Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Panelákové sousedské vztahy. Peklo na zemi.

Panelákové sousedské vztahy. Peklo na zemi.

Před dvěma lety jsme si s mužem pořídili na hypotéku panelákový třípokojový byt. Hledali jsme dlouho, pečlivě vybírali, uvědomovali jsme si, že v něm patrně strávíme celý život. Záleželo nám na tom, aby byl byt v hezké lokalitě s veškerou občanskou vybaveností a zároveň dobře dostupný do centra. Našli jsme přesně to, co jsme si přáli.

Do nového bytu jsme se stěhovali v době, kdy už jsem byla těhotná. Nadšeně jsme zařizovali, nakupovali, kombinovali, zkrátka užívali jsme si to. Dcerka se nám narodila již do hotového a následují asi rok a půl byl doslova idylický. Krásné bydlení, žádné problémy, hezké vztahy se sousedy. Bohužel, před několika měsíci se situace radikálně změnila.

V bytě u nás na patře zemřela jeho majitelka, ještě nebyla nějak moc stará, bylo jí kolem šedesáti, ale byla těžce nemocná. Měli jsme ji rádi, byla to moc hodná paní. Její byt připadl v dědictví jejímu synovi, který se do něj prakticky ihned nastěhoval. A tím pro nás všechny začalo peklo. Do té doby klidný dům se proměnil v dům hrůzy.

Novému sousedovi je něco přes třicet, je ženatý, mají dvě malé děti. Problém je v tom, že jsou všichni strašně hluční. Před domem, na chodbě, u sebe doma. Neustále nějak hulákají a pořvávají po sobě, pán se navíc rád zastaví v hospodě a pak se vrací domů pod parou a nejen, že o jeho návratu ví celý dům, ale pak se ještě většinou velmi hlasitě zhádají doma. Věřte, je to nesmírně obtížné v tomhle žít. Snažili jsme se s nimi promluvit, dokonce i trochu oficiálně přes představenstvo domu, ale nic jsme nezmohli. Nový soused to má „na háku“, domovní řád prý neporušuje, noční klid neruší a my všichni ho prý máme přestat buzerovat a hledět si svého.

Jsme s mužem už z toho strašně otrávení a vážně uvažujeme, že byt prodáme a přestěhujeme se. Jenže to taky není tak jednoduché. Když pominu komplikace ohledně hypotéky, tak tady ten byt máme čerstvě zařízený, nový, je to náš domov. Můžeme si ho sice vybudovat i jinde, ale kde máme jistotu, že tam nenarazíme na podobného (nebo ještě horšího) souseda, jako je ten náš.

Nemáte nějakou radu, jak na tu hlučnou a obtížnou rodinu zapůsobit, aby se chovali ohleduplněji? Nebo nám nezbývá nic jiného, než se s mířit s tím, že bydlení v paneláku má holt takovéhle stinné stránky?

Petra


27.4.2017   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 47   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Panelákové sousedské vztahy. Peklo na zemi.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-47
sharon
sharon - 27.4.2017 10:14


Jaké další povinnosti podle zákona o policii má policista v souvislosti se vstupem do bytu?

Při provádění opatření souvisejících se vstupem do bytu je policista povinen zajistit přítomnost nezúčastněné osoby; nemusí tak učinit, hrozí-li nebezpečí z prodlení (např. nebezpečí výbuchu plynu). Nezúčastněnou osobou může být každý, kdo není uživatelem bytu (například osoba, která s uživatelem v bytě nebydlí). Je nutné, aby nezúčastněnou osobou byla osoba zcela způsobilá k právním úkonům a též osoba důvěryhodná.

Po služebním zákroku, služebním úkonu nebo jiném opatření souvisejícím s otevřením a vstupem do bytu je policista povinen neprodleně vyrozumět uživatele bytu (jakmile jej zjistí) a zabezpečit zajištění bytu před vniknutím nepovolaných osob, nemůže-li tak učinit uživatel nebo jiná oprávněná osoba (např. rodinný příslušník uživatele). Zajištění je nutno učinit efektivně, například výměnou poškozeného zámku dveří. O otevření bytu a o uskutečněných opatřeních je policista povinen sepsat úřední záznam.

 
sharon
sharon - 27.4.2017 10:09

orinka: já myslím že policie se soudním příkazem může......chce to zjistit....

 
orinka
orinka - 27.4.2017 9:57

Arna: Věřte, že ne. Nemůžou jí násilím vniknout do bytu a odvléct proti její vůli.

 
sharon
sharon - 27.4.2017 9:38

Petro, zkuste si okopírovat a vyvěsit na nástěnku .....a připište jméno dotyčného.......vy se zatím nepodepisujte aby se vám nemstil........
obrázek - 78ed2d1a(3).gif

 
sharon
sharon - 27.4.2017 9:35

I u družstevních bytů nebo bytů ve společenství vlastníků jednotek je vhodné upozornit na obtěžující jednání souseda odpovědnou osobu
I družstva či společenství vlastníků jednotek mívají své vlastní domovní řády, které mají obyvatele domu povinnost dodržovat. Jestliže tak někteří nečiní, upozorněte na tuto skutečnost na některé z pravidelných schůzí - zjistíte tak, zda jste chováním souseda obtěžováni pouze Vy, a zda jde tedy třeba jen o Váš subjektivní pocit nebo zda soused ruší i ostatní. U družstevních bytů platí, že družstvo je v případě závažného porušování členských povinností, oprávněno rozhodnout o vyloučení takového člena, předcházela-li tomu písemná výstraha. Oproti tomu u společenství vlastníků jednotek je možné na návrh osoby odpovědné za správu domu nebo dotčeného vlastníka jednotky podat k soudu žalobu na nařízení prodeje jednotky toho vlastníka, který porušuje povinnost uloženou mu vykonatelným rozhodnutím soudu způsobem podstatně omezujícím nebo znemožňujícím práva ostatních vlastníků jednotek.

 
sharon
sharon - 27.4.2017 9:31

Arna: ano , pokud je tam společenství vlastníků tak mají právníka , my ho máme na každé schůzi............

 
Arna
Arna - 27.4.2017 9:30

orinka: S tou paní se určitě dalo něco dělat. Pokud se sama nedostavila na vyšetření, mohla být předvedena policií.
Vše záleží na představenstvu jak se starají. Jsou domy kde člověk ani na chodbě nedýchá aby nerušil.

 
sharon
sharon - 27.4.2017 9:29

i když není 22 hodin to neznamená že neporušuje domovní řád , to není jen o nočním klidu ale tahle rodina narušuje vzájemné soužití...........i to je v domovním řádu !
pokud je vás víc komu to vadí domluvte se a dejte to na přestupkovou komisi - není pravda že se nic nevyřeší, mnohdy ano , všechno je to o lidech a v lidech...........
pokud by pán dělal binec opilý zavolat policii.............

 
sharon
sharon - 27.4.2017 9:29

i když není 22 hodin to neznamená že neporušuje domovní řád , to není jen o nočním klidu ale tahle rodina narušuje vzájemné soužití...........i to je v domovním řádu !
pokud je vás víc komu to vadí domluvte se a dejte to na přestupkovou komisi - není pravda že se nic nevyřeší, mnohdy ano , všechno je to o lidech a v lidech...........
pokud by pán dělal binec opilý zavolat policii.............

 
Arna
Arna - 27.4.2017 9:28

Představenstvo by si mělo vědět rady, to by situaci mělo řešit. Určitě má právníka a ten poradí.

 
dadka
dadka - 27.4.2017 8:42

Izolaci stěn a dveří. Vyplatí se to.

 
orinka
orinka - 27.4.2017 8:42

Jo, a smůla je, že jsou sousedi mladí. Ti tam vydrží. Takže jediná rada - vyměnit za rodinný domek. Samostatný. Tam je sousedů méně.

 
orinka
orinka - 27.4.2017 8:39

Nic nenaděláte. Pokud nenapadne přímo vás a to fyzicky - svědkové nezbytní - pak jste bezmocní. Vím to z vlastní zkušenosti. Je to jiný případ, pod námi bydlí duševně nemocná paní, která obtěžuje neustálými stížnostmi. Nesnese otevřené dveře, vymontovala kliku ze společného balkonu, zalepovala ho páskami, slepovala lepidlem. Přestupková komise s ní nic nezmohla, protože nešla na posouzení zdravotního stavu. Prý je zdravá a nikam nepůjde. Takže ani nic nezaplatila (měla platit pokutu) a vůbec nic se jí nestalo.

 
Linda
Linda - 27.4.2017 7:08

NEvim, v panelaku uz dlouho nebydlim a co si tak pamatuji tak ono nic moc nepomahalo, proste v panelaku je slyset vsechno smajlik - 26..... navic pokud jak soused tak predstavenstvo tvrdi ,ze neporusuji domovni rad - v tom byva nocni klid tak od 22-23h hodiny, jestli chodi domu driv tak teoreticky muze jecet a hadat se o sto sest. Jestli chodi domu pozdeji a porad neporusuje domovni rad tak mozna az tak moc nerve ,ale vy to vic vnimate smajlik - 26..... nezbyva vam bud trpet a nebo oplatit smajlik - 42..... u nas doma kdyz sousedka nad nama zacala v 8 vecer naklepavat rizky tak mama zacala pect bramboraky a puustila vetrak. Kdyz si sousedi vedle nas koupili klavir a dcera denne kazdy vecer 3 hodiny trenovala tak sousedi nad nimi poridili synovi tubu a my psa ....moznosti je spousta smajlik - 42

 
Hanelorwe
Hanelorwe - 27.4.2017 6:43

Izolace pouze na dveře nepomůže, musel by se odhlučnit celý byt ...ten rachot se nese po panelech. smajlik - 105

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-47
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 402925.
Archiv anket.