Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Panelákové sousedské vztahy. Peklo na zemi.

Panelákové sousedské vztahy. Peklo na zemi.

Před dvěma lety jsme si s mužem pořídili na hypotéku panelákový třípokojový byt. Hledali jsme dlouho, pečlivě vybírali, uvědomovali jsme si, že v něm patrně strávíme celý život. Záleželo nám na tom, aby byl byt v hezké lokalitě s veškerou občanskou vybaveností a zároveň dobře dostupný do centra. Našli jsme přesně to, co jsme si přáli.

Do nového bytu jsme se stěhovali v době, kdy už jsem byla těhotná. Nadšeně jsme zařizovali, nakupovali, kombinovali, zkrátka užívali jsme si to. Dcerka se nám narodila již do hotového a následují asi rok a půl byl doslova idylický. Krásné bydlení, žádné problémy, hezké vztahy se sousedy. Bohužel, před několika měsíci se situace radikálně změnila.

V bytě u nás na patře zemřela jeho majitelka, ještě nebyla nějak moc stará, bylo jí kolem šedesáti, ale byla těžce nemocná. Měli jsme ji rádi, byla to moc hodná paní. Její byt připadl v dědictví jejímu synovi, který se do něj prakticky ihned nastěhoval. A tím pro nás všechny začalo peklo. Do té doby klidný dům se proměnil v dům hrůzy.

Novému sousedovi je něco přes třicet, je ženatý, mají dvě malé děti. Problém je v tom, že jsou všichni strašně hluční. Před domem, na chodbě, u sebe doma. Neustále nějak hulákají a pořvávají po sobě, pán se navíc rád zastaví v hospodě a pak se vrací domů pod parou a nejen, že o jeho návratu ví celý dům, ale pak se ještě většinou velmi hlasitě zhádají doma. Věřte, je to nesmírně obtížné v tomhle žít. Snažili jsme se s nimi promluvit, dokonce i trochu oficiálně přes představenstvo domu, ale nic jsme nezmohli. Nový soused to má „na háku“, domovní řád prý neporušuje, noční klid neruší a my všichni ho prý máme přestat buzerovat a hledět si svého.

Jsme s mužem už z toho strašně otrávení a vážně uvažujeme, že byt prodáme a přestěhujeme se. Jenže to taky není tak jednoduché. Když pominu komplikace ohledně hypotéky, tak tady ten byt máme čerstvě zařízený, nový, je to náš domov. Můžeme si ho sice vybudovat i jinde, ale kde máme jistotu, že tam nenarazíme na podobného (nebo ještě horšího) souseda, jako je ten náš.

Nemáte nějakou radu, jak na tu hlučnou a obtížnou rodinu zapůsobit, aby se chovali ohleduplněji? Nebo nám nezbývá nic jiného, než se s mířit s tím, že bydlení v paneláku má holt takovéhle stinné stránky?

Petra


27.4.2017   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 47   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Panelákové sousedské vztahy. Peklo na zemi.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-47
YXH
YXH - 27.4.2017 2:05

Souhlasim s Nikou. Zvukovou izolaci

 
Nika1
Nika1 - 27.4.2017 1:48

Izolace na dvere. Pro nocnim navratu a revu volat policajty.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-47
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 402725.
Archiv anket.