Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Jste hrdé Češky a vlastenky?

Jste hrdé Češky a vlastenky?

V poslední době stále častěji narážím na lidi, kteří nadávají na svůj vlastní národ. Dle nich jsme jako Češi závistiví, nepřejícní, vyčůraní, líní. Osobně nemám takový přístup ráda, připadá mi to jako kálení do vlastního hnízda.

Včera při promazávání a zdobení cukroví jsem si tak nějak přemýšlela o všem možném a schválně jsem si vybavovala různé skutečnosti, díky nimž jsem ráda, že jsem obyvatelkou právě naší České republiky a jsem na svou příslušnost k tomuto národu hrdá.

Možná bychom si mohli společně připomenout, co všechno naši lidé světu dali a na co můžeme být pyšní. Mě jen tak namátkou na mysli vytanulo: Antonín Dvořák, Jan Amos Komenský, kontaktní čočky, Jaromír Jágr, bramborák... Víc toho psát nebudu, abyste měly i vy možnost připojit vaše tipy, proč si myslíte, že je fajn být příslušníkem českého národa a že rozhodně není důvod se za to stydět.

Anna


19.12.2017   Rubrika:   |   Komentářů 47   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jste hrdé Češky a vlastenky?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-47
illča
illča - 19.12.2017 8:30

Hrda, nevim, takhle jsem i tom nepremyslela, ale jsem rada, ze jsem Ceska a ze ziji v Ceske republice. Lidi zde mozna maji vetsi tendence brblat a stezovat si, ale v podstate se mame dobre, ne? V kazde rodine auto, klidne u dve, pocitac, mobil,decka studuju, mnohdy i v zahranici, lekarska pece je dostupna.
Velka skoda je, ze na netu a ruznych prohlizecich se sice docteme, kdo ma jakou plastiku, kdo zrovna s kym spi, ale prostor pro podstatne infirmsce chybi, oritom Cesi - treba na poli vedy - boduji. Napriklad - vybavuji si clanek, na ktery jsem narazila nahodou - profesor Antonin Holy stoji za jednim z nejucinnejsim lekum proti AIDS. Kdo to vi? Malokdo...protoze na titulni strance cehokoliv jsou mnohem vetsim tahakem umela prsa nejake celebritky.

 
Linda
Linda - 19.12.2017 6:52

Z me zkusenosti poslednich 25 roku v cizine - 90% cizincu jeste nezaregistrovalo Ceskou republiku. Zato vyborne (a vsechny vekove kategorie) znaji Ceskoslovensko a Prahu. Myslim ze by nebylo od veci zamyslet se prave nad touto skutecnosti - PROC? Ze by to bylo tim, ze od rozdeleni republiky ani Ceska republika a ani Slovenska toho zase az tak moc svetu nedaly (pokud nepocitam jeden skandal za druhym, ovsem uprimne ty jsou cizincum naprosto ukradeny - pokud o nich vubec vedi).

Ano muzeme byt hrdi, ale bohuzel jenom na to co vyrobili / vymysleli / objevili nasi predkove. Coz sice neni malo, ale pripomina mi to styl " to tenktrat kdyz muj dedecek zacal jako prvni orat traktorem" a od te doby nam to stacilo a dal se nikdo nezene smajlik - 26

Kdyz to shrnu ano muzu byt (a jsem) hrda na svoje predky pred 50. -100 -200 lety, ale bohuzel nic vic smajlik - 26

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-47
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 385786.
Archiv anket.