Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Zůstávat v manželství jen kvůli dětem?

Zůstávat v manželství jen kvůli dětem?

Jsme spolu s manželem patnáct let, máme dvě děti ve věku 11 a 9 roků. Poslední dva roky se naše manželství nějak hroutí, alespoň já to tak cítím a není mi už s manželem hezky. Čím dál víc jsem z našeho vztahu unavená a říkám si, že bez něj by mi bylo líp. Jenže co děti? Jak k tomu přijdou?

Můj muž je takový zvláštní individualista. Vždycky byl takový a do určité míry se to dalo bez problémů snášet, ale s postupujícím věkem se to u něj prohlubuje a začíná být nesnesitelný. Přitom navenek tak nepůsobí, nikdo z našeho okolí netuší, jaký je ve skutečnosti. V širší rodině nebo mezi přáteli je zábavný, komunikativní, oblíbený. Vím jistě, že pokud bych přišla s rozvodem, nikdo by to nepochopil, ani mí rodiče ne.

Ale já už opravdu nemůžu. Na první pohled s mi asi nic tak strašného neděje, ale pro mě je to ono pověstné tisíckrát nic umořilo vola.

Největší problém je jeho pedantství a puntičkářství. Šílím z toho. Nic mu není dost dobré, ke všemu, co udělám, má připomínky, často po mě různé věci opravuje. Někdy mi připadá, že vysloveně slídí, aby našel něco, co mi může vytknout. Já už jsem úplně zblblá, uklízím jako blázen, všechno pořád pígluju, rovnám, leštím, ale víte, jak to je, když se v bytě žije, navíc s dětmi, je prakticky nemožné mít neustále dokonale uklizeno. A tak pro něj není problém si každý den najít něco, za co mě zepsuje jako malou holku. On nevidí, co všechno je hotové a udělané, že je uvařená večeře, obstarané děti, udělané úkoly, on se zaměřuje na to, co není: Proč je v koši tolik špinavého prádla? Mohla bys snad vyprat, ne? To prádlo v té ložnici na komodě míníš vyžehlit kdy? A kdy naposledy jsi utírala prach na monitoru u televize? Ty to nevidíš? Ta omáčka je nějaká málo (moc) zahuštěná, už snad vaříš dost dlouho, abys tyhle věci měla vychytané, ne? Jak to, že děti ještě nejsou vykoupané?  

Nemůžu vypsat všechno, bylo by to na opravdu dlouhý elaborát. Už ani nespočítám, kolikrát jsem s ním mluvila, vysvětlovala, obhajovala se, prosila, vztekala se. On mi na to vždycky řekne, ať přestanu hysterčin a ať se zamyslím nad svým chováním. On si prostě vůbec nepřipustí, že by dělal něco špatně. On je ve svých očích dokonalost sama a o tom se nediskutuje.

Jsem už úplně vyčerpaná. Děti už nejsou úplně malé a vnímají to taky. Před dvěma týdny odjel manžel na čtyřdenní služební cestu a starší dcera mi řekla, že se jí líbí, jaký je doma klid. Ale je to jejich otec, mají ho samozřejmě rádi.

Já si ale čím dál intenzivněji uvědomuju, že už takhle dál žít nemůžu. Ničí mě to, vysává mi to veškerou energii. Necítím se doma dobře, připadám si jak v tlakovém hrnci. Pořád čekám, odkud zase přijde nějaká výtka, poučování, kritizování. Zkoušela jsem se nad to povznést a nevnímat to, nepouštět to do sebe, ale vydržím to vždycky jen chvíli. On mě vždycky udolá. V noci špatně spím, z práce chodím se staženým žaludkem, co zase bude.

Nevím, co mám dělat. Vydržet, než děti dospějí a pak se trhnout, nebo to udělat hned? Nechci dětem brát úplnou rodinu a vystavovat je stresu z rozvodu rodičů, jen z té představy mám strašné výčitky svědomí. Ale z představy dalších deseti let v tomhle soužití mi je fyzicky úplně nevolno.

Vendula


14.6.2019   Rubrika:   |   Komentářů 50   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Zůstávat v manželství jen kvůli dětem?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-49
YXH
YXH - 16.7.2019 16:15

kobližka: A po nich dalsich par mesicu, protoze za chvili jsou vanoce smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

 
kobližka
kobližka - 14.7.2019 22:13

krasaka: 17.38 jsou prázdniny,uklidni se smajlik - 68 takhle to tu bude ještě měsíc a půl

 
krasaka
krasaka - 13.7.2019 17:38

smajlik - 61 zítra zase měsíc - je mi nesmírně trapně číst na Netu toto :

Šťastné ženy - zábava, soutěže, články, diskuse to jsou Šťastné ženy
www.stastnezeny.cz/
Magazín, časopis pro ženy. Každý den nové články. Rozhovory, reportáže, děti, partnerské problémy, cestopisy, dokumenty, horoskopy, recepty, příběhy.

a další nehoráznosti - jenže v dnešní době kdo nelže, jakoby ani nežil ???

 
krasaka
krasaka - 25.6.2019 9:22

Bety: smajlik - 61 smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47a ještě přidám hezkou větu babičky Betty MacDonald, která ráda při větším množství strávníků říkávala své dceři, mamince Betty /mmch.výborné kuchařce!/
"Nevařte to pro ty chlapy tak dobré - vždyť to jsou prasata !!!"
Jsou i výjimky, těch se nechci dotknout smajlik - 68

 
Bety
Bety - 24.6.2019 18:44

smajlik - 76 proč to paní nechala zajít tak daleko! Pokud se manžel z počátku vztahu kriticky vyjádřil k něčemu, co jsem právě dělala, tak jsem to nechala být a už jsem to nikdy, nikdy nedokončila, nezbylo než aby to udělal sám. Fungovalo to skvěle! Žádné omlouvání, dohadování, křik... prostě jsem to přestala beze slova dělat a šla pryč.

 
Nofar
Nofar - 21.6.2019 14:59

Vzhledem k faktu, ze pro deti neexistuje lepsi start do zivota nez stastna a spokojena matka po jejich boku, prave proto byste s manzelem zustavat nemela, pokud mate moznost odejit. Uz proto, aby z vaseho syna nevyrostl vecne peskujici pasa, ktery doma nehne prstem, a z vasi dcery ustrasene stvoreni.

 
Hanča
Hanča - 17.6.2019 20:55

no tak dle toho, co popisujete se divím, že s ním vůbec máte dvě děti, já bych utekla hned, jak by mně začal za něco peskovat, ať si to udělá sám, když se mu to nelíbí, po přečtení článku jsem vděčná, za svého flegmouše, který mne sice taky někdy přivádí k šílenství, ale nad tím jsem už po víc jak 20letech povznesená

 
Almega
Almega - 17.6.2019 17:03

Domov má být místo,kam se člověk těší,je tam rád,cítí se v bezpečí...Mít doma něco takového jako má Vendula,tak bych raději šla pod most,nebo zkrátka pryč,bohužel jsou tam děti.Ale i tak ,opravdu by nešlo pánovi vysvětlit,jak je jeho jednání hnusné,jak ničí soužití,děti i ženu? Jestli v něm není už ani zblo soudnosti a sebekritiky,tak asi nezbyde,než jít od sebe.Nikde v článku není psáno,co ten manžel dělá (v práci - že by se tam jen flákal a měl chuť doma ponižovat a prudit??), doma - asi nic,o to je jeho jednání děsivější.Já bych s ním nejdřív zkusila promluvit po dobrém,pak bych zkrátka obstarala jen děti a sebe,a pro něj neudělala nic,ať si to sám udělá dokonale,jestli to umí! No a pak by se vidělo,podle jeho reakce,co dál.

 
sharon
sharon - 15.6.2019 17:55

kobližka: já i pár let vstávala před čtvrtou ....před pátou prvním MHD už jsem cestovala.....
to je jedna z velkých výhod důchodu.......smajlik - 92

 
kobližka
kobližka - 15.6.2019 15:56

sharon: 15.03 no právě - od 15 let jsem vstávala ve 4.45,tak teď si užívám,že můžu jít spát kdy chci a vstávat kdy se mi zachce...no,vlastně...mám pejska a ta mi dá jasně najevo,abych už z toho pelechu vylezla smajlik - 40 smajlik - 68

 
sharon
sharon - 15.6.2019 15:03

kobližka: já ti to věřím.....a to je pravda , máme důchod tak si můžem dělat co chceme...hlavně se budit bez budíku....smajlik - 47

 
kobližka
kobližka - 15.6.2019 12:48

sharon: 23.15 to si nevymýšlím,on se hrozně těšil do důchodu,že bude každý den dělat snídani.A tak to dělá.Do Žabky to máme asi 150m,tak vezmu čubajznu,vyvenčí jí a koupí to pečivo.Ale aby to nevypadalo,že je svatej,tou snidaní a ranním venčením jeho aktivity končí smajlik - 68 ale omlouvá ho,že po totálce kyčle a nic moc,skoro jako před.Ale co,oba jsme v důchodu a děláme jen,co chceme,už nic nemusíme smajlik - 5 jediná výhoda tohoto věku smajlik - 58

 
Jarča*
Jarča* - 15.6.2019 9:20

kobližka - 14.6.2019 22:49: to je hezkésmajlik - 5

 
sharon
sharon - 14.6.2019 23:15

kobližka: smajlik - 47......to je moc hodný.....to každý nemá,
u nás jsou snídaně skromné ...zato oběd je "vášnivý"....smajlik - 68

 
kobližka
kobližka - 14.6.2019 22:49

sharon: 22.37 Můj zas hraje divadlo,teda ochotnicky,jezdí na srazy házenkářů,veteránů...ale hlavně - každé ráno dělá snídani a to musí být plný stůl,to on má hrozně rád a ještě mi dojde pro čerstvou kaiserku smajlik - 5

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-49
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 475782.
Archiv anket.