Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Zůstávat v manželství jen kvůli dětem?

Zůstávat v manželství jen kvůli dětem?

Jsme spolu s manželem patnáct let, máme dvě děti ve věku 11 a 9 roků. Poslední dva roky se naše manželství nějak hroutí, alespoň já to tak cítím a není mi už s manželem hezky. Čím dál víc jsem z našeho vztahu unavená a říkám si, že bez něj by mi bylo líp. Jenže co děti? Jak k tomu přijdou?

Můj muž je takový zvláštní individualista. Vždycky byl takový a do určité míry se to dalo bez problémů snášet, ale s postupujícím věkem se to u něj prohlubuje a začíná být nesnesitelný. Přitom navenek tak nepůsobí, nikdo z našeho okolí netuší, jaký je ve skutečnosti. V širší rodině nebo mezi přáteli je zábavný, komunikativní, oblíbený. Vím jistě, že pokud bych přišla s rozvodem, nikdo by to nepochopil, ani mí rodiče ne.

Ale já už opravdu nemůžu. Na první pohled s mi asi nic tak strašného neděje, ale pro mě je to ono pověstné tisíckrát nic umořilo vola.

Největší problém je jeho pedantství a puntičkářství. Šílím z toho. Nic mu není dost dobré, ke všemu, co udělám, má připomínky, často po mě různé věci opravuje. Někdy mi připadá, že vysloveně slídí, aby našel něco, co mi může vytknout. Já už jsem úplně zblblá, uklízím jako blázen, všechno pořád pígluju, rovnám, leštím, ale víte, jak to je, když se v bytě žije, navíc s dětmi, je prakticky nemožné mít neustále dokonale uklizeno. A tak pro něj není problém si každý den najít něco, za co mě zepsuje jako malou holku. On nevidí, co všechno je hotové a udělané, že je uvařená večeře, obstarané děti, udělané úkoly, on se zaměřuje na to, co není: Proč je v koši tolik špinavého prádla? Mohla bys snad vyprat, ne? To prádlo v té ložnici na komodě míníš vyžehlit kdy? A kdy naposledy jsi utírala prach na monitoru u televize? Ty to nevidíš? Ta omáčka je nějaká málo (moc) zahuštěná, už snad vaříš dost dlouho, abys tyhle věci měla vychytané, ne? Jak to, že děti ještě nejsou vykoupané?  

Nemůžu vypsat všechno, bylo by to na opravdu dlouhý elaborát. Už ani nespočítám, kolikrát jsem s ním mluvila, vysvětlovala, obhajovala se, prosila, vztekala se. On mi na to vždycky řekne, ať přestanu hysterčin a ať se zamyslím nad svým chováním. On si prostě vůbec nepřipustí, že by dělal něco špatně. On je ve svých očích dokonalost sama a o tom se nediskutuje.

Jsem už úplně vyčerpaná. Děti už nejsou úplně malé a vnímají to taky. Před dvěma týdny odjel manžel na čtyřdenní služební cestu a starší dcera mi řekla, že se jí líbí, jaký je doma klid. Ale je to jejich otec, mají ho samozřejmě rádi.

Já si ale čím dál intenzivněji uvědomuju, že už takhle dál žít nemůžu. Ničí mě to, vysává mi to veškerou energii. Necítím se doma dobře, připadám si jak v tlakovém hrnci. Pořád čekám, odkud zase přijde nějaká výtka, poučování, kritizování. Zkoušela jsem se nad to povznést a nevnímat to, nepouštět to do sebe, ale vydržím to vždycky jen chvíli. On mě vždycky udolá. V noci špatně spím, z práce chodím se staženým žaludkem, co zase bude.

Nevím, co mám dělat. Vydržet, než děti dospějí a pak se trhnout, nebo to udělat hned? Nechci dětem brát úplnou rodinu a vystavovat je stresu z rozvodu rodičů, jen z té představy mám strašné výčitky svědomí. Ale z představy dalších deseti let v tomhle soužití mi je fyzicky úplně nevolno.

Vendula


14.6.2019   Rubrika:   |   Komentářů 50   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Zůstávat v manželství jen kvůli dětem?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-49
Jarča*
Jarča* - 14.6.2019 10:08

kobližka: já si nestěžuju. Je fakt, že můj manžel je vychovaný přesně tak, jak popisuješ, a jeho předešlá žena ho v tom jedině utvrdila. A znáš to přísloví o starém psu a nových kouskách... Koneckonců u nás doma, když jsem byla malá, to bylo zrovna tak, a i v rodině mého prvního manžela. Tak kde měl člověk brát nějaké vzory? A když jsem se vdávala prvně, byla jsem moc mladá a blbá na to, aby mě napadlo něco měnit.
Já bych dneska už ani nechtěla chlapa, který by se všude motal. Ten můj je spolehlivý v tom něco zařídit, odvézt, přivézt, udělat těžší práce třebas kolem chalupy. A doma už jsme sami dva, tak si to tam dělám po svém. Jak jsem psala, on to moc neřeší.
Ale jsem ráda, když vidím u všech našich mladých, že tam už ta dělba práce probíhá jinak. Říkám jim, že si musí nastavit pravidla od začátku, mně to nikdy nikdo neřeklsmajlik - 16

 
kobližka
kobližka - 14.6.2019 9:16

Ženy,žasnu co za chlapy to máte po svém boku,proboha je 21.století !!! Žena už dávno není v manželství,nebo v jiném svazku jen pro to,aby obletovala mužíčka,vedla vzorně domácnost a po příchodu drahého chotě z práce mu ještě přistrčila papuče...proboha,to si sebe tak málo vážíte,že připustíte,aby s vámi takto jednal a choval se doma jako milostpán? Přesně,jaké si od začátku nastavíte hranice,když dovolíte,aby se takto majetnicky choval,tak to prostě dělá.A teď mi řekněte upřímně - máte po tom všem s ním ještě chuť na sex? Vážíte si svého muže,máte ho ráda? A co takové soužití přináší vám? Myslím že jen myšlenky,že až se děti osamostatní,že se rozejdete.To by pro mě byly ztracené roky.

 
Jarča*
Jarča* - 14.6.2019 8:34

Linda: to, co popisuješ, jsem se taky postupně naučila, ale trvalo to. Můj manžel se sice doma taky nepřetrhne, ale aspoň nic nekomentuje. To spíš já jsem naše začátky prožívala těžce, protože už přede mnou ženatý byl, a mluvil o bývalé ženě (ne ve zlém), jaký byla uklízecí maniak. A já jsem z toho měla komplexy, že taková nejsemsmajlik - 68 Dneska, když prohlásí, že je potřeba někde něco utřít, tak taky odpovídám, že ví, kde máme hadr. Nebo už se rovnou zeptá, kde je hadr - ne, že by to nevěděl, ale aby zdůraznil, že jde něco udělat. No a nejčastěji mám pocit, že raději ani nic nevidísmajlik - 34

 
Jarča*
Jarča* - 14.6.2019 7:55

Ať je článek vymyšlený nebo pravdivý, po přečtení je mi jasné, že já bych s takovým psychopatem nebylasmajlik - 66
Linda: ty to máš vychytanésmajlik - 47smajlik - 68 Ale každý neumí být takhle spalchovací, a když, je to asi běh na hodně dlouhou trať se to naučit. A nevím, jestli by byla paní něčeho takového schopná, když to nechala zajít takhle daleko: "už jsem úplně zblblá, uklízím jako blázen, všechno pořád pígluju, rovnám, leštím..."smajlik - 80 To není k žití.

 
Linda
Linda - 14.6.2019 7:03

Pokud je ten clanek pravdivy a Vendula neni v mezicase uz podruhy vdana tak bych poradila:
mam doma neco podobnyho, ne ze by jezdil po nabytklu prstem ,ale je schopen natazen u tv mi oznamit, ze tamhle u stropu to vypada jako pavucina a mela bych s ni neco udelat. Ze mu doslo ciste obleceni mi oznami az kdyz uz neni, ne den predem ze si bral predposledni apod. Ve stredu jsem stravila pul odpoledne na mega nakupu a pochuzkach po meste, prijedu domu a pozadala jsem ho o pomoc pri vytahovani tasek z auta a uklidu veci na misto a on mi oznamil, at pockam az bude v tv reklama - lezel na gauci a cumel na treninky na zitrejsi Le Mand. .....
jak to resim? naucila jsem se ho (uz pred dlouhymi lety ignorovat) a nebo odpovidam ve stylu ze dana vec vadi jemu a ne me, tak at ji udela on. On bude krafat do tveho zivota jenom tolik, kolik mu sama dovolis. Tazke misto sklonene hlavy a vnitrniho nastvani mu odpovez. Kdyz bych to prevedla na tvoje priklady.
ON: Mohla bys snad vyprat, ne? TY; peru o vikendu, pokud potrebujes neco akutne pracka stoji tamhle a navod mas tady (a vraz mu navod do ruky)
ON: A kdy naposledy jsi utírala prach na monitoru u televize? TY: to si nepamatuji a zadny prach tam nevidim, ale pokud ty ano tady je prachovka.
ON: Jak to, že děti ještě nejsou vykoupané? TY: koupou se sami a mas pravdu tak je prosim zazen do vany a nejlepe ted hned.
Ten tvuj chlap se doma nudi ,zaprahni ho - ja uvarim ty udelas s detmi ukoly apod (u nas to vydrzelo tyden, pak mel najednou strasne moc prace nebo musel narychlo nekam dojet apod a prenechal dmacnost opet me a zacal blbe krafat o necem jinym).

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-49
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 454005.
Archiv anket.