Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

A zase ta práce. Dilema.

A zase ta práce. Dilema.

Vím, že podobných diskusí tady proběhlo už víc, přesto bych vás ráda požádala o vaše názory a pohledy na dilema, které momentálně řeším. Týká se práce a já se pořád nemůžu rozhodnout, přitom tento týden bych už měla dospět ke finálnímu řešení.

Mám dvě děti, právě mi končí rodičovská dovolená a od října bych měla nastoupit do práce. Na své původní místo se vrátit nemůžu, firma, ve které jsem pracovala, ukončila činnost. Hledala jsem proto něco jiného a nakonec mi vyšly dvě nabídky, z nichž právě teď vybírám a fakt nevím, pro kterou se rozhodnout.

První je práce, která by mě velmi bavila, měla bych v ní i dost slušný plat a v podstatě zajištěný kariérní postup. Nevýhodou je, že bych musela dojíždět větší vzdálenost, jedna cesta skoro hodinu. Ale to by se dalo vyřešit, ráno bych děti vypravila já a odpoledne by se postaraly babičky na střídačku s manželem. Ti by museli zajistit i dny, kdy bych musela v práci zůstat přes čas, což mi bylo řečeno, že se zde poměrně dost děje, někdy i několikrát do týdne.

Druhá práce je deset minut pěšky od mého bydliště. Jedná se o klasickou úřednickou práci (fakturantka), takže nic moc záživného, navíc za skoro poloviční plat, než co mi nabízejí v té první společnosti. To ale není úplně rozhodující, co se téhle stránky týká, manžel nás dokáže velmi slušně zabezpečit. Výhodou by byla v podstatě jen ta malá vzdálenost a tím pádem možnost, že děti do školky a do školy v klidu vypravím i vyzvednu já a nebudeme muset dělat nějaké složité logistické akce s babičkami a manželem, který to mívá v práci také dost náročné. Babičky ale s výpomocí souhlasí a nemají s tím problém. Jedna už je v důchodu, takže časově je docela k dispozici.

Jsem strašně nerozhodná, chvíli se přikláním k jedné a chvíli k druhé variantě.  Ta první práce by mě co se náplně velmi lákala, ale nevím, jestli by tím netrpěla rodina a hlavně děti. Na druhou stranu, i já mám snad právo na svůj vlastní život a nemusím vše v něm podřizovat dětem a rodině. Na tu jsme dva.

Co myslíte vy? Čemu byste na mém místě daly přednost?

Tereza


11.9.2017   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 65   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - A zase ta práce. Dilema.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-64
ax
ax - 12.9.2017 19:21

sharon: Je napsané: "... ráno bych děti vypravila já ..."
Tzn. Je-li školka otevřená od 7 h, ona by musela jít do práce až na osm, což by znamenalo být v práci do 16,30 h + 1 h cesta domů. V 17,30 h doma jak na koni (a to nepočítám přesčasy). To už na ni nikdo nečeká ve školce, v družině ani v sámošce. Bez pomoci to zvládnout nejde.

Nevzala bych tu "lepší" práci, protože jsem sobec a chci mít čas i pro sebe, ne se celý týden honit jak idiot. Já sama mám slušné vzdělání i ambice, takže nechci zakrnět, ale pokud bych měla na výběr, tak bych nešla do práce, kde sice budu vydělávat velké prachy, ale vlasy budu mít šedivé, pač si nebudu mít ani kdy zajít k holiči.

 
rychlonožka
rychlonožka - 12.9.2017 19:10

a měla by peníze a něco by znamenala. Uklízečky a kuchařky zadarmo jsme doma všechny. Proč neukázat, že máme na víc? Proč nezapojit i ty ostatní do péče o děti. Tatínek je chtěl a babičkám a dědům obohacují život. Sama vím, jak moc. A vím, proč jsem pomáhala. Zůstala jsem totiž s dětmi déle o dva roky doma, ze zdravotních důvodů obou. A když jsem pak nastoupila do práce, nikdo to nezaregistroval. Dál byla domácnost a děti kompletně na mně. Dneska si vážím toho, že žiju sama. Vnouče si ráda vezmu, už není potřeba, abych s ním pomáhala, na jednu stranu, vážně jsem si to odpracovala za oboje prarodiče....

 
rychlonožka
rychlonožka - 12.9.2017 19:09

Myslím, že maminka, která založila diskusi, se na mateřské dětem věnovala dostatečně. Nemusí si tedy vyčítat, že dává čím dřív tím líp do jeslí věčně unudlané mimino a letí honem honem dělat kariéru.To zaprvé. Ona by do práce stejně v tuto dobu šla. Tak jako tak.
Dál si myslím, že tahle maminka by jako fakturantka pracovala těch svých osm hodin. Vzhledem k tomu, že by musela sama děti vypravovat i vyzvedávat, neb by to měla takříkajíc u nosu, je předpoklad, že by jich měla za pár měsíců až nad hlavu. Nikdo by jí nepomohl, protože by to přece nepotřebovala. Ostatní mají práci dál a děti mají mámu jen jednu. To zadruhé.
Dál je tu otázka domácnosti. byla by celá na ní, poněvadž ona je první doma, má to nejblíž. Co na tom, že jsou s ní doma obě děti celé odpoledne, holt je posadí k televizi, aby to všechno stihla, že.
A tak dál a tak dál. Ona tím, že získá nedojížděním DVĚ HODINY ČISTÉHO ČASU, poněvadž tohle jsou dva celé úvazky, nikde není psáno, že je ta první práce za polovinu poloviční úvazek. A ty dvě hodiny si doma a s dětmi odmaká následně dvoj či trojnásobně. A žádná idyla to nebude. tím, že se rozhodně pro méně placenou práci, je odsouzena k tomu, že jí nikdo s ničím nepomůže. Manžel musí makat, aby je uživil, babičkám dá najevo, děkuji, zvládnu si to sama, a nikdo její práci pro rodinu nedocení, protože si to nikdo nevyzkouší. To zatřetí.
Ve finále bude ulítaná stejně s polovičním platem i prací u nosu, nedejbože, kdyby se jednou rozváděla, bude to mít citelný dopad. Asi si řeknete, co by se rozváděla, když je ještě na MD, znám případ, kdy se manžel trhnul zároveň s narozením dítěte a nikdo s ním ani nehnul. Když ta máma není nucena být s dětmi ihned po pracovní době po zbytek dne, víc se na ně těší, lépe s dítětem efektivně strávit denně pouze večer a ne odpoledne a večer, kdy nevím, co dřív a stejně na ně nemám čas. To nádobí a prádlo se bude muset udělat stejně, jak zjistila jiná moje známá, která si prodloužila po mateřské pobyt v domácím prostředí o pěkných asi osm let. Je fakt, že děti měly domácí obědy, naklizeno, ale byla unavená, stejně totiž celý den něco dělala. Kdyby chodila do práce, udělá pouze to podstatné. Nemyla by okna každý měsíc, nevyvářela by denně, neuklízela by po ostatních,

 
sharon
sharon - 12.9.2017 16:13

Pentlička: dojíždíš ale děti už máš dospělé , nebo ne ?smajlik - 58

 
sharon
sharon - 12.9.2017 16:10

tak si uvědomuju že než jsem z práce vyzvedla jednoho z družiny a druhého ze školky a cestou jsme nakoupili tak jsme domů také došli v pět hodin a stihla jsem vše i bez babiček které tehdy pracovali, v sobotu se pralo, uklízelo, žehlilo......ale nebyl žádný stres , to je pravda....všechno se dá když se chce a že by byli děti nějak poznamenané bych neřekla....smajlik - 68

 
PEGG
PEGG - 12.9.2017 15:13

ax - 12.9.2017 13:09smajlik - 47

 
ax
ax - 12.9.2017 13:09

Souhlasím s tvrzením, že spokojená máma = spokojené děti. Ale už si nemyslím, že díky té lépe placené práci bude spokojenější. Myslím, že bude uštvaná a vyřízená z toho, že jí nezbude žádný čas na sebe ani na děti.

 
ax
ax - 12.9.2017 12:59

O děti bude sice postaráno, ale pravděpodobně na tobě pořád zůstanou věci typu zkontrolovat úkoly, vyprat a vyžehlit, umýt nádobí nebo aspoň vyskládat myčku, nakoupit, nachystat svačiny apod. Skončíš v práci v pět, hodinu pojedeš domů a ve chvíli, kdy si budeš chtít sama odpočinout, ti začne další kolo. A to ani nemluvím o tom, že s nějakým volným časem pro sebe (cvičení, jazyky, kosmetika, masáž apod.) se můžeš rozloučit. Budeš mít plné zuby všeho a všech. Alespoň mně by se to stalo.

 
PEGG
PEGG - 12.9.2017 11:35

Já beru práci jen jako prostředek obživy.smajlik - 64
A to co vložíte do své rodiny se většině případech zúročí, ale v práci děláte pořád na cizí lidi. Osobně mi stresy a volný čas za to nestojísmajlik - 66
Ale někdo je prostě ctižádostivý a kariéra ho uspokojuje, proč ne, každý to má jinak. To si ale musí každý vyhodnotit sám a udělat podle svého, to mu stejně nikdo neporadí.
Ano, můžeme tady napsat svůj názor a mám pocit, že tohle možná paní slyšet nechce, že se většina kloní k rodině, možná chtěla slyšet, že má právo na svou kariéru. To má, ale pokud jí dělá i manžel, přenese odpovědnost na babičky. Protože, pokud manžel dobře vydělává, pochybuji, že by chodil ve tři domů, aby se mohl starat o dětismajlik - 26

 
Bellana
Bellana - 12.9.2017 9:41

Měla jsem svoji práci moc ráda, ale svoje děti raději. Dokud byly malé, dala jsem přednost zkrácenému úvazku, abych se jim mohla věnovat. Zajímavější práce se našla i později. Asi jsem byla kvočna nebo slepice, ale představa, že se s nimi baví někdo jiný, zatímco já celý týden trčím v práci do večera a je vidím jen chvilku ráno a chvilku večer, se mi vůbec nelíbila. Kamarádka nechtěla zakrnět, a tak šla do práce, když měla dcera rok a mohla se o ni starat tchyně. Pak se mi přiznala, že to byla jedna z největších chyb jejího života.

 
Pentlička
Pentlička - 12.9.2017 8:45

Já bych vzala tu zajímavější práci za víc peněz. Hodina dojíždění není tak strašná, já dojíždím 3/4 hodiny tam a 3/4 zpět a beru to jako běžnou věc. A člověk stráví v práci tolik hodin, proč svůj život trávit nudnou prací, která mě bude akorát otravovat? Proč by se měla o děti starat jenom matka? I otec může děti vyzvedávat ze školky, případně nakoupit, dát jim svačinku. A babičky jsou ochotné pomoci, to je značka ideál. Spokojená matka - spokojená rodina! Člověk, aby byl šťastný, musí myslet i na sebe, nejen se obětovat pro druhé.

 
kubikm
kubikm - 11.9.2017 23:43

Haninka: děti jsou malé...
já bych šla na jistotu
1/ rodina
2/ kariera...kdo ví, jakou práci najde, až budou děti soběstačné

umíš si představit ten stres...hodinu na cestě...a v zimě...sněhu, ledu i víc...a najednou telefon...babi je v nemocnici??

já bych prostě měla na prvním místě děti a klid v rodině
kor, když otec vydělává dost...teoreticky by do práce vůbec nemusela jít....

 
Haninka
Haninka - 11.9.2017 22:42

kubikm: tak se přizpůsobí situaci, nemá tu práci na doživotí smajlik - 66

 
kubikm
kubikm - 11.9.2017 22:21

Haninka: no ale co když babičky onemocní, nebo zemřou?
nene, brala bych je jako zálohu, kdyby....

 
kubikm
kubikm - 11.9.2017 22:18

melda - 11.9.2017 17:37
stručné a výstižné, to podepíšu i jásmajlik - 47

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-64
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55106.
Archiv anket.