Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

A zase ta práce. Dilema.

A zase ta práce. Dilema.

Vím, že podobných diskusí tady proběhlo už víc, přesto bych vás ráda požádala o vaše názory a pohledy na dilema, které momentálně řeším. Týká se práce a já se pořád nemůžu rozhodnout, přitom tento týden bych už měla dospět ke finálnímu řešení.

Mám dvě děti, právě mi končí rodičovská dovolená a od října bych měla nastoupit do práce. Na své původní místo se vrátit nemůžu, firma, ve které jsem pracovala, ukončila činnost. Hledala jsem proto něco jiného a nakonec mi vyšly dvě nabídky, z nichž právě teď vybírám a fakt nevím, pro kterou se rozhodnout.

První je práce, která by mě velmi bavila, měla bych v ní i dost slušný plat a v podstatě zajištěný kariérní postup. Nevýhodou je, že bych musela dojíždět větší vzdálenost, jedna cesta skoro hodinu. Ale to by se dalo vyřešit, ráno bych děti vypravila já a odpoledne by se postaraly babičky na střídačku s manželem. Ti by museli zajistit i dny, kdy bych musela v práci zůstat přes čas, což mi bylo řečeno, že se zde poměrně dost děje, někdy i několikrát do týdne.

Druhá práce je deset minut pěšky od mého bydliště. Jedná se o klasickou úřednickou práci (fakturantka), takže nic moc záživného, navíc za skoro poloviční plat, než co mi nabízejí v té první společnosti. To ale není úplně rozhodující, co se téhle stránky týká, manžel nás dokáže velmi slušně zabezpečit. Výhodou by byla v podstatě jen ta malá vzdálenost a tím pádem možnost, že děti do školky a do školy v klidu vypravím i vyzvednu já a nebudeme muset dělat nějaké složité logistické akce s babičkami a manželem, který to mívá v práci také dost náročné. Babičky ale s výpomocí souhlasí a nemají s tím problém. Jedna už je v důchodu, takže časově je docela k dispozici.

Jsem strašně nerozhodná, chvíli se přikláním k jedné a chvíli k druhé variantě.  Ta první práce by mě co se náplně velmi lákala, ale nevím, jestli by tím netrpěla rodina a hlavně děti. Na druhou stranu, i já mám snad právo na svůj vlastní život a nemusím vše v něm podřizovat dětem a rodině. Na tu jsme dva.

Co myslíte vy? Čemu byste na mém místě daly přednost?

Tereza


11.9.2017   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 65   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - A zase ta práce. Dilema.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-64
dadka
dadka - 11.9.2017 11:32

Děti jsou malé jen jednou a potřebují mámu. Rozhodně bych brala práci poblíž, nebudeš mít tolik starostí, budeš mít čistou hlavu a děti budeš mít pod dozorem. Zvlášť když vás manžel finančně zabezpečí. Máš sice nárok na svůj život, ale to sis neměla pořizovat děti.Kolem nich se točí přece všechno, zvlášť, když jsou malé.
A nikdo neříká, že v té práci musíš být do smrti, až budou děti větší, můžeš práci změnit.

 
catcat
catcat - 11.9.2017 11:25

Brala bych práci poblíž. Nejde jen o to užít si čas s dětmi. Babičky teď mohou slibovat, ale stát se může cokoliv. Také manžel může mít problémy. A přesčas několikrát do týdne je přímo vydírání! To nelze s dvouhodinovým dojížděním zvládnout. Dcera bude do budoucna řešit podobný problém a také se přiklání k práci v místě bydliště.
Jedná se i o mimořádné situace - co když ze školky zavolají, že děcko je nemocné a že si ho máte vyzvednout? Nebo se stalo něco jiného?
Já kdysi dceři zajistila jesličky v místě mého pracoviště, protože jsem pak byla použitelná u ruky. A cesty jsme strávily spolu, kdy jsme si poídaly a tak. V jesličkách ještě nevadilo, že kamarádi bydlí jinde. Ve školce už byla v místě bydliště a odnášela to tím, že chodila mezi prvními do školky a ezi posledními ze školky. To by se mohlo stát i vám, babičky by taky třeba nemohly vždy co nejdřív...

 
Nika1
Nika1 - 11.9.2017 10:20

Mam se vracet z RD v cervnu do prace, ktera je daleko, nic moc placena (hledala jsem v krizi kdyz bylo 600 tis.nezamestnanych) a napln je vycerpavajici. Hledam neco pobliz a za mene penez, ale nemozne. Pro me je dulezita rodina a ne penize. Zkuste pohledat, jeste mate cas. Neni mozne z fakturantky povysit?

 
orinka
orinka - 11.9.2017 9:23

Máš malé děti, které potřebují mámu. Když vezmeš práci, která pohltí veškerý tvůj čas, nebudeš mít z dětí nic. Peníze, jak píšeš, nepotřebuješ, chceš teda děti anebo kariéru? Malé děti máš jednou v životě, pracovních nabídek potkáš daleko víc.

 
Almega
Almega - 11.9.2017 9:21

Já bych vzala tu práci poblíž,přeci jen má větší cenu být s dětmi a užít si je,dokud o to stojí.Později,až děti vyrostou,bych si našla jinou práci,za více peněz,musí se myslet pak už na důchod atd.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-64
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55106.
Archiv anket.