Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Hádáme se kvůli tomu, kde budeme žít

Hádáme se kvůli tomu, kde budeme žít

S partnerem jsme spolu pět let, máme půlročního chlapečka. Žijeme ve středně velkém městě v bytě na sídlišti. Já jsem spokojená, partner nikoli a vytrvale mě přesvědčuje, abychom se přestěhovali do domečku v blízké vesnici.

Byt, ve kterém žijeme, je můj, dostala jsem ho od rodičů, respektive od maminky, která ho zdědila po svých rodičích. Byla a jsem moc ráda, že nemusím řešit hypotéku ani placení drahého pronájmu a jsem ve svém. Hned po škole a nástupu do práce jsem se do něj nastěhovala a postupně si ho zařídila podle svého vkusu. Po nějakém čase se ke mně přistěhoval přítel a založili jsme rodinu.

Z mého pohledu nám nic nechybí, byt je velký, čtyřpokojový s velkou lodžií. Navíc je umístěn v nejvyšším patře, takže nám nikdo nedupe nad hlavou a jako nejbližší sousedy máme samé starší lidi, často už důchodce, kteří nejsou nijak hluční. Máme tady krásný klid, kolem hodně zeleně, před domem krásné dětské hřiště, obchod doslova za rohem a i veškerá další vybavenost celkem po ruce. Jak jsem psala, já jsem maximálně spokojená.

Ne tak můj partner. Už když jsem otěhotněla, začala básnit o tom, jak by to bylo fajn mít vlastní domek. Nejdřív to bylo jen v rámci takových těch snů, alespoň já jsem to tak brala. Co jsem netušila je, že on se začal po nějakém domečku intenzivně pídit. A pak přišel s pro něj úžasnou nabídkou. Otec jeho kolegy prodává rodinný domek v blízké vesnici. Je vdovec, bezdětný a pro něj samotného je dům zbytečně velký. Dřív v něm žili jeho rodiče a on s manželkou, ale během několika málo let všichni zemřeli a on tam zůstal sám.

A přítel se úplně zbláznil. Byl se tam už podívat a je to prý nádhera. Krásný udržovaný dům se zahradou, dole kuchyň a obývák s ložnicí, nahoře další tři pokoje. V každém patře vlastní sociální zařízení s kompletní  koupelnou. Garáž.

Přítel se do představy, že ten dům koupíme, úplně zbláznil. Prý když prodáme můj byt nebude potřeba brát si vysokou hypotéku, ale nižší a budeme mít krásné bydlení na venkově, zahradu, i pro syna prý bude takové prostředí vhodnější.

Já jeho nadšení nesdílím. Jsem vysloveně městský typ, vyhovuje mi, že mám vše v dosahu, že se nemusím kvůli každému většímu nákupu nebo návštěvě lékaře, pošty atd. složitě přesouvat autem z bůhvíjaké tramtárie. Vesnice, kde ten zázrak stojí, je poměrně malá a za vším bychom museli dojíždět. To by znamenalo pořídit druhé auto, jedním by jezdil muž do práce a druhé bych měla k dispozici já se synem.

A tahle představa se mi vůbec nelíbí. Z mého pohledu bychom si akorát zkomplikovali život, zatížili se hypotékou, vzrostly by nám náklady plus pro mě v době mateřské značné nepohodlí stran nákupů, lékařů apod. Já jsem teď ráda, že žijeme v klidu a vůbec se mi nechce začít řešit změnu bydlení.

Partner to vidí jinak, pro něj je bydlení v domku velkým snem, pravda je, že je to takový kutil, rád něco vyrábí, opravuje, asi by se na tom domě a zahradě mohl lépe realizovat, než v bytě.

V posledních týdnech jeho nátlak vzrostl, dotyčný pán už chce prý dům co nejdříve prodat a pokud se nerozhodneme do konce června, zařídí se jinak. Hádáme se kvůli tomu každý den. On tam za každou cenu chce, já tam za žádnou cenu nechci. Jeden druhému předhazujeme, že je sobec. Je to patová situace a já nevím, jak z ní ven. V žádném případě nechci bořit rodinu, ale taky se opravdu nechci nikam stěhovat a prodávat svůj byt. Ani jeden nejsme schopni uvažovat racionálně, dostali jsme se do fáze, kdy jsme oba ovlivněni svými emocemi a pomalu nejme schopni spolu už normálně promluvit.

Jak z toho ven? Ustoupily byste v zájmu klidu v rodině? Já už nějak nevím, co je a není správně a přepadají mě myšlenky, že jsem to já, kdo je z nás dvou větší sobec a neměla bych být tak tvrdohlavá.

Anežka


8.6.2018   Rubrika:   |   Komentářů 68   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Hádáme se kvůli tomu, kde budeme žít

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-68
sharon
sharon - 8.6.2018 16:58

orinka: ááále orinko jezdí,smajlik - 75 můj ex má doma i zvěřinec a ted byl s manželkou v americe....no a o vše se staral náš společný 21 letý vnuk na jedničku smajlik - 47...i jeho autem jezdil....takže kdo si to umí zařídit...smajlik - 68 pak jsme se všichni sešli u našeho společnýho syna a vyprávěli si ...tedy oni , zážitky....a bylo to super....takže i dům se zvířaty se dá zajistit.

 
orinka
orinka - 8.6.2018 14:21

A jak by to měli s případnými dovolenými? Z bytu se odjíždí snadno, akorát je problém se zaléváním kytek v květináčích.smajlik - 68 Z rodinného domu je to o strach: ti nejmenší - přeroste tráva, plevel, po návratu je to k sedření, a to nemluvím o průtrži mračen, která je teď každou chvilku....pán si to představuje jak Hurvínek válku. Určitě v baráku se zahradou ještě nebydlilsmajlik - 42 No, vlastně, na baráku se zahradou je tolik práce, že na dovolenou holt lidi nejezdí, protože nemají kdy.

 
Bellana
Bellana - 8.6.2018 14:06

Já bych do koupi domku s partnerem nešla. Dcera to udělala, měli před svatbou. Rozešli se. Ten neuvážený krok ji vyšel na skoro třista tisíc. No co, neměla děti a měla dobrou práci. Škoda peněz, ale dobře, že se ho zbavila.
Když mladík touží po domě, ať si to pořídí za svoje peníze. Otázka taky je, jestli někdy bydlel na vesnici a staral se o dům, nebo jestli je to jen jeho zkušeností nepodložený sen. Lidé z bytů vidí jen tu kladnou část bydlení v domku, tu práci okolo a ty náklady na údržbu vidět nechtějí.

 
Renee
Renee - 8.6.2018 13:45

A jinak musím říct, že on je pěkný sobec. Nejspíš je to proto, že nikdy nic neměl, tak o koupi a prodeji nemovitosti uvažuje jak o koupi rohlíků v krámě. Nikdy bych se neodvážila někoho tlačit do toho, aby prodal svou nemovitost. Zvlášť dneska, kdy jsou ceny nemovitostí na historickém maximu a tudíž je tak těžké něco použitelného sehnat - ve městech je to skoro nemožné. Baráček na venkově se sežene, ale pěkný tichý byt ve městě je strašný problém. Takže zbavovat se takového bytu by byl čistý nerozum.

 
Renee
Renee - 8.6.2018 13:36

Radíte byt pronajmout, ale to není pro Anežku řešení. Z článku jasně vyplývá, že se na tu vesnici stěhovat nechce smajlik - 26 Když byt pronajme, sice zůstane v jejím vlastnictví, ale stejně se bude muset přestěhovat. Jako mnohem lepší řešení vidím víkendy a dovolené na vesnici, ale bydlení zatím pořád v bytě. Pak by se vidělo. Třeba se Anežce vesnice zalíbí natolik, že zatouží se tam přestěhovat, ale třeba taky ne a zjistí, že ji to tam nebaví dokonce ani na ty víkendy smajlik - 64 Je to o dost jednodušší než pronajmout byt a přestěhovat se rovnou, ale vyžaduje to vyšší hypotéku, bohužel. Tu finanční stránku bych ovšem nechala na něm - je to koneckonců jeho přání a navíc se dosud jenom vezl smajlik - 75

 
sharon
sharon - 8.6.2018 13:14

kareta: líp bych to neřeklasmajlik - 47

 
kareta
kareta - 8.6.2018 12:06

tak on má mladej hlavně roupy, protože přišel do hotového, co si budeme nalhávat. Kdyby barák fakt chtěl, tak ho koupí a platí, a hlavně nebude po ní chtít, aby se vzdala svého bytu.A právě to, že je to dnes těžké je argument pro ponechání si bytu.

 
Linda
Linda - 8.6.2018 11:36

kubikm: no jo, ale to je jeji blbost, ze si to nejak neosetrila.
Jasne coby manzele by meli SVM, ale uprimne za jak dlouho se rozesli? Ona dneska ta elektronika sotva vydrzi 10 roku a pokud nahodou ano tak klepne ten jedenacty a to ze on kdysi davno kupoval pracku / tv / lednicku a tak je to dneska opotrebovane ale jeho ,taky neni zrovna vyhra do loterie smajlik - 26. To jenom ze clovek do noveho zacatku ma neco opotrebovaneho s sebou a nemusi kupovat vsechno nove tady a ted, ale jinak hodnotu to stejne zadnou nema a je jenom otazku casu kdy to chcipne. A auto? Nove ztrati polovinu sve hodnoty uz jenom vyjezdem z prodejny a nejaka ojetina za polovicku s najetyma km je po nejakych 200 -250. tisicich km tak leda na tahani penez na opravy, ale opet ano pokud clovek nebydli ve meste tak je lepsi odejit ze vztahu s ojetinou nez s holou prdeli, to mas pravdu smajlik - 16.
Nevim osobne jak se znam, ja bych sbalila svych pet svestek a sla o dum dal zacit od nuly, at se draha polovicka v tom opotrebovanym majetku treba udusi, hlavne ze ja uz mam po letech klid smajlik - 42. Ale mit vlastni byt (nebo jakoukoliv jinou formu vlastniho bydleni) to uz je jina a rozhodne je to dobry zacatek novyho vztahu smajlik - 47

 
Jarča*
Jarča* - 8.6.2018 11:36

To co tady píšou holky je na jednu stranu dobrý kompromis. Byt neprodávat a pronajmout, a platit z toho hypotéku. Ovšem jen v případě, že ti za to to bydlení v domku, potažmo přítel, stojí. Ona to taky není sranda pustit si do svého bytu někoho cizího, kdo ti to tam může zničit. Nehledě na to, že jistotu pravidelného placení nájmu nemáš, vím, co měli syn se snachou za patálie při pronajímání bytu, a nakonec ještě dopláceli dluh na elektřině. Je to vždycky riziko, na jaké narazíš nájemníky. Asi bych taky příteli navrhla tu chatičku. On vidí jen svoje touhy, ale řešil, jak syn bude jednou dojíždět do školy, na případné kroužky atd.? Taky bych se mi nechtělo bydlení ve městě vzdát, zvlášť kdybych tam měla tak dobré zázemí.

 
catcat
catcat - 8.6.2018 11:30

Souhlasím s ostatními - byt neprodat ale pronajímat a z pronájmu platit hypo.
A kromě toho rychlou svatbu, s cizím mít dohromady dluh nebudusmajlik - 26

 
sharon
sharon - 8.6.2018 11:19

at tě ani nenapadne byt prodat.......máš SVÉ jisté.....smajlik - 45

 
kubikm
kubikm - 8.6.2018 11:13

Linda: no vím o případu, nevzali se...on koupil auto, pračku a pod. velké věci, ke kterým jsou doklady
ona kupovalo jídlo
když se rozešli, vše bylo jeho, protože to kupoval on...

 
kareta
kareta - 8.6.2018 11:09

byt neprodávat a koupit barák.Ať se snaží, chlapec. Jestli je šikovný, tka to zvládne. jestli ne, tak ať kušuje. Nejsem sice fanatik do manželství, ale v tomto souhlasím s kubikum. Jednu nemovitost bez dluhu máš, tak bys byla pitomá jít bydlet do cizího- protože když máš hypotéku, tak to tvoje prostě není, i když se říká že jo. je to prostě dluh a to je koule u nohy. nemáš svobodu, prostě jsi někde zavázaná.nehledě na to, že do baráku vrážíš pořád prachy. Nikdy není hotovo. my dostavěli před 15 lety, taky jsme prodala svůj byt, pak jsme se rozvedli, já musela exe vyplatit- sice byl pokus 50/50, ale jakési právní povědomí mám, tak jsme jeho , právničku a soudního znalce vyfakovala, ale na to asi každý nemá náturu.Každopádně už jsme řešili novou koupelnu, přestavovali kuchyn, pokojíčky pro děti, elektronika, zahrada, chodníky, venkovní púpravy, sekačka a její servis- žiotnost není neomezená, nemysli si, že to zařízení je na věční časy, v průměru 10 let je kuchyně dnes na odpis, auta jsou potřeba, tak ty servisovat, přezouvat, platit pojistky, i bez hypotéky to je průvan v peněžence. Já bych teda zpátky do bytu nechtěla, neměla jsme před barákem parkovací stání a byli jsme v centru, a auto je pro mne svoboda, navíc pocházím z baráku, tak jsme brala byt vždy jako provizorium, ale když ty spokojená jsi, tak to NEPRODÁVAJ!!.

 
Jaguška
Jaguška - 8.6.2018 10:40

Byt bych neprodávala.V úplně stejné situaci byla moje kolegyně. Byt prodali, mají krásný domek, jsou zadlužení,ona je bez práce, všude daleko... Já bych do toho nešla.

 
Linda
Linda - 8.6.2018 10:28

kubikm: treba se nechce vdavat ona? ALe to je nakonec jedno, at papir maji nebo nemaji, rozejit se muzou vzdycky smajlik - 26...koupit domek a pronajmout jeji byt taky neni spatny napad, z najmu by platili hypo a tak by je to ani nevyslo nejak draho a v pripade neuspechu vztahu by se mela Anezka kam vratit smajlik - 26....

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-68
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 385808.
Archiv anket.