Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Manžel chytil druhou mízu. Nevím, co mám dělat.

Manžel chytil druhou mízu. Nevím, co mám dělat.

Je mi dvaapadesát let, manžel je o tři roky starší. Až dosud jsem žila v přesvědčení, že máme spokojené manželství. Jsme spolu letos přesně třicet let, vychovali jsme dva syny, kteří jsou již samostatní. Poslední čtyři roky jsme už s mužem jen sami dva a hezky jsme si náš společný život užívali.

Vždycky jsme měli s mužem hodně společných zájmů. Chodili jsme do divadla, jezdili na kole, oba dva milujeme horské túry. Když odešel z domu i mladší syn, měla jsem zpočátku takový divný pocit, jak se tomu říká syndrom prázdného hnízda. Ale netrvalo to dlouho. S oběma syny i jejich partnerkami máme hezký vztah, nedávno se nám narodilo první vnouče a já měla pocit, že je všechno, jak má být. S manželem jsme provozovali naše zájmy a musím říct, že jsme si to opravdu užívali. Myslela jsem si, že nám nic nechybí, že je nám spolu dobře.

Změna nastala letos v lednu. Muž se najednou začal chovat jinak. Byl zamlklejší, neměl zájem jít do kina ani do divadla, pořád jen visel na mobilu. Z práce začal chodit čím dál později, vysvětloval to novými projekty a časovou náročností. Nejdřív jsem si myslela, že je jen unavený a přetažený, ale když jsem zaznamenala jeho zvýšený zájem o sebe samotného, došlo mi, že se děje něco, co nemá s pracovní vytížeností nic společného.

Nikdy nebyl na nějaké fintění a nakupování. Do každého nového svetru nebo bundy jsem ho musela doslova natlačit, co šlo, jsem mu radši kupovala sama, protože on při nákupech a zkoušení trpěl jako zvíře. Hygienu dodržoval vždycky, ale nikdy nepoužíval pánské parfémy ani nic takového. Najednou změna. Začal se sám oblékat, kupuje si nové, hezké a drahé kousky včetně spodního prádla, dokonce se začal lehce vonět. U holiče na sestřihu je pravidelně minimálně jednou za měsíc.

Je to hezké, že o sebe začal takhle dbát, kdyby za tím nebylo jeho zamilování. Nejsem na sebe pyšná, že jsem to udělala, ale vlezla jsem mu tajně do mobilu a zjistila to. Píše si s nějakou Klárou, vůbec netuší, co je ona zač, odkud se znají ani kolik jí je let. Ale ty jejich textovky jsou velice výmluvné a doslova nabité oboustrannou vášní. Domlouvají si schůzky u ní v bytě, časově to odpovídá těm přesčasům.

Pěkně to se mnou zamávalo. Vůbec nevím, jak se teď zachovat. Muž neví, že já už vím, zatím jsem ho nijak nekonfrontovala. Vnitřně bych ho sice nejraději hned teď vypakovala k ní, ale připravená na takový krok nejsem. Zhroutil by se mi celý dosavadní život. Navíc ho mám pořád ráda, život bez něj si nedokážu představit. Je to pro mne strašně složitá a taky ponižující situace. Připadám si hrozně, jako odkopnutá nepotřebná věc. Ale říkám si, že třeba je to z jeho strany jen takové to pozdní mužské poblouznění, vyřádí se a ukončí to. Jenže co když ne? Mám mu poskytovat servis a prát mu prádlo, ve kterém se on pak natřásá před jinou?

Chtěla bych se zeptat, jestli některá z vás nezažila se svým manželem podobné období a jak to dopadlo. Myslíte, že má smysl dělat, jakoby nic a čekat, jak se to vyvrbí, nebo bych měla udeřit napřímo? Já mám totiž strach udělat to i to.

Jiřina


12.5.2019   Rubrika:   |   Komentářů 69   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,2/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Manžel chytil druhou mízu. Nevím, co mám dělat.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-69
sharon
sharon - 13.5.2019 15:34

to jsem bohužel madam ještě netušila co jste začsmajlik - 42......prostě hééérečka........a netykejte mi, já vám také netykám ...mmj jsem vás ani neoslovila tak se nevnucujte......smajlik - 36
vy snad nejste kobližka......smajlik - 76
vy roztomilá ulhaná španělko......smajlik - 36

 
krasaka
krasaka - 13.5.2019 14:45

smajlik - 61taky Tě ráda vidím smajlik - 68smajlik - 56smajlik - 68
Ne každý - jako zarputilé nevraživé Hanáčisko - se dokáže kvůli hlouposti nasejřit i na spoustu let, aniž si hodlá uvědomit, jak je život krátký a že ho lze prožít i bez postranních nenávistných komentářů, které už stejně málokomu něco říkají-většina dřívějších madam už sem nechodí smajlik - 66
Ani Ty nemůžeš vědět dne ani hodiny a kolik času nám ještě zbývá na pouti ke krematoriu - já osobně nemám nejmenší úmysl si prkotinami znepříjemňovat život,dokonce i větší problémy řeším ruky mávnutím. Tudíž mne nemůžeš naštvat, ani kdyby ses rozkrájela smajlik - 76
Rovněž přeji pěkný, úsměvný den, plný sluníčka a pohody smajlik - 47smajlik - 45smajlik - 44smajlik - 31
/před těmi mnoooha léty jsi při osobním rozhovoru zněla docela mile a sympaticky, kudy se vloudila chybička ???smajlik - 68-nechápu NIC/smajlik - 48

 
sharon
sharon - 13.5.2019 13:19

kobližka: a je to tady......smajlik - 34smajlik - 34

 
krasaka
krasaka - 13.5.2019 12:55

Linda: smajlik - 61 mluvíš mi z duše, asi to bude druhá míza, mužům ubývá testosteron a urychleně si chtějí dokázat, že jsou ještě BORCI a SAMCI, což doma po 30létech manželství již zřejmě nikdo neohodnotí. Já upřímně obdivuji všechny páry,které po tak dlouhou dobu spolu vydržely bez ztráty květinky.
Nyní se obávám, ž p.Jiřina toho moc nenadělá, Klára je v tomto případě něco jako "zakázané jablko pro Adama v ráji".!!!
Rozvádět se před "jeho důchodem" je nepraktické, jednomu důchodci se většinou žije z úst do úst /předpokládám, že manžel je starší/ a dělit se o všechny společné výdobytky za celá léta, taky nemilé.
Já bych už nesnesla ani dotek od takového zrádce, i když je známo, že mužský mozek se nachází v trenkách-toto nikoho neomlouvá,stejně pokud se pánové trhnou a založí si novou rodinu, ocitnou se v tomtéž a někdy ještě v horším s malými dětmi a často mladší žena vrací takovému nevěrníkovi nevěrou /co má dělat s vypelichaným kocourem s prostatou???/
Je to cynické, ale čistě mužské stanovisko - zrušit fullservis, snažit se naplno věnovat svým koníčkům s přáteli /on brzy odpadne/, mamonit každou volnou korunu pro budoucí časy, příp. si najít kolouška,dokud je ještě elán a postava - a pomalu očekávat,co brzy nastane - buďto mužův infarkt, kdy nezvládne tu přetvářku a bude vděčný za "domácí krb" /ale svůj volnější styl života bych si uchovala bez ohledu na jeho potřeby/, příp. bez drsného rozvodu s mladším přítelem si počkat až budu vdovou /mnohem lepší varianta nežli být rozvedená a nemajetnásmajlik - 68/
Žít kvalitně se dá i bez mužského v baráku, zrada vždy bolí, ale časem vše přebolí-já bych těžko pochopila jednorázový úlet třeba ovíněného manžela, ale paralelní způsob života s smajlik - 73 nikdy, NIKDY, NIKDY. smajlik - 66Toto je neodpustitelné skoro jako vražda a pachatel by měl nést veškeré následky - TEČKA smajlik - 36

 
Linda
Linda - 13.5.2019 7:04

Pokud cirou nahodou pani Jirina existuje tak odpovim svym heslem:
Pokud chce byt s tebou tak bude i kdyby se pani Klara (nebo kdokoliv jiny) sexualne roztrhla . Pokud s tebou byt nechce tak nebude ani kdybys ho privazala ke stolu.
A uprimne ten chlap ma u tebe 100% servis a Klary 100% to ostatni a evidentne to funguje tak proboha PROC by on na tom sam od sebe cokoliv menil?????

 
sharon
sharon - 12.5.2019 21:37

kobližka: to přijde , neboj.....až dorazí aktéři...smajlik - 68

 
kobližka
kobližka - 12.5.2019 20:34

sharon: 20.29 to teda smajlik - 26 jak přes kopírák.Chtělo by to větší "drámo"smajlik - 42"

 
sharon
sharon - 12.5.2019 20:29

kobližka: to je psycho,viď ........nic jinýho okopírovat nešlo....smajlik - 68

 
kobližka
kobližka - 12.5.2019 20:10

A pořád dokola...vždyť podobný článek tu byl nedávno. Manžel má bokovku,já mu na to přišla,protože jsem mu prošmejdila mobil,nejradši bych ho vykopla,ale mám ho ráda....Tak co jako ta paní chce? Tady těžko najde rozhřešení,tady se spíš holky pohádají o názor.No nic,když chce paní žít ve třech,její volba.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-69
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

    Zpíváte si občas doma?

    Celkem hlasovalo 346238.
    Archiv anket.