Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Manžel na mateřské. Prý budu litovat.

Manžel na mateřské. Prý budu litovat.

Je mi devětadvacet let, jsem vdaná a za tři měsíce se nám narodí naše první dítě. Otevřeně přiznávám, že nejsem vysloveně mateřský typ, i když se na naše miminko moc těším. Ale byl to hlavně manžel, který po dítěti toužil, kdyby bylo po mém, klidně bych ještě nějaký ten rok počkala.

Ale proč píšu. Chtěla bych slyšet názor ostatních žen na řešení, na kterém jsme se s manželem dohodli. Totiž, že na mateřské, respektive na rodičovské dovolené bude s naším dítětem on. Už jsme to oznámili oběma našim rodičům a všichni si ťukají na čelo. Otcové koukají na mého muže s despektem a používají slova jako kuchyňka a podpantoflák a matky zase nechápavě kroutí hlavou nade mnou, prý co jsem to za matku, že dítě v tak raném období potřebuje především maminku. A prý budu jednou litovat, že jsem se ochudila o to nejkrásnější v maminkovském věku.

Začínají mě ty řeči dost vadit. S manželem jsme se na tom dohodli zcela bez problémů, navíc já mám o něco vyšší plat než on, takže i z tohoto hlediska je to pro nás výhodné. On s tím nemá žádný problém, ani já, nepřipadá mi nic nenormálního, když se o dítě stará jeho vlastní otec. Teď však přišel manžel domů z práce docela rozhozenej, bavil se o tom s kolegy a nenašel se mezi nimi jedinej, kterej by ho pochopil a podpořil. Prý se mu doslova vysmívali, co je za chlapa, když chce dobrovolně na plný úvazek utírat zadek malému dítěti.

Zajímalo by mne, jestli je tento model opravdu tak výjimečný, že to většinu lidí z okolí zaráží. Pravda je, že já žádného chlapa na rodičáku neznám, ale zákon to umožňuje, určitě takoví existují. Neznáte někoho takového? Co si o tom myslíte? Připadá vám takové řešení v rámci nejužší rodiny normální, nebo je něco takového pro vás nemyslitelné? Máme v plánu, že budu doma cca půl roku a pak nastoupí manžel. Opravdu toho budu jednou litovat? Vždyť dřív byly děti v jeslích taky už od miminek. A naše dítě bude se svým tatínkem.

Kája


11.2.2014   Rubrika: Pro maminky   |   Komentářů 75   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Manžel na mateřské. Prý budu litovat.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75
caira
caira - 11.2.2014 11:05

Verera: Prostě s dvouleťákem už je zábava, už se domluvíš - už ekne, co ho bolí, co mu vadí. Mimi ne tam je to o intuici, a tu bohužel většina chlapů nemá.

 
caira
caira - 11.2.2014 11:04

Verera: To rozhodně - je to o ochotě dělat, co je třeba. Ale právě tohle dá málokterej chlap :-(
Ten můj je zlatej, ale tohle taky nedal. Měl navařeno a zamraženo.
A prala jsem po práci, žehlila po večerech. Prádlo pověsil, sebral - ale neroztřídil :-D :-D

 
Verera
Verera - 11.2.2014 10:30

caira: To ano, ale to neznamená, že chlap nemůže zvládnout cokoli, co žena, kromě kojení a půlroční dítě už je taky vcelku vypiplané z nejhoršího a rodina měla čas se zaběhnout.

Mně by se od půlročního těžko odcházelo, ale zase pokud to má někdo jinak nebo pokud by šlo o to uživit rodinu, problém v tom nevidím. Určitě nebude manžel podnikat s půlročním to co s dvouletým, ale zvládne to, je to jen v jeho hlavě a ochotě dělat co je potřeba.

 
Nofar
Nofar - 11.2.2014 10:26

Kajo, pokud navrhovane reseni, totiz manzel na materske a vy vydelecne cinna, vyhovuje vam obema, neni co resit. Na reci ostatnich se muzete vite co.

 
stonozka01
stonozka01 - 11.2.2014 10:09

Kájo, neposlouchejte blbečky, pro které je jejich způsob života ten jediný správný. Tohle je ze stejného soudku, jako když někdo nechce mít děti-mají je všichni, tak ty bys měla taky, na rodičák chodí většinou máma, tak ty bys měla taky. Ve Skandinávii se o rodičák střídají spravedlivě oba, což mi přijde nejlepší, jen my tady jsme sto let za opicema. Nenech se znechutit.Chlapa na rodičáku znám, navíc mají kluka, takže o to bližší má s tátou vztah. Taky to bylo finančních důvodů, což je pochopitelné, přece nebudou mít zbytečně nižší příjem, jen aby drbnám zacpali pusu.

 
caira
caira - 11.2.2014 10:01

Verera: dva a půl je vychované dítko do školky - ve dvou a čvtrt byl mladší u zápisu do školky, splnil všechny požadavky - ale byl mlaďoch, nakonec šel ve 2 a 3/4 na pár dní. Zbytek měl kluky taky manžel, a je to pohoda. To už jsou děti do akce, ne miminka do plenek. To je rozdíl. Jedí, co dospělý, ne mixovanou stravu a kašičky.

 
tornado-lou
tornado-lou - 11.2.2014 9:48

Verera: jasne. Proto uz me ten pulrok pripada unosny. Vyznamne driv bych od ditete asi neodchazela.

 
annie
annie - 11.2.2014 9:45

Nerozumím tomu, proč někdo odsuzuje kohokoliv, kdo dělá něco, co není běžné - tj. otec na mateřské - dva dospělí svéprávní lidi se domluvili, ale lidi jeho titulují jako "chudinku, podpantofláka, kuchyňku"... ji budou možná nazývat krkavčí matkou.... A to jenom proto, že se to tak nedělá...
To, že já bych, pokud možno, byla doma se svým dítětem na rodičovské dovolené, se nevylučuje - já to mám takto, oni to mají jinak, já se jim nevysmívám, ani neshazuji.

 
Ploduska
Ploduska - 11.2.2014 9:43

Verera:
kojení bych taky až takneřešila , nekdy se nezadaří ani ten půlrok ...
u vás byl jasný důvod, proč to zorganizovat, tak jak jste to udělali ...
škoda, že Kaja nenapsala tu pohnutku, asi si by se líp argumentovalo...

 
Ploduska
Ploduska - 11.2.2014 9:40

annie:
"Mě zaráží, kolik lidí dnes bazíruje na starých zvyklostech. Osobně bych si sice nedala jen tak vzít ty chvíle s miminkem, ale pokud by nebylo zbytí..."

tomu moc nerozumím ....

 
annie
annie - 11.2.2014 9:34

Oni si fakt chlapi myslí, že na mateřské/rodičovské se dítěti JEN utírá zadek? Výchova dítěte je jedna z nejpodstatnějších věcí v životě a nevidím důvod, proč by se na ní neměl podílet i muž...
V některých státech muž musí určitou dobou zůstat s dítětem doma...
Hlavní je, že jste se dohodli vy.
Můj bratr zůstal se synem doma od jeho šesti týdnů. Hezky si to užili, mají pěkný vztah dodnes, i když bratr s manželkou už jsou od sebe.
Mě zaráží, kolik lidí dnes bazíruje na starých zvyklostech. Osobně bych si sice nedala jen tak vzít ty chvíle s miminkem, ale pokud by nebylo zbytí...

 
kaaj
kaaj - 11.2.2014 9:30

Je možné,že každý to má jinak....ale můj synovec cca 34 let má půlročního chlapečka a kdyby mohl,tak by snad i kojil. Takže tvůj manžel nebude utírat zadeček nějakému malému dítěti, ale svému. A pokud ty jsi s tím srovnaná, tak není co řešit.

 
PEGG
PEGG - 11.2.2014 9:13

Verera - 11.2.2014 9:11 "A ty se po návratu z práce musíš zdržet komentářů" Co jste tu proboha celý den dělali?" smajlik - 47smajlik - 68

 
Verera
Verera - 11.2.2014 9:13

tornado-lou: S kojením to ta zle nevidím, Od půl roku se stejně obvykle už něco vynechává, může kojit ráno , večer, o víkendu i víc, celkem přirozeně se utlumí. A ne každý chce kojit rok a víc.

 
Verera
Verera - 11.2.2014 9:11

Nebudu se zabývat tím, o co možná ty přicházíš, jen manželem.

Můj manžel byl na rodičovské rok a půl, pravda, až později, zase ale se 2 dětmi. Od dceřiných 2 a půl, synových 5, byli jsme víceméně donuceni okolnostmi, on dostal výpověď a mně v práci řekli, že buď nastoupím hned a nebo pro mě nemají místo.

S odstupem musím říct, že to bylo ideální řešení. To , co s dětmi dělal manžel by se mnou nezažili. Neustále jezdili na výlety, já bych se přece jen bála s nimi sama někam do lesa. Vařili si věci, na které nemám trpělivost, užívali si to všichni, manžel na to pořád vzpomíná.

A nikdy jsme se nesetkala s nějakými pohrdavými či odmítavými reakcemi, spíš to byl tichý obdiv , někdy i hlasitý, u mužů smíšený s obavami, že by někdo chtěl něco takového po nich.

Pokud jsou reakce vašeho okolí na manžela takovéhle, doufám, že je manžel natolik silná osobnost, že se nenechá zviklat, jsou to totiž reakce hloupé.

Ovšem musíte si to zařídit tak, že bude opravdu dělat všechno to, co ty na mateřské, včetně domácích prací.

A ty se po návratu z práce musíš zdržet komentářů" Co jste tu proboha celý den dělali?" smajlik - 68

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 65525.
    Archiv anket.