Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Udržovat manželství jen kvůli dětem?

Udržovat manželství jen kvůli dětem?

Jsem vdaná deset let, máme dvě děti – mladší ve školce a starší právě v první třídě. V létě jsem zjistila, že mě manžel podvádí. Byl to pro mě šok, myslela jsem, že máme celkem spokojené manželství.

Vůbec nevím, co mám teď dělat. Manžel netuší, že já vím a chová se, jako by nic. To je pro mě strašné, když vidím, jak se přede mnou přetvařuje a dělá pozorného manžela a milujícího otce. Nejraději bych mu všechno řekla, že vím, že má mimomanželský vztah, ale bojím se to udělat. Mám strach, že tím by naše manželství definitivně skončilo, a to nechci. Zároveň ale nechci žít takhle, jako podváděná manželka a být součástí jeho pokrytecké hry.

Kdybychom neměli děti, bylo by rozhodování jasné. Ale já nechci dětem rozbít rodinu. Sama jsem vyrůstala jen s mámou, naši se po rozvodu doslova nenáviděli a dodneška si pamatuju, jak jsem mezi nimi poletovala, poslouchala, jak jeden druhé pomlouvají a vůbec jsem tomu nerozuměla. Oba jsem je měla ráda stejně.

Tohle svým dětem připravit nechci, ony za nic nemůžou a trpěly by nejvíc, víc, než já. Jenže co mám dělat? Trápím se tím už kolik týdnů, snažím se dělat, že je vše v pořádku. Přitom mě to psychicky strašně vyčerpává.

Vím, že nejlepší by bylo si s manželem promluvit, kolikrát už se nadechuju, že spustím, ale nikdy to nedokážu. Bojím se. Že ho ztratím, že se naše rodina rozpadne. Mám ho pořád ráda, i když teď ho chvílemi snad až nenávidím, Za to, co mi udělal, za to, jak mě v klidu obelhává a ani se při tom snad necítí nijak blbě nebo provinile.

Co byste dělaly na mém místě?

Lucie


19.9.2017   Rubrika:   |   Komentářů 78   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Udržovat manželství jen kvůli dětem?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-78
rychlonožka
rychlonožka - 25.9.2017 14:23

Renee,
patrně jsou obě zdravé a bez potíží, tam asi problém není. Lucie je ještě mladá, zamilovaná, já už na to ve svém věku asi koukám jinak. Jak se znám, asi bych se na něj, pokud by projevil zájem o akci, podívala a řekla, ty hele, a baví tě to se mnou vůbec ještě, když se zároveň vídáš s paní Novákovou? Já bych se tedy třeba bála, že to nezvládnu a selžu. To by byl docela trapas, ne? A víš, že jsem uvažovala, že si tedy taky někoho najdu? No co, dyť je to normální, žejo. Jako samostatná s dětmi dávno z baráku bych si to vychutnala. Umím pochopit, že mladá máma je na tom prostě jinak. Psychicky, společensky, finančně i situačně. Ostatně mykózy mohou ženy mít, aniž by co s kým provozovaly.

 
Renee
Renee - 25.9.2017 6:41

Jo a nepíšu to jen tak, kdysi dávno jsem měla přítele, při kterém jsem v jednom kuse byla na gynde s neustále se vracejícími se mykozami a záněty. Doktor mi dával vždy léky i pro něj a pokaždé se divil, že se mi to pořád vrací. Pořád se ptal: A používá ten váš přítel ty léky nebo na to kašle? Když jsem asi po roce z toho byla už úplně vyrizena, z partnera vylezlo, že souběžně se mnou spal ještě s dvěma dalšími. Od té doby jsem na sdílený sex alergická. Jedna věc je morálka, a druhá zdraví, které je pro mě ještě o dost důležitější.

 
Renee
Renee - 25.9.2017 6:31

sharon: Souhlasím smajlik - 47
rychlonožka: No dobře, ale co sex? Když vezmu v potaz, že mátepravdu, stejně bych s ním nedokázala na to skočit bez ochrany. Nedejbože mu dělat oral, pardon, že to píšu takhle narovinu. Zdraví má člověk jen jedno a většině žen stačí se vykoupat v ne zrovna čistém rybníku nebo bazénu a zbytek léta se léčí s nějakým hnusem, co tam chytily. Což teprve pohlavní choroby, brrrr. Jasně, člověk si není nikdy jistej věrnosti, ale tady paní tu jistotu nevěry už má smajlik - 63 Takže co s tím?

 
Hanča
Hanča - 24.9.2017 19:49

rychlonožka: taky jsem nikdy nepátrala a dokud mi to neřekl sám, nic jsem netušila a kdyby nechtěl odejít sám, tak jsem asi dodnes vdaná jen jednou a při tom jsem na druhou stranu byla z nevěry podezíraná já, aniž bych mu k tomu dala návod, takže jak píšeš, je třeba zvážit všechna plus manželství a nevýhody toho být sama

 
lee
lee - 24.9.2017 10:32

rychlonožka: smajlik - 47to je úplně dokonale řečeno..

 
rychlonožka
rychlonožka - 24.9.2017 9:26

To bude teprve něco. Oproti tomu tajný vztah Vašeho muže je skoro nezajímavá etapa. Radím Vám, pracujte na sobě, najděte si i přes tu zaneprázdněnost s dětmi a prací koníčka, žijte zatím, jako byste to nevěděla. Nejste dokonalá, není nikdo, a taky ani Vy nemůžete říct, to já bych nikdy neudělala, abych měla poměr s někým jiným. Nikdy není dopředu nic jasné a jisté. Já Vám radím, nedělejte zatím prostě nic.

 
rychlonožka
rychlonožka - 24.9.2017 9:24

Lucie, aniž bych četla komentáře, je důležité, co je pro Vás podstatné. Odmyslete si nevěru Vašeho muže. Funguje Vaše rodina? Máte tam všichni, co potřebujete, chcete? Co je pro Vás podmínkou toho, abyste se cítila v manželství dobře? Píšete v létě jsem zjistila. Víte, mám za sebou jedno manželství, po něm dva dlouhé vztahy. Za sebe Vám můžu říct, že já nikdy nezjišťovala. Když řekl, že jde na pivo, šel na pivo. Když řekl, budu na služebce, byl na služebce. Držela jsem se podstatného. Kdy přijede, co s sebou potřebuje, co já budu dělat o tom svém volnu. Jak stihnu pracovně, co mám a zda taky stihnu jít někam, kam chci. Pro mě bylo podstatné, zda partner není svázaný pupeční šňůrou s rodiči a zda mi je s ním dobře. Jestli se ten náš společný čas neubírá jinam, než mi je příjemné a než očekávám. Váš partner Vám de facto neudělal nic. Kdyby Vás mlátil, terorizoval, sebral děti, nedával prachy, ponižoval, veřejně vodil domů milenky, vyhazoval z domova, pil, fetoval, dělal po nocích rámus po celém domě.....jak byste to řešila? Vy víte, on neví, že víte. Neměla jste strkat nos někam, kde nebyl žádoucí. Na Vašem místě bych to nechala, jak se věci vyvinou. Jde o Váš osobní pocit, o Vaše uražené ego. Když s tímhle vyrukujete, nenajdete pochopení. Rodina Vám řekne, abyste to zvážila, že tu jsou děti. Ještě jste toho moc nezažila, máte za sebou pár let manželství a rodičovství. Ty pořádné problémy /zdravotní, pracovní, se stárnoucími rodiči, s výchovou dětí.../ ty Vás teprve čekají. Nad čím se rozhodujete? Kdyby chtěl odejít, odešel by. Má vůči Vám a dětem jistě zodpovědnost, rodinu bourat nechce. Zatím. Pokud budete hysterická a budete to s ním opakovaně řešit, možná usoudí, že mu s jinou bude líp. Přestaňte plýtvat energií na něco, co se nedá aspoň zatím dokázat a věnujte se něčemu jinému. Jo, kdyby Vám ta jeho přišla domů a oznámila, že ho chce pro sebe, pak se tomu nevyhnete. Vy se jen užíráte a deptáte. Třeba zbytečně. On to za čas může ukončit a život poběží dál. Ono je krásně alibistické říct - mám důkazy o jeho nevěře a trvám na rozvodu. Umíte si představit, co Vás čeká pak? Alimenty, soud, stěhování, dohadování o dětech, tlak stran rodiny, babiček, dědečků, rozdělení majetku, hledání nového partnera se dvěma závazky..

 
lee
lee - 23.9.2017 16:08

Arna: Renee: Jarča*: YXH: tesat do kamene, děvčata, taky asi trochu odbočím, ale vzpoměla jsem si na švagra a jeho ženu, jednu dobu si nechával růst fousy, chtěl si z nich občas plést na bradě copánek, jeho ženě se to vůbec nelíbilo, nehodilo se jí to k její image učitelky a dokonalé správné rodiny a protože si švagr odmítal fousy ostříhat, počkala si jednou až usne a pak mu copánek ustřihla...tohle mě ženská udělat, tak ji vynesu v zubech a urazilo by mě to víc, než kdyby mi zahla...

 
Jarča*
Jarča* - 23.9.2017 9:39

Hanča: Renee: YXH: smajlik - 68
Holky, ono to nemusí být jen ve vzhledu a v tom, co kdo nosí. Vzpomněla jsem si na bráchu, když byl ještě s bývalou švagrovou. Myslím si, že brácha je taková povaha, která na sobě nechá štípat dříví, ale jí nebylo nic vhod, pořád ho peskovala jako malého kluka, a nasazovala na něj i přede mnou nebo naší mami. To byste musely slyšet. Tak si našel jinou, sice starší a silnější, ale ta se pořád směje a jemu je s ní asi fajn.
Omlouvám se Lucii, že jsme odbočily, nemyslím si, že je to její případ, to jen, jak psala Arna, že příčiny můžou být různé.

 
YXH
YXH - 23.9.2017 3:55

Renee: Jo muj ma taky svuj vlastni styl a mel nez jsme se vzali, jsme spolu 38 let a jemu nevadi muj satnik a ja mu jeho doplnuju tim, o cem vim, ze se mu libi. Doma v monterkach nechodim ( je mi v tom horko smajlik - 68) ale mam svoje veci na doma taky. V lete na zahrade kratasy a vrsek od plavek, komu se to nelibi at mi p......polibi smajlik - 68
S malovanim to neprehanim (nekdy rasy, kdyz mam naladu, kdyz nekam jdeme) jinak nevlastnim ani rtenku a stiny mam uz asi 15 let (skoro nepouzite), co jsem dostala od holek. smajlik - 68 K holici podle potreby a pedikuru taky, zatim to na rozvod nevypada ani z jedne strany smajlik - 68

 
YXH
YXH - 23.9.2017 3:47

Linda: Jo plny souhlas, chlap je dospely, tak snad uz vi, jak se ma obleknout. Jinak bychom byly jejich vizitkou vlastne taky... kdyz "nemame co na sebe" smajlik - 68

 
Arna
Arna - 22.9.2017 22:25

Hanča: Je mi fuk jak to u koho v manželství chodí, ale když se něco podělá, než začnu obviňovat kde koho a kde co kolem, začnu sama u sebe.
Co jsem udělala špatně?
Co jsem mohla udělat jinak?
Můžu to napravit?
A to není jen ve vztahu dvou lidí.

 
sharon
sharon - 22.9.2017 21:42

Renee: ale to že já se toho mého starám , kupuju mu oblečení a podobně neznamená že ho nemilujusmajlik - 68a taky to neznamená že mu přikazuju co si má vzít na sebe.........on mi za to zase třeba uvaří...i kynutý knedlíkysmajlik - 68.
každá to máme jinak a jaký si to uděláme takový to máme.....

 
Renee
Renee - 22.9.2017 20:12

Hanča: Přesně, akorát ty montérky nemám od hnoje, ale od barev smajlik - 16 A namaluju se jen párkrát do roka, když na to mám zrovna zvláštní náladu.
Navíc můj muž není mou vizitkou, tak nevím co po těch dlouhých letech děláme blbě smajlik - 34 S jeho módním vkusem jsem se nikdy neztotoznila, ale jelikož není moje dítě a ani nebyl zbaven svepravnosti, nekecam mu do něj. Ostatně tak jsem ho poznala, tak ho nebudu měnit, ani on nekeca do oblečení mně. Je dokonce natolik dospělý, že se obléká zcela sám a po kramech si chodí taky sám, což jak vidím není taková samozřejmost jak jsem se doposud domnívala. Miluju ho, hned mu to jdu říct smajlik - 60

 
sharon
sharon - 22.9.2017 19:35

Hanča: smajlik - 68smajlik - 47

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-78
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 56859.
Archiv anket.