Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Manželka je na mě naštvaná kvůli vánočnímu dárku

Manželka je na mě naštvaná kvůli vánočnímu dárku

Potřeboval bych slyšet názory jiných žen, proto jsem se rozhodl využít možnosti a napsat můj problém na ženský web. Budu moc rád, když se upřímně vyjádříte, protože mám pocit, že jsem něco pořádně „pokakal“ a nevědomky jsem své ženě ublížil.

Jsme spolu patnáct let, máme tři děti. S každým dalším těhotenstvím žena přibrala na váze a velmi se tím trápila. Já se ji snažil uklidňovat, že ji miluji takovou, jaká je, ale moc to nepomáhalo. Po posledním porodu před čtyřmi lety ženě zůstala nahoře skoro všechna těhotenská kila a na svou výšku 165 centimetrů teď váží 110 kilo. Celé ty čtyři roky je z toho zoufalá, řekl bych, že se hodně změnila i osobnostně. Dřív bývala veselá, uměli jsme se spolu zasmát, bylo nám spolu fajn. To v podstatě vymizelo a místo pohodové ženy mám doma neustále ufňukanou partnerku.

Různé diety začínala snad tisíckrát, ale žádnou nikdy nevydržela. Znovu podotýkám, že její váha pro mne opravdu není rozhodující, mám ji rád a myslím, ž jí to dávám dostatečně najevo. Trápilo mě, že se trápí a taky už mě její věčná sebelítost začala duševně ničit.

Tak jsem se rozhodl, že jí udělám na Vánoce radost a věnuju jí něco, co by jí pomohlo tu váhu řešit. Zakoupil jsem celoroční poukaz k výživovému poradci a také permanentku do ženského fitka, které je u nás na sídlišti. Chodí tam jen samé ženy, muži tam přístup nemají, a tak jsem si říkal, že by jí to mohlo vyhovovat. Oba poukazy jsem jí dal pod stromeček. Asi byla chyba, že kromě toho ode mne nic jiného nedostala, ale ony ty celoroční poukazy byly dost drahé, na další dárky jsem neměl, jak jsem psal, máme tři děti.

Reakce ženy mě ale doslova šokovala. Po rozbalení se hned pod stromečkem rozbrečela, cítila se nesmírně dotčeně. Prý jsem ji takovým dárkem neskutečně ponížil a jak se ona má teď cítit, a jak se asi bude cítit, pokud k tomu poradci a do toho fitka zajde. Dělám z ní prý nesvéprávnou blbku a navíc jsem jí těmi poukazy dal dostatečně najevo, že je mi odporná.

Zůstal jsem úplně paf. Snažil jsem se jí vysvětlit, že jsem jí chtěl pomoci, protože vidím, jak se trápí a chápu, že pro ni není snadné to zvládnout sama. Ale ona mě vůbec neposlouchala. Od té doby je na mě naštvaná, mluví se mnou jen to nejnutnější, co musí. Dokonce se na noc stěhuje do obýváku na gauč, abych prý nemusel vedle té „tlusté prasnice“ spát.

Jsem z toho zoufalý. Nechtěl jsem jí ublížit, ani náhodou. To, jak ten dárek přijala, nebo spíš nepřijala, se úplně vymyká mému chápání, stejně jako její následné chování, které trvá dodnes. Proto bych se chtěl vás, jiných žen, zeptat, zda si i vy myslíte, že jsem takovým dárkem těžce přestřelil a pokud ano, tak co by mohlo pomoci, abych ženu nějak zklidnil, aby se náš život vrátil zase do normálních kolejí. To dusno, které doma máme, je k nesnesení.

Jirka


1.1.2018   Rubrika:   |   Komentářů 80   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Manželka je na mě naštvaná kvůli vánočnímu dárku

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-80
enka1
enka1 - 5.1.2018 11:33

Darovat něco takovýho, je jako darovat třeba štěně nebo dovolenou..... = bez domluvení se, lze očekávat móc možností reakcí.
Asi nezbyde nic jinýho, než chodit na permanentku a kurz sám, třeba se manželka chytne :-)

 
Linda
Linda - 5.1.2018 11:01

Pentlička: krasaka: v tomto pripade jsem splachovaci byt s vahou pres 100kg (na 172cm ,takze taky zadna slava).... proste kdo chce at se podiva a kdo ne at se laskave diva jinam smajlik - 42.... ale pravda bikiny nevlastnim, vyvaluji se u more v celych (silene zelenych ) plavkach smajlik - 68..... a co jsem tak kde zaznamenala tak nebyt te silene zelene tak vsude na plazich zapadnu, i se svoji vahou, do davu smajlik - 26...ale je fakt ze k tomuto poznani musi kazdy dojit sam ve sve hlave, muzeme milionkrat tvrdit cloveku, ze nikoho jeho 100kg nadvahy nezajima, pokud on sam nedojde k poznani, ze ostatni lide na plazi (na plavecaku, koupalisti) maji vlastnich milion problemu nez aby se zajimaly o dotycneho speky, tak proste ho na tu plaz nedostaneme smajlik - 26....
...takze ja bych zacala mozna u psychologa smajlik - 26.... jak se rika podle sebe soudim tebe... me osobne jsou moje kila navic ukradena a dokud nebudu mit nejake zdravotnio potize tak s nimi asi nic moc delat nebudu (na to jsem moc lina) a je mi sumak co si o tom kdo mysli smajlik - 42. Ovsem pani z clanku je jina, te ty kila navic evidentne vadi, ale asi jeste vic nez kila navic ji vadi vedomi "co si o ni pomysli okoli". Takze u ni bych zacala psychologem / nejakym poradcem aby si srovnala v hlave, co chce ona sama - bud chce zhubnout a pak pro to musi neco delat (napr. vyuzit vanocniho darku). A nebo hubnout nechce a pak at si srovna v hlave, ze okoli je to opravdu sumak !!! A driv s ni Jirka nehne a at udela co udela porad bude spatny jen on sam!!!

 
krasaka
krasaka - 5.1.2018 9:13

Pentlička: smajlik - 61 Já jsem v podstatě plnoštíhlá,,jen moje břicho váží asi 20kgsmajlik - 48Nejen tři děti,ale ještě několik zákroků na oper.sále se na mne podepsalo-ale žiju a to vždy nebylo jistésmajlik - 47
Nakonec štíhlé dámy nad 60 s vráskami jako plisé-to je taky hrůza a když v sezóně jsou u vody cizinky od 120kg výše, průměrná Češka ani nemusí mít komplexy /a ještě bývají narvané do minibikinsmajlik - 76/
Za mne je skvělé plavání, ve vodě se i skvělé cvičí, pomáhá to kloubům a nic nebolí-paní vlítne do bazénu a pak už je vidět jen hlavu - tak o co go ???

 
Pentlička
Pentlička - 5.1.2018 7:47

Renee: kdybych měla brát vážně to, co kdejaký idiot vyplodí v anonymní internetové diskusi, tak nevylezu z baráku. Já se svou nadváhou rozhodně štíhlá nejsem, mám břicho, jak v 6. měsíci těhotenství, vadí mi to, ale plavat chodím ráda, je to kromě turistiky jediný pohyb, který mě baví, tak se toho nehodlám vzdát. Na bazénu, na koupališti nebo na pláži u moře se najdou všecky figury a opravdu výjimečně tam je některá žena v mém věku, která je opravdu pěkná, buď jsou tlusté nebo vysušené a vrásčité, mají různé tělesné deformity. představa, že to tam vypadá jak v seriálu Pobřežní hlídka je naprosto mylná.
Ono zhubnutí je stejně především o úpravě stravy, ten pohyb k tomu je spíš pro zachování svalové hmoty a vytvarování postavy.

 
kobližka
kobližka - 4.1.2018 20:58

Arna: 14:53
Ale plní,děvče zlaté,plní.Musíš šlapat,jinak nejedešsmajlik - 16 jen se do kopce neztrháš.

 
orinka
orinka - 4.1.2018 19:52

Stejně si myslím, že když člověk tolik váží, tak by si měl v první řadě zjistit, který pohyb je pro něj vhodný. Protože zátěž na klouby a tak se špatným tělocvikem ještě zhoršit. Takže - na místě jejího manžela bych si zašla za obvodním lékařem, který by zodpovědně doporučil pracoviště, kde by se jeho ženě věnovali s ohledem na její zdravotní handicap. Přece se, kurnik, nemůže vyrovnat štíhlým cvičenkám, kterým jde jen o zpevnění svalstva! Tady jde o daleko větší problémy. Aby si neuškodila. Vpadnout do cvičení po hlavě, to by jí mohlo hodně ublížit. Možná to tuší a kvůli tomu je nešťastná taky.

 
Renee
Renee - 4.1.2018 19:35

Pentlička: Jinak samozřejmě máte pravdu, ať si chodí v plavkách kdo chce a ať si každý čumí jak chce, je to jedno. Znám lidi, co mají velkou obezitu a plavat chodí - ale jsou to většinou muži, oni to neřeší. Mně stačí, když si semtam přečtu diskuze různě po internetu, jak by tlusté ženské vůbec neměly chodit mezi lidi, jak uráží estetické cítění lidí na pláži nebo na plovárně, kdo se má třeba o dovolené na takové vorvaně dívat... a všichni jim dávají plusy a palce nahoru, jak s nimi souhlasí... Tak já na tyhle lidi budu hodná, no. Nebudu urážet jejich estetické cítění ani jim kazit dovolenou a ponechám je jejich vlastní kráse a dokonalosti. Holt se nad tohle nedokážu povznést, stačí mi uvidět jediný odsuzující pohled.

 
Renee
Renee - 4.1.2018 19:27

Arna: Rotoped mám. Jednu dobu jsem na něm intenzivně jezdila, teď už jen na udržení kondice. Když jsem jezdila denně, vypracovala jsem si parádní svaly na stehnech. Problém byl, že se mi vůbec nelíbily, protože se nevešly do kalhot a ve výsledku jsem vypadala mohutnější smajlik - 16

 
Renee
Renee - 4.1.2018 19:24

Pentlička: Když jsem měla 10 kg nadváhy, byla jsem krásná ženská. Při svých 180 cm bych měla prý vážit 70 kg, ale vážím 110, což je nadváha 40 kilo. Takže je to oproti vašim pocitům opravdu zcela jiný pocit smajlik - 64 Při nadváze 10 kilo jsem měla na každém prstě několik nápadníků, kde jsou ty časy smajlik - 16 Vypadala jsem hubeně. Ani teď mi tu váhu nikdo nehádá, ale na bazén to není. Myslím, že není povinné tam chodit.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 4.1.2018 15:27

Arna - a já mám otočenou kostrč, to je pocuc,
nevím jak z rotopedu padnout.

 
Arna
Arna - 4.1.2018 15:13

Kozoroh18: smajlik - 68Jj, z toho tě bolí všechno, jen zadek ne. Tedy ty sedací kosti.smajlik - 68

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 4.1.2018 15:03

Arna - 4.1.2018 14:53
pěkně mě bolí z rotopedu pr.....smajlik - 68

to šlapadlo co zároveň jedeš i rukama to je smajlik - 47

 
Arna
Arna - 4.1.2018 14:53

kobližka: E-kolo zas neplní tu funkci pohybu. Kolo se musí začínat postupně, nejen kvůli nohám, ale i zadek od sedla pěkně bolísmajlik - 68
Pro paní by byl nejlepší rotoped či takové to šlapadlo domů, ale opět by to brala jako nevhodný dárek.

 
kobližka
kobližka - 4.1.2018 14:38

Renee - 3.1.2018 20:24
Ono ani to kolo,nebude pro paní ideální.Při takové váze a pokud nebyla zvyklá se hýbat jinak,než kolem dětí a plotny,to neušlape a neudýchá.To vím podle sebe a to vážím 57kg.Ale já si po roce funění do zdejších kopečků pořídila ekolo a jsem na cestách,i 50ti km,skoro pořád.Chytlo mě to,ale upřímně říkám,že to chce parťáka.Víc to člověka baví,má s kým se dělit o zážitky.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 4.1.2018 12:34

možná by to chtělo začít tou chůzí za podpory trekových holí. Ta posilovna je bezva, ale pokud paní se moc pohybu nevěnovala smajlik - 26 tak to chce začít pozvolna a může celá rodina a mohou si u toho pěkně i popovídat. Najíz kámošku a udělat si hodinovou vycházku.

Do bazénu chodí okukovat jen děti a nebo mladé holčičky.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-80
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 385786.
Archiv anket.