Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Nesnáším švagrovou a manžel ji k nám pozval na Vánoce

Nesnáším švagrovou a manžel ji k nám pozval na Vánoce

Milé ženy, potřebuju se vypovídat, protože vzteky téměř nevidím. Můj muž mi řekl, že jsem hysterka a moc to hrotím a vůbec nechápe, že on udělal něco, co se prostě nedělá. Bez jakékoli předchozí domluvy se mnou pozval k nám na Štědrý den a první svátek svou sestru s dětmi. Přitom moc dobře ví, že my dvě se opravdu nemusíme.

Nám s mužem je přes čtyřicet, už máme blíž k padesátce. Máme dceru, která už žije sama, respektive s přítelem a letos poprvé nebude na Vánoce s námi, odlétají na dovolenou, kterou si záměrně v tomto období vybrali. Měli jsme tedy být s mužem sami dva. Bereme to v pohodě, je nám jasné, že jednou to přijít muselo a dcera si bude žít svůj život. Docela jsem se začala i těšit, že budeme na Vánoce sami dva a plánovala jsem si, že si je tentokrát užiju trochu jinak, víc v pohodě.

Manžel mi ale udělala pořádnou čáru přes rozpočet. Předevčírem mi oznámil, že k nám na Štědrý den a první svátek pozval svou sestru s dětmi a očekával, že to bez výhrad pochopím. V létě od ní totiž odešel její muž a jsou teď v rozvodovém řízení. Ona je z toho dost na dně, to je pravda. Zůstala sama se dvěma dětmi, šestnáctiletou dcerou a čtrnáctiletým synem.

Já se s ní moc nemusím, jsme každá jiná a vztahy mezi námi dvěma jsou spíš korektní, rozhodně nejsou nějak vřelé. Ona je na můj vkus moc upovídaná, řeší jen samé klepy a nesmysly, když mluví, je jako kulomet, nikoho nepustí ke slovu a jen mele a mele. Opravdu mi stačí vidět ji jednou za čas na dvě, tři hodinky. Její děti jsou teď navíc obě v pubertě a chovají se příšerně, neustále jí odsekávají, pořád mají nafučené obličeje, což samozřejmě k tomuto období patří, ale proč bych se na ně měla zrovna o Vánocích dívat, že?

Když mi to manžel oznámil, myslela jsem, že špatně slyším a zeptala se ho, jak vůbec mohl něco takového slibovat bez předchozí domluvy se mnou, jestli mu připadá fér postavit mě takhle před hotovou věc.  On na mě koukal jako na blázna, co mi prý tak strašně vadí, je to jeho sestra, je v těžké situaci a připadal by si jako vyvrhel, kdyby ji teď nechal o Vánocích samotnou. K rodičům ona jít nechce, protože je s nimi rozhádaná.

Řekla jsem mu, že jsem o letošních Vánocích měla jinou představu, že jsem si plánovala užít si je více v klidu a těšila se, že si spolu třeba někam vyjdeme, udělám jen trochu salátu, cukroví napeču jen tak na provonění bytu a aby bylo co dát na stůl. A teď, když on zařídil, že u nás budou další tři lidi, to pro mě znamená totálně opustit svou představu, všechno připravit jako pro regiment, nachystat jim spaní, postele, nakoupit, aby bylo všeho dost a Štědrý den a první svátek strávit tím, že budu jako hostitelka kolem všech tancovat.

Muž mi na to řekl, že jsem sobecká a bezcitná, že rodina je od toho, aby si v případě nouze pomáhala a jeho sestra je momentálně v psychické nouzi a já se chovám jako nějak necitlivá harpyje a myslím, jen na sebe a své pohodlí. A že to snad není nic tak strašného, že sestra mi může v kuchyni pomoct a děti už nejsou malé a budou beztak zalezlé někde na mobilech.

No a já jsem vybouchla, protože mě strašně naštvalo, jak zlehčuje tu práci, kterou bych s tím měla a zcela vážně jsem mu řekla, že tedy dobře, pokud chce strávit Vánoce se svou sestrou a jejími dětmi, tak prosím, já mu v tom bránit nebudu, ale já v tom případě budu na Štědrý den a první svátek a svých rodičů. A on ať si ty Vánoce, když je to taková brnkačka a žádný problém, kompletně nachystá pro svou ségru včetně napečeného cukroví, nákupu, salátu, povlečení postelí atd. atd. Domluvil si to s ní bez mého vědomí, tak ať si to tedy bez mé přítomnosti dotáhne až do konce sám.

Zůstal jako opařený, s tím nepočítal, to je jasné. On si chtěl zahrát na hodného bratříčka zachránce, ale oddřít bych to měla já. Pokusil se na mě ještě zaútočit s tím, že jsem sobec největší, ale já se nedala a zopakovala jsem mu, že pokud mi do týdne neoznámí, že sestra nepřijede, beru to tak, že na Vánoce odcházím a veškeré vánoční přípravy budou soustředit v domácnosti svých rodičů. Doma nehnu ani prstem a očekávám, že až se vrátím, bude uklizeno, vyprané povlečení a všechno v pořádku.

Máme tichou domácnost, on je uražený, já naštvaná. Nicméně jsem odhodlaná svou výhružku splnit a dotáhnout do konce. Ale tak trochu se přiznám, že malinký červíček, zda opravdu nejsem přehnaně sobecká a radikální, ve mně přeci jenom je. Proto jsem se rozhodla napsat a zeptat se vás, jak byste se k takové situaci postavily vy? Předem děkuji za vaše komentáře.

 

 

Martina


28.11.2019   Rubrika:   |   Komentářů 86   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,5/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nesnáším švagrovou a manžel ji k nám pozval na Vánoce

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-85
máša h.
máša h. - 29.11.2019 12:10

já si zas nějak nedovedla představit Štedrý večer jen ve dvou... buď u nás byla mamka nebo dcera... už jsem si teda zvykla, ale není to ono... s dětmi a vnoučaty se vidíme další dny... jo, jednou na Štědrý večer jsme se s mužem docela pěkně raflismajlik - 68přišli jsme ve čtyři z půlnočnísmajlik - 68(u nás je mše ve 14 hodin), přišla jedna blbá sms, muž mi ji přečetl a ve mně bouchly sazesmajlik - 68

 
sharon
sharon - 29.11.2019 10:41

kubikm: 23:04......to se mi líbí, chválím......je to o lidech a v lidech....smajlik - 47

 
sharon
sharon - 29.11.2019 10:38

rychlonožka: 20:03......já žasnu smajlik - 68, ty tu rodinu evidentně znáš......je to tvůj názor......já už v mém věku ten život vidím jinak....

 
kacenka
kacenka - 29.11.2019 7:54

Martino, stůj si za svým, držím palce! smajlik - 47

 
kacenka
kacenka - 29.11.2019 7:53

kubikm - 28.11.2019 23:04 to je fajn, že se takhle scházíte, jenže vy se scházet chcete, kdežto Martina byla postavená před hotovou věc a to je sakra rozdíl

 
kacenka
kacenka - 29.11.2019 7:52

kubikm - 28.11.2019 22:55 myslíš, že kdyby tam byl tento problém, že by o něm Martina nevěděla? To mi tedy silně přijde přitažené za vlasy...

 
kubikm
kubikm - 28.11.2019 23:11

možná by bylo řešením říct...fajn...tvoje sestra, já pozvu moje rodiče...jsou taka SAMI

je totiž hrozně divné, že ta švagrová je tak pohádaná s rodiči...proč???

 
kubikm
kubikm - 28.11.2019 23:07

nikdo ale na nikoho nehází křivdy a pod...není proč
co bylo, to bylo a je to pryč

 
kubikm
kubikm - 28.11.2019 23:04

jinak...u nás se slaví narozeniny, svátky a vánoce
vždy u dcery...protože tam kdysi byl ten vánoční stromek....
i po rozvodu není problém ty oslavy, chodí i exova maminka, která je už dlouho sama
ty vánoce:
my doneseme kýbl salátu a řízky a pivo a šampus
ta maminka rybí polévku a rybí řízky
dcera s vnučkou pečivo a zákusky
sejdeme se v 17 00...a rozejdeme, jak kdy
a domluvíme se, co si kdo event. z jídla odnese domů....
nádobí umeje myčka....

obdobně slavíme i narozeniny a svátky...a maturitu a tak....akorát bez té ryby

 
kubikm
kubikm - 28.11.2019 22:55

no mně tedy napadla ještě jedna věc
pokud mu tedy Martina řekla...naznačila
konečně sami miláčku...
že se hrůzou p***, že už se na nic nezmůže a proto volil náhradní program....smajlik - 42

 
kareta
kareta - 28.11.2019 20:34

\Vzala bych si knihu a jela si orazit na hory lyžovat nebo sáňkovat. Na rodiče a vysvětlování bych neměla náladu.Bratr pozval, bratr se stará.

 
rychlonožka
rychlonožka - 28.11.2019 20:03

Sharon....ta domluva je věc dvou stran...a ne toho, že jedna strana rozhodne bez vědomí druhé a tlačí ji, aby se nejen podřídila, ale odvedla lví podíl práce. Chudinka sestra jim tam bude skuhrat, budou otrávení z rozebírání její těžké životní situace /rozvedená je každá druhá a kdyby strašila každá u příbuzných, jsou po Novém roce plné ordinace u psychiatrů. Proboha, ona se tam bude předvádět, litovat, rozjívené děti budou obtěžovat okolí, to Martinu nečeká příbuzenská idyla po dohodě, navíc bude muset skutečně odvést veškerou práci doma, nebude snad čekat na návštěvu, aby smíchala bramborový salát. Ta návštěva si tam půjde odpočinout. A Martina bude po Vánocích nejen otrávená, ale i unavená. Já byla na svátky po rozvodu taky sama - myslela jsem, že mně bude do breku, navíc v podnájmu, ale fakt jsem to zvládla mnohem líp, než jsem čekala. A švagrová je doma ve svém a sama není. To není o lásce k bližnímu. To je citové vydírání. Zapůsobila chudinka na bratra, a ten klidně pominul, že je doma žena, která si zaslouží mít s ním hezké svátky a kývl jí na to. Kývl, aniž by si byl vědom následků. O tom to celé je. Trvám na tom, že ta dotyčná nejen že nehne prstem, ale že nezůstane u jedněch svátků. A nepovolila bych. Martina je v právu. Rozhodlo se bez ní. KDYBY MARTINA CHTĚLA BÝT POTVORA BEZ SRDCE, TAK BY MU ŘEKLA, TVOJE SESTRA SEM NEPŮJDE. Martina mu pouze řekla, ať si ty svátky oni dva užijou bez ní. Bez její práce. Protože ten chlap fakt neví, co to je za honičku, mít uklizeno, upečeno, uvařeno atd. Neví. KDYBY TO VĚDĚL, NIKOHO BY DOMŮ NETAHAL.

 
Arna
Arna - 28.11.2019 19:58

sharon: S někým se domluvíš, s někým ne.
Já jsem se těšila na Vanoce az budu v důchodu, protože jsem těch celých volných dní měla opravdu velmi málo a vzít si dovolenou od 23.12 do 2.1 nepřicházelo v uvahu. Vždy se něco muselo v nemocnici odsloužit. A kdyby se mi domů pak nakvartýroval někdo z neoblíbených přibuzných, taky bych asi vypěnila. Teď si konečně užívám a nemusím brát ohledy.

 
sharon
sharon - 28.11.2019 16:18

ještě dodám....děti 16 a 14 ????..........tak ty bych zapojila dvojnásob ....ve všem....

 
sharon
sharon - 28.11.2019 16:12

a já opět vyčním z řady......jsme lidi a jsme tu jen na návštěvě,nejde se domluvit ?......ty udělej salát a upeč pár druhů a kup to a ono, dva dny přežít , dva vánoční dny, můj muž má taky sestru která před dvěma lety ovdověla taky jsme každá jiná a kdyby ji pozval tak bych to přežila.....ale chápu , jste mladší a berete to jinak......a nechce se mi věřit že by ti nepomohla a jen seděla.....já bych o vánocích pozvala i sousedku natož tak švagrovou.....asi jsem divná.....smajlik - 26

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-85
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

    Zpíváte si občas doma?

    Celkem hlasovalo 379952.
    Archiv anket.