Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Byla jsem nevěrná a prasklo to. Může mi odpustit?

Byla jsem nevěrná a prasklo to. Může mi odpustit?

Asi od vás dostanu pořádný kartáč a ani se nebudu divit. Sama bych si nafackovala, protože jsem vlastní hloupostí a nezodpovědností zničila rodinu, zklamala manžela a dětem zkazila dětství. Potřebovala bych vědět, jestli se někomu stalo, že i po takovéhle podpásovce mu partner dokázal odpustit a časem se vše srovnalo.

Je mi skoro čtyřicet, manželovi o šest více. Máme dvě děti, osm a šest let – syny. Měli jsem hezké manželství, v podstatě jsem si neměla na co stěžovat. S mužem jsme si rozuměli, on je jako manžel a otec velmi pozorný a obětavý. Cítila jsem se vedle něj v bezpečí. Nikdy by mě nenapadlo, že bych mohla udělat něco, čím bych ho ranila. Přesto se to stalo.

Když jsem po druhé mateřské nastoupila do práce, po nějakém čase jsme se dost sblížili s jedním kolegou. Počáteční sympatie se postupně proměnily v milenecký vztah. Styděla jsem se za to, měla před mužem šílené výčitky svědomí, ale nemohla jsem si pomoct. Milenec mě neskutečně přitahoval, byli jsme sebou vzájemně jako posedlí. Dlouho se nám dařilo to tajit, ale víte, jak to je. Někdo z kolegů si všimnul a už to jelo. Náš vztah se stal veřejným tajemstvím a byla jen otázka času, kdy se to donese i k manželovi.

Doneslo. Nějaká dobrá duše ho informovala a on se mě přímo zeptal. Nedokázala jsem zatloukat, všechno přiznala. Na jeho reakci nikdy nezapomenu. On v tu chvíli zestárl snad o deset let. Strašně ho to ranilo, prý doufal, že je to jen pomluva a já ji vyvrátím. Moje doznání s ním opravdu silně otřáslo.

Toto celé se odehrálo před půl rokem. Já mezitím vztah s milencem ukončila, naštěstí on se odstěhoval do jiného města, kde si našel novou práci, takže se už prakticky nevídáme. Bohužel, manželovi to nestačí, pořád se s mým pokleskem nedokáže srovnat, je zamlklý, komunikuje se mnou jen to nejnutnější, věnuje se hlavně synům. Myslím, že se mnou zůstává jen kvůli nim, nechce o ně přijít. A ví, že v případě rozvodu by soud takhle malé děti přiřkl do péče mně.

V tom dusnu, jaké mezi sebou teď máme, se nedá žít. Ani nespočítám, kolikrát jsem se mu omluvila, slibovala, ujišťovala, že už všechno skončilo a že nikdy nic podobného už neudělám.  Bylo to ničemu. On si v té své ublíženosti snad libuje a ani se nesnaží vztah mezi námi dát postupně do kupy. Já se snažím moc, ale už mi docházejí síly. Už dál nemůžu, uvažuju, že se opravdu rozvedu.

Vím, že jsem to já, kdo má máslo na hlavě. Neměla jsem jediný důvod, abych svého muže podváděla. Ujela jsem, uklouzla, nebylo to ode mne hezké. Lituju toho, opravdu moc. Ale copak je normální kvůli tomu takhle dlouhodobě trpět? Nevím, co mám dělat. Nechci rozbíjet rodinu, brát dětem tátu, ale v tom, co teď mezi námi je, už nevydržím.

Zajímalo by mě, jestli se někdy někomu stalo, že i po provalené nevěře se ti dva dali zase dohromady a fungovali jako dřív. Jsem opravdu nešťastná a kdybych mohla vrátit čas, věřte, že bych to udělala.

Kamila


22.2.2017   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 87   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Byla jsem nevěrná a prasklo to. Může mi odpustit?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-87
rychlonožka
rychlonožka - 22.2.2017 15:43

Ode mě kartáč nedostanete, nicméně pokud už jste udělala,co jste udělala, neměla jste to přiznávat a ten vztah jste tedy měla mít domluvený jako zpestření s tím, že jakmile by se něco někde provalilo, oba to ihned ukončíte a vše zapřete. Nikdo by Vám Kamilo nic nedokázal, kdybyste řekla, ne, s ním nic nemám, je to jen kolega a chci vědět, kdo mě pomluvil, abych si to s ním vyřídila. On Vás snad někdo s tím pánem v posteli viděl? Nyní z toho vycházíte jako ta nezodpovědná a hloupá. Bohužel po právu. Nevěra, pokud už je, nemá ublížit. Jakmile to partner ví, ubližuje. Kdyby ten člověk aspoň o Vás natrvalo stál. Ale on se klidně odstěhuje, on nic neztratil. Jo, vždycky to odneseme my, holky. A když je nevěrný muž, tak to odneseme taky. Radu nemám. Na veškeré rady je pozdě. Takhle daleko to dojít nemělo. Ale abyste za to trpěla celý zbytek manželství, to nemá cenu pro nikoho z vás.

 
Verera
Verera - 22.2.2017 15:20

Ono je to jedno, jestli chlap nebo ženská, je to dlouhodobý vztah a podraz ať to dělá kdo chce.

To si fakt lidi předem nedokážou představit, co z toho asi tak může být a zvážit, jestli jim to stojí za to? Kdyby se to neprovalilo, tak by nevěru táhla dál a připadalo jí to v pořádku?

Zeptat se, jak si to manžel představuje a jestli si myslí, že to časem nějak dokáže překousnout, není špatný nápad,ale snažit se ho k něčemu dohnat výhružkou rozvodem nebo si po půl roce stěžovat, že se z toho ještě nevzpamatoval, to mi od paní připadá jako hodně velká drzost.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 22.2.2017 13:49

ono se to bere, že když ženská tak to musala být zamilovaná, chlap to je jen chtíč.smajlik - 26
ztráta důvěry je stejná

 
orinka
orinka - 22.2.2017 13:10

Tak pokud nic nepomáhá, lepší by bylo asi si sednout, v klidu probrat situaci a manžela se rovnou zeptat, jak si budoucnost představuje. Že tak to opravdu nejde a jestli se radši nechce rozejít. Pořád je lepší blbá jistota než vlekoucí se a znervozňující nejistota. Ani dětem v tom nemůže být dobře. Lidi dělají chyby, ale to neznamená, že za ně mají do smrti trpět. Snaha byla - je vidět, že k ničemu. Tak se prostě musí stát něco, co ten problém vyřeší. Návštěva v manželské poradně proběhla? Není to přece první případ, kdy jeden z manželů selhal. Kvůli tomu se přece rozvádět nemusejí, to je až krajní případ. A jestli bude manžel pořád takhle dusit, pak se možná objeví nějaký utěšitel a malér je tu zas.

 
sharon
sharon - 22.2.2017 12:44

Jarča*: souhlasím.......v životě se může přihodit leccos.....

 
Jarča*
Jarča* - 22.2.2017 12:37

Já myslím, že odpustit jde, ale zapomenout ne. Pořád to bude ve vzduchu. A platí to, ať je to chlap nebo ženská.

 
PEGG
PEGG - 22.2.2017 12:17

sharon - 22.2.2017 11:52 jj.smajlik - 34

 
Arna
Arna - 22.2.2017 12:10

Kamilo, už se stalo, ale měla jsi zatloukat, zatloukat, zatloukat!!!!
Co se manžela přímo zeptat zda by pro něj byl rozvod nejlepší řešení? Pokud neodpoví, říct mu že tedy podáš žádost o rozvod. Možná se zamyslí že tím přijde o děti a váše manželství vyřešíte. Raději hned než čekat půl roku, rok,....

 
denda04
denda04 - 22.2.2017 12:03

smajlik - 34smajlik - 58smajlik - 47sharon: smajlik - 47

každý si musí rozmyslet co dělá a proč to dělá smajlik - 55smajlik - 63smajlik - 64

 
thePlacheck
thePlacheck - 22.2.2017 12:02

Nika1-věř tomu že důvěru zpátky získat nejde,to mám vyzkoušené.smajlik - 11

 
sharon
sharon - 22.2.2017 11:52

PEGG: jasně že u chlapů je to pudová záležitost - buďto to pude nebo to nepude.....smajlik - 68smajlik - 47

 
sharon
sharon - 22.2.2017 11:51

Nika1: smajlik - 47...........přesně.....

 
sharon
sharon - 22.2.2017 11:48

vůbec tě neodsuzuji ale asi neznáš dr.Plzáka..............smajlik - 26.................a moralizovat umí hlavně ten kdo má sám máslo na hlavě, buď ještě ráda že jsi neotěhotněla.....jsou totiž i takové co nakonec neví s kým to dítě mají , to by nebyl tvůj případsmajlik - 45......jak budete věci řešit je jen a jen na vás....přejismajlik - 45

 
catcat
catcat - 22.2.2017 11:17

jak píšou už ženský dřív - půl roku je krátká doba. Jak dlouho trval ten poměr? Určitě dýl. Tak si ty časy, Kamilo, porovnej.smajlik - 26

 
Hanelorwe
Hanelorwe - 22.2.2017 9:39

Můžeš počítat i s tím, že se časem také dozvíš o nějakém vztahu svého manžela bokem..... třeba pak když budete mít oba stejný hřích se dokážete domluvit co dál....smajlik - 105

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-87
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 402738.
Archiv anket.