Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Byla jsem nevěrná a prasklo to. Může mi odpustit?

Byla jsem nevěrná a prasklo to. Může mi odpustit?

Asi od vás dostanu pořádný kartáč a ani se nebudu divit. Sama bych si nafackovala, protože jsem vlastní hloupostí a nezodpovědností zničila rodinu, zklamala manžela a dětem zkazila dětství. Potřebovala bych vědět, jestli se někomu stalo, že i po takovéhle podpásovce mu partner dokázal odpustit a časem se vše srovnalo.

Je mi skoro čtyřicet, manželovi o šest více. Máme dvě děti, osm a šest let – syny. Měli jsem hezké manželství, v podstatě jsem si neměla na co stěžovat. S mužem jsme si rozuměli, on je jako manžel a otec velmi pozorný a obětavý. Cítila jsem se vedle něj v bezpečí. Nikdy by mě nenapadlo, že bych mohla udělat něco, čím bych ho ranila. Přesto se to stalo.

Když jsem po druhé mateřské nastoupila do práce, po nějakém čase jsme se dost sblížili s jedním kolegou. Počáteční sympatie se postupně proměnily v milenecký vztah. Styděla jsem se za to, měla před mužem šílené výčitky svědomí, ale nemohla jsem si pomoct. Milenec mě neskutečně přitahoval, byli jsme sebou vzájemně jako posedlí. Dlouho se nám dařilo to tajit, ale víte, jak to je. Někdo z kolegů si všimnul a už to jelo. Náš vztah se stal veřejným tajemstvím a byla jen otázka času, kdy se to donese i k manželovi.

Doneslo. Nějaká dobrá duše ho informovala a on se mě přímo zeptal. Nedokázala jsem zatloukat, všechno přiznala. Na jeho reakci nikdy nezapomenu. On v tu chvíli zestárl snad o deset let. Strašně ho to ranilo, prý doufal, že je to jen pomluva a já ji vyvrátím. Moje doznání s ním opravdu silně otřáslo.

Toto celé se odehrálo před půl rokem. Já mezitím vztah s milencem ukončila, naštěstí on se odstěhoval do jiného města, kde si našel novou práci, takže se už prakticky nevídáme. Bohužel, manželovi to nestačí, pořád se s mým pokleskem nedokáže srovnat, je zamlklý, komunikuje se mnou jen to nejnutnější, věnuje se hlavně synům. Myslím, že se mnou zůstává jen kvůli nim, nechce o ně přijít. A ví, že v případě rozvodu by soud takhle malé děti přiřkl do péče mně.

V tom dusnu, jaké mezi sebou teď máme, se nedá žít. Ani nespočítám, kolikrát jsem se mu omluvila, slibovala, ujišťovala, že už všechno skončilo a že nikdy nic podobného už neudělám.  Bylo to ničemu. On si v té své ublíženosti snad libuje a ani se nesnaží vztah mezi námi dát postupně do kupy. Já se snažím moc, ale už mi docházejí síly. Už dál nemůžu, uvažuju, že se opravdu rozvedu.

Vím, že jsem to já, kdo má máslo na hlavě. Neměla jsem jediný důvod, abych svého muže podváděla. Ujela jsem, uklouzla, nebylo to ode mne hezké. Lituju toho, opravdu moc. Ale copak je normální kvůli tomu takhle dlouhodobě trpět? Nevím, co mám dělat. Nechci rozbíjet rodinu, brát dětem tátu, ale v tom, co teď mezi námi je, už nevydržím.

Zajímalo by mě, jestli se někdy někomu stalo, že i po provalené nevěře se ti dva dali zase dohromady a fungovali jako dřív. Jsem opravdu nešťastná a kdybych mohla vrátit čas, věřte, že bych to udělala.

Kamila


22.2.2017   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 87   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Byla jsem nevěrná a prasklo to. Může mi odpustit?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-87
Abrasia
Abrasia - 22.2.2017 8:47

Tak manžel si v té ublíženosti libuje, no nepovídej. :D Spíš bych řekla, že si v ní libuješ ty. Co jsi čekala, že po tomhle podrazu řekneš promiň a bude všechno jako dřív? Kdyby narazil parohy on tobě a ty neměla máslo na hlavě, taky to budeš dlouho vydýchávat. Víš co, být tebou, tak přestanu s omluvami, přijde mi, že tím jen oživuješ nepříjemné vzpomínky,chovám se co nejobvykleji a dám tomu čas. Půl roku je dost málo. Třeba se to srovná. S rozvodem bych počkala, zůstat sama s dětmi není snadné a najít si někoho hodného, kdo bude mít rád tebe a děti taky ne. On je setsakra rozdíl, užívat si s vdanou paničkou, která se nechce rozvádět a pobavení je bez rizika nějakých problémů, nedejbože povinností a začít chodit s paní s dětmi.

 
Nika1
Nika1 - 22.2.2017 8:26

Ziram. Nevera muze je lidska a odpustitelna, ale nevera zeny ne? Dejte pokoj s tim ze chlap nemusi byt zamilovany, ale zenska vzdy jo. Chemie je jednou chemie. Uz si nepamatuju primo kde, ale v diskuzich o nevernem manzelovi tu bylo, aby se manzelka rozmyslela a pokud ji za to on stoji, tak neveru prekousla a nedej boze, aby delala sceny a tichou domacnost, aby pana velkomozneho nenahnala do naruci te druhe. Fiktivni pani z clanku bych poradila vydrzet. Duvera se ziskava zpet dlouho a spatne. Hlavne se snazit s manzelem komunikovat.

 
PEGG
PEGG - 22.2.2017 8:07

Víte, já bych Kamilu tak šmahem neodsuzovala i když to samozřejmě neschvalujismajlik - 66 Chlapi to mají jinak, u nich to je pudová záležitost, ale když takhle dlouhodobě zahýbá žena, nebude v jejím manželství tak úplně všechno v pořádku a ona se zřejmě zamilovala. Manžel je sice hodný, spolehlivý, ale asi něco chybí. Vím, že nesklidím pochopení a že řeknete, že jí pálilo dobré bydlo.smajlik - 26
Možná to tak je, možná Kamila jen potřebovala oživit ten stereotyp.
Ale je dospělá a měla si uvědomit následky svého chování, snad si dokázala představit co bude, když se to provalí. Nebylo to náhodou tak, že někde v hloubi duše chtěla, aby se to provalilo, že třeba chtěla nový vztah na pořád? A ten zbabělec se raději odstěhoval a jí nechal. A ona pozdě zjistila, že manžel je vlastně ten nej a že ho vůbec opustit nechtěla?
Bohužel mám pocit, že je hodně pozdě. Za mě by byl rozvod na místě, ani pro děti věčné napětí není dobré. Myslím, že už se to nezpravísmajlik - 26

 
Jaguška
Jaguška - 22.2.2017 7:46

Moje babička říkala, že rozbitý hrnec se slepit nedá.

 
Linda
Linda - 22.2.2017 7:12

Kamilo za blbost se plati. Blbost jsi uz udelala a ted kdyz bys mela platit, tak chces zdrhnout? Tys mu nezahla jednou nahodou omylem, ty jsi mela vedlejsi vztah buhvi jak dlouho a po manzelovi chces aby rekl "ok, jsi blba ale to preziju" a pojedete dal v zajetych kolejich???? Jak bys reagovala TY kdyby to bylo opacne? Jak dlouho bys TY potrebovala na vzpamatovani se a nejak zjistit jak chces zit dal? Kdyz nic jinyho tak bys mu mela dat sanci na vzpamatovani se aspon tak dlouhou jako tys mela na zahybani a i to me osobne prijde jako kratka doba abych se clovek vzpamatoval z takovyho podrazu.
A jeste neco nakonec .... pises porad jak se citis TY ,jak TY vnimas soucasnou domacnost, co TY chces a nechces - nemyslis, ze by bylo nacase zacit trosku premyslet o tom co chce / nechce/ citi atd tvuj manzel????? Krome toho ze ses mu omluvila plata ses ho co chce on, jak chce on dal jit atd??? A pokud rekl ze nevi nemyslis, ze by bylo aspon v ramci slusnosti dobry dat mu cas na srovnani si myslenek misto vymysleni blbosti typu rozvodu. Na ten mate vzdycky casu dost az nebudete mit co slepovat

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 22.2.2017 6:27

nevím, ale asi to je jiné když žena nebo chlap
dá se to možná odsunout někam dozadu, ale při první příležitosti - podezření to asi rychle vypluje na povrch.
Já to mám tak u lidí co mne v něčem zklamali, důvěra je již narušená.

 
krasaka
krasaka - 22.2.2017 4:55

krasaka: oprava : tam se pere špinavé prádlo, to bude problém !!!

 
krasaka
krasaka - 22.2.2017 4:40

smajlik - 61 Poněkud by se ta nevěra dala pochopit u mužského, ti ani nemusí milovat a je to !!! Coby žena si to nedovedu představit-jen pokud by byl manžel úplný impotent, nebyl pozorný, hodný k dětem, příp. byl opilec a despotasmajlik - 76
Ovšem paralelní vztah s manželem i milencem ??? To teda FUJ - odpoledne smajlik - 73 s jedním a v noci pak s druhým - a manžel hlídal děti, protože maminka musela do práce ???
Stále platí - "co je v domě, není pro mne" smajlik - 66
To byl opravdu velký podraz, kdyby byla ještě důvodem rozvodu nevěra, tak si mohla paní o dětech nechat jen zdát, obě by dostal manžel smajlik - 48
Tady je každá rada drahá, budou chtít chlapci po příp. rozvodu zůstat s matkou, jsou ještě malí, ale v určitém věku se jich soudce zeptá a pokud jim někdo řekne, proč se rodiče rozvádějí - nevím, nevím - nebyla bych si tak jista, že soud automaticky přiřkne děti matce - tam se pere špinavé problém a jednoznačně vina rozpadu manželství je na matce smajlik - 76
Být tím manželem - nikdy nezapomenu - byl to prostě podraz a ztráta důvěry se dá těžko napravit - co kdybys znovu podlehla nějakému "šoustalíkovi"smajlik - 26 /zvláště nyní, když s manželem zřejmě už nejsou žádné "techtle ani mechtle" ???/

 
dadka
dadka - 22.2.2017 1:14

Jo každá sranda něco stojí, to sis měla rozmyslet dřív. A nešlo o jednorázový úlet, ale o vztah.

 
kubikm
kubikm - 22.2.2017 0:48

ještě k té otázce
dovedu si představit, že by kvůli dětem odpustila manželka
ale manžel?????????to by musel být debil
dokonce si umím představit, že za určitých podmínek by děti dostal on...když ona se "kurvila"

 
kubikm
kubikm - 22.2.2017 0:44

V tom dusnu, jaké mezi sebou teď máme, se nedá žít. Ani nespočítám, kolikrát jsem se mu omluvila, slibovala, ujišťovala, že už všechno skončilo a že nikdy nic podobného už neudělám. Bylo to ničemu...cituji z článku

já bych tohle taky neodpustila...ztráta důvěry je strašná...

 
kubikm
kubikm - 22.2.2017 0:40

tak já nikdy nezahnula...
ale říkám si, kdybych věděla o jednorázovém úletu manžela...asi bych to prostě vzala jako život....muži nejsou monogamní....
ale poměr bych asi neunesla
hlavně to, že by mi říkal...že má cosik v práci...nebo jiné trapné lži....

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-87
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 397762.
Archiv anket.