Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Vývoj a výchova děťátka do dvou let

Vývoj a výchova děťátka do dvou let

Tak rychlé tempo, jakým se vyvíjí dítě od narození do věku dvou let, se už nikdy v průběhu života neopakuje. Proto je toto vývojové období dítěte klíčovým tématem pro rodiče i odborníky.

Jedny z našich nejzkušenějších a nejrespektovanějších odbornic, dlouholeté pracovnice Ústavu pro péči o matku a dítě v Podolí, zvou prostřednictvím této knížky rodiče a všechny vychovatele do světa nejmenších dětí a srozumitelně, přehledně a empaticky předávají informace o pohybovém, poznávacím a citovém vývoji dítěte. Autorky radí, jak podpořit zdravý vývoj děťátka a vyvarovat se pochybení.

Rodiče krok za krokem poznají, co se s jejich dítětem v průběhu psychomotorického vývoje děje, jakými změnami prochází.

Text doprovázejí cenné fotografie, které dokumentují jednotlivé vývojové etapy.


Název: Vývoj a výchova děťátka do dvou let

Autoři: Sobotková Daniela, Dittrichová Jaroslava

www.grada.cz


Redakce


20.4.2012   Rubrika: Pro maminky   |   Komentářů 12   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Vývoj a výchova děťátka do dvou let

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
skvelakariera
skvelakariera - 25.4.2012 21:06

Ahoj, chceš si zarobiť žuvaním žuvačiek zo 200€? Tak si jedny objednaj aj ty. Všetko nájdeš na www.dream-core.com. Pri registrácií nezabudni uviesť moje ID: 2540. Čauky, Boris. PS: Jedná sa o najjednoduchší 5 úrovňový MLM!!!

 
mashanka
mashanka - 22.4.2012 19:38

Kassy: Jak si vzpomínám, TO VŠECHNO kolem dětí - bez vymožeností, včetně uvaření, jsme měly hotové za dopoledne, a než přišli muži z práce, zatímco si děti hrály, mastily jsme se sousedkou karty nebo si nabarvily hlavy, abychom byly krásné.... není to tak zlé, když si to člověk umí zorganizovat.

 
sharon
sharon - 22.4.2012 18:01

Kassy: nevím, ale ty matky co vidím( některé) kolem sebe do práce nechodí , některá zrovna ani upravená není a přitom "nic nestíhá".....to je jejich výroksmajlik - 68.....a jedna co bydlí v domě má ke všemu doma šílenej bordel, ale vykecává s kámoškou třeba půl dne a to je taky doma , starší dítě ve škole a s holčičkou nic nestíhá..........ale je to jejich věc..............

 
Kadla
Kadla - 20.4.2012 17:25

Kassy: No nevím, já zažila se starším synem dobu ještě bez automatické pračky a bez níže uvedených vymožeností a rovněž se ode mne očekávalo, že budu stále s úsměvem, upravená a teplé večeře každý den byly rovněž zcela normální smajlik - 26. Při mladším synovi se již začínaly prodávat papírové pleny, ale byly děsně drahé, takže jsme si je mohli dovolit jen semtam.. a pračku už jsem v té době měla zaplaťpánbu automatickou... A rozhodně mi práce ubylo a to velice...

 
Kassy
Kassy - 20.4.2012 16:37

sharon: Já už jsem to tu jednou někde psala - vymožeností je sice víc, ale právě kvůli nim je na matky mnohem větší tlak. Se všemi těmi vymoženostmi to přece musí zvládnout levou zadní, dítěti se věnovat a ještě přitom stihnout aspoň na půl úvazku pracovat a to všechno s trvalým úsměvem. A když nezvládnou, tak jsou asi neschopné, protože s těmi všemi vymoženostmi a informacemi je to přece tak snadné... Jestli ono by nebylo lepší stále prát látkové pleny ve vaně, kdyby to znamenalo, že všichni okolo budou chápat, že je matka unavená, občas protivná a neupravená a že má s dítětem dost starostí a netřeba jí přidávat na hrb ještě "kariéru", povinné sebezkrášlovací procedury a teplé večeře pro manžela...

 
Piafka
Piafka - 20.4.2012 12:26

sharon: to jo, za vymoženosti jsem moc vděčná...

 
sharon
sharon - 20.4.2012 12:19

Piafka: jasně, to já vím....jen mají víc vymožeností než bylo za nás, já jim to samozřejmně přeju....

 
Piafka
Piafka - 20.4.2012 12:11

V dnešní době je všude informací habaděj, ale teorie a praxe se někdy dost liší. S kojením mi v porodnici pomohla jedna zkušená sestřička, protože jsem měla ze začátku problémy.
Obecně si ale myslím, že se kojení a vše kolem dětí dnes hrozně přeceňuje a zveličuje a pak jsou mámy o to víc nervózní.
sharon: že člověk musel zvládnout všechno sám, to má spousta maminek dnes stejně...

 
sharon
sharon - 20.4.2012 11:38

nikdo mi neradil, nic jsem nečetla a porodila a odkojila jsem dvě zdravé děti....smajlik - 68 dříve bylo všechno jinak, maminka a manžel byli v práci tak člověk musel zvládnout všechno sám, nebyly papírové pleny, nebyla strava ve skleničkách a když tak moc málo, spíše ovocné přesnídávky ...co už jsem ale měla byla automatická pračka....ale taky nikdo nevyžadoval na všechno u lékaře podpis otce...smajlik - 36smajlik - 36
Světlonoska: i já, ať se snaží mladí...smajlik - 68

 
Světlonoska
Světlonoska - 20.4.2012 9:51

smajlik - 76Mě v porodnici také nikdo neporadil,že mlezivo/před nástupem mléka/je nejnej pro dítě!!!

a že si mám třít prsty břicho před předporodními stahy,aby nebyly tak bolestivé,to jsme si vyčetla v knihách,ale o tom mlezivu jsem to nevěděla,a přišlo v nivečsmajlik - 36

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 20.4.2012 9:29

matysek - smajlik - 68smajlik - 68u mne to bylo taky smajlik - 36smajlik - 36 matky co nechtěly kojit nutily a já která jsem kojit chtěla vysvětlovaly, že nebudu. Sestry dceru nakrmily Feminarem třetí densmajlik - 36. Její Bylo to mé třetí dítě a tak jsem se snažila jít na to s citem a né dle jejich manuálu. Byla kojená víc jak dvacet měsíců.

 
matysek
matysek - 20.4.2012 8:51

no nevím. Jestli jsou to stejné kapacity jako podolské laktační poradkyně, tak snad ani nemám zájem. Jak jsem tam byla že všeho nadšená, tak s kojením mi tam nepomohli vůbec. Naopak jsem odcházela bez mléka a se zničenýma bradavkama. Musela jsem si pozvat privátní laktační poradkyni a pak teprve bylo vše ok.

 
Světlonoska
Světlonoska - 20.4.2012 7:53

smajlik - 58To už necháme těm mladším..smajlik - 90smajlik - 94smajlik - 34

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55561.
Archiv anket.