Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Jsem těhotná a mé okolí mi jde na nervy

Jsem těhotná a mé okolí mi jde na nervy

Jsem v šestém měsíci těhotenství a začínám mít pocit, že všichni kolem mě si myslí, že jsem méněcenná či co. Většina lidí se ke mně chová jinak než předtím. Jako by předpokládali, že zároveň s početím dítěte člověk začne i jinak přemýšlet, jinak se chovat. Když je odkážu do patřičných mezí, jsem často označena ze necitlivou, v lepším případě „divnou“.

Jde o to, že mi jdou strašně na nervy všechny ty těhotenské řeči a dotazy na mateřství. A také všelijaké rady, které mi zhusta udělují zasloužilé matky, včetně mé vlastní, ale třeba i kolegyň v práci.

Všichni si patrně myslí, že nyní nežiji ničím jiným než čtením těhotenských příruček, vybíráním jména pro mimino a rozplýváním se nad miniaturními dupačkami. Jenže já to zatím opravdu neřeším, těhotenství můj život nijak nezměnilo. Chodím do práce, potíže žádné nemám, stále sportuji a vůbec jsem aktivní. S manželem se na dítě samozřejmě těšíme, ale rozhodně to není naše téma číslo jedna.

Když však přijdeme na návštěvu k rodičům nebo ke známým, připadám si najednou jako méněcenná. Zatímco dřív jsme si vždycky povídali o všem možném, dnes mě kamarádky nutí probírat se s nimi výbavičkou po jejich dětech a vybírat, co by se mi hodilo. Neuplyne snad den, aby se mě někdo nezeptal, jestli už máme vybrané jméno a jestli víme nebo budeme chtít vědět dopředu pohlaví.

Nejvíc mi jdou na nervy všechny možné nevyžádané rady a s patřičnou hrůzostrašností líčené historky z porodů, které bývají vždycky zakončené nějak takhle: „Ale neboj, tobě se nic takového stát nemusí, většina porodů probíhá normálně.“ Strašné. Mám pocit, že začnu hystericky řvát, jestli ještě jednou uslyším, že s dítětem se už nikdy pořádně nevyspím.

Jsem divná, když mi to jde na nervy a nechci na taková témata rozhovorů přistupovat? Občas slýchám, že těhotné ženy mají místo mozku placentu. Nejsem si však jistá, že je to spravedlivé nařčení. Podle svých zkušeností to vidím spíš tak, že nikoli sama těhotná, ale její okolí ji dovedně manipuluje do pozice nesvéprávného stvoření, které nedokáže přemýšlet o ničem jiném než o tom, jaký kočárek si koupí a jestli je vhodné zařídit dětský pokoj hned, nebo počkat až do dvou let dítěte.

Co si o tom myslíte? Jsem opravdu divná a necitlivá?

Linda


29.10.2013   Rubrika: Pro maminky   |   Komentářů 43   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jsem těhotná a mé okolí mi jde na nervy

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-59
Terka jun
Terka jun - 9.5.2019 10:15

Doporučila mi, že pro těhotné a kojící maminky je vhodný https://www.lekarna.cz/ogestan-matka-a-dite-cps-30/?gclid=Cj0KCQjwn8_mBRCLARIsAKxi0GIYxHLnONLGz7YcO7eS9k3sdS94WA9VlcDuVtgHXkhFvxWBzLyVr3UaAosBEALw_wcB, ten obsahuje všechny potřebné živiny pro maminky a jejich děti.

 
Veronaska
Veronaska - 6.5.2019 17:50

Takže doktorka řekla, jaké vitamíny jsou vhodné přímo pro těhotné?

 
Terka jun
Terka jun - 4.5.2019 18:55

Určitě si zajděte k doktorce, já jsem tam byla, když jsem zjistila, že jsem těhotná, a ta mi nadala, když jsem ji řekla, jaké multivitamíny beru..

 
Veronaska
Veronaska - 2.5.2019 20:11

Holky prosím máte některá zkušenosti, které vitamíny se mohou brát v těhotenství?

 
barboraoul
barboraoul - 21.12.2013 17:20

nejsi divna, ja te teda uplne chapu. drz se.

-
oblekame-andilky.cz

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 9.11.2013 14:30


scorpiola - smajlik - 45smajlik - 61smajlik - 45smajlik - 61smajlik - 45

 
natalie25
natalie25 - 7.11.2013 11:47

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jaké časopisy si nejvíc kupujete? Já teď ve stánku objevila nový časopis Moje šťastná hvězda a za ty penízky fakt dobrý. Znáte ho někdo? Hlavně tam není tolik reklam, tak si dobře počtu.

 
YXH
YXH - 6.11.2013 15:10

sallie: Jo presne tak, neni co dodat. Snad jenom jestli cekne, ze mela delsi porodni bolesti, tak je frfna protoze to urcite nebylo tak zle jako u tety Zuzany, a ze ona prece neco vydrzi. No a jestli to probehne rychle tak mela stesti, protoze vsechny ostatni trpely daleko vic. Je toho jeste hodne co si vyslechne....smajlik - 68

 
scorpiola
scorpiola - 31.10.2013 19:02

To Sallie . Ano, velmi přesné. smajlik - 34 díky

 
scorpiola
scorpiola - 31.10.2013 18:29

Lindo,
ano je to opruz, taky to tak mám a odpovídám pořád na to samé: kdy, co, jméno... Jenže já to mám už počtvrté smajlik - 68 takže to mám nacvičené - rychle stručně a pak řeknu, že musím jít, že se necítím se dobře a pod.
Pracovala jsem co nejdýl to šlo, teď jsem doma, ale když vylezu ven, tak mě komentují břicho i cizí lidé ( ženy smajlik - 68 ). Při placení v jídelně jsem byla docela zaskočená. Ale ony to prostě myslí dobře, lepší než aby na tebe někdo zle zahlížel ...tak hlavně odpočívej, čti veselé příběhy, maluj si, přispívej do diskuzí svými názory a nech to koňovi. smajlik - 75

 
Nika1
Nika1 - 30.10.2013 22:11

Řešíte číčoviny. Nechte je kecat, stejně je nezměníte.

 
vosmajda
vosmajda - 29.10.2013 22:00

Ná měla před mnoha lety příbuzné na zabití, mamka mě div neschovávala před pubertální sestřenicí, aby mě neviděla těhotnou, po porodu už jsem bydlela u manžela a tam zase bylo zle, když jsem kojila v kuchyni. Co kdyby přišla jeho pubertální sestřenice, že by měla snad z toho šok nebo co. No, byli jsme tak nějak nejstarší, široko daleko první, a jim šlo asi o trochu nějakého toho vkusu, jenže já si připadala, jako bych měla prašivinu.

 
Verera
Verera - 29.10.2013 18:19

sallie: 2:04smajlik - 34 A co teprve, jestli se dítě nenarodí v termínu. Prvních několik dní okolí zahrnuje dotyčnou účastnými dotazy, jestli už. Pak začnou být dotazy poněkud naštvané, posléze útočné, jakoby jim to snad dělala naschvál. Dítě už mělo být na světě, tohle není normální, tak ať s tím kouká okamžitě něco dělat.smajlik - 82

Ivča+3: taky mi to tak připadá. Že dítě je středem všeho a o ničem jiném se nemluví je jeden extrém, ale tohle mi připadá jako druhý. Dítě se narodí, ale rodiče se tím nehodlají nechat obtěžovat a měnit cokoli na svém životě. To je ale snad lepší si ho vůbec nepořizovat.

Podle mě se Lindino okolí těší na dítě, zejména její rodiče, a o čem si s ní mají povídat, když to je zdaleka ta největší novinka a nejzajímavější věc, která se momentálně děje? Hrůzostrašné historky z porodu se dají utnout a na zbytek to chce trochu snahy o pochopení okolí. Snad by stačilo po chvíli s úsměvem říct, že dost bylo mimina, co je nového u nich.

 
Ivča+3
Ivča+3 - 29.10.2013 17:14

Prdon, zase se to nějak seká smajlik - 36

 
sharon
sharon - 29.10.2013 17:14

Ivča+3: souhlas...taky mi to tak přijde...smajlik - 26

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-59
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55285.
Archiv anket.