Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Jak si užít nejúžasnější dovolenou v Řecku?

Jak si užít nejúžasnější dovolenou v Řecku?

Řecko je oblíbenou letní destinací jak dobrodruhů hledajících exotickou dovolenou se spoustou možností sportovního vyžití, tak rodin s dětmi hledajících klid a pohodlí pro odpočinek. Ať už patříte do první nebo do druhé skupiny, řecké ostrovy jsou místem, kde můžete strávit nejkrásnější dovolenou vašeho života i vy.

Pobřeží a pláže

Řecké ostrovy jsou známé nádhernou přírodou, která kombinuje bujnou zeleň s majestátnými skalnatými výběžky, planinami s vinnou révou a zlatavými plážemi, které lemují tyrkysové moře. Abyste si užili krásu řecké přírody plnými doušky, je dobré vyrazit do menšího letoviska bez davů turistůnebo některé z rybářských vesnic, které poskytují mnohem více soukromí a klidu než hlavní města a velká turistická letoviska.

V Řecku je spousta větších i menších ostrovů, přičemž každý má svá specifika. Jen pro malou ukázku: Karpathos a Kefalonie nabízí divokou nespoutanost přírody a krásné skalnaté pobřeží, Kos a Samos jsou ostrovy opředenými historií a legendami. Zakynthos je ostrovem s bujnou vegetací, který se proslavil výskytem chráněných želv karet obrovských. Lefkada je známá nádhernými plážemi, Rhodos nabízí jak monumentální historické památky, tak nádhernou přírodu. Rozhodně je z čeho si vybírat!

dovolenoá v řecku 

Procházky a sport

Aktivnější povahy určitě ocení nespočet možností, které řecké ostrovynabízí. Skalnaté pobřeží s průzračnou vodou je ideální pro šnorchlování a potápění. Zátoky umožňují vyzkoušet také všemožné vodní sporty, jako je paragliding, katamarány, vodní lyže nebo kajaky. Ideálním místem pro vodní radovánkyje zátoka Kefalos na Kosu nebo zátoka Laganas na Zakynthosu.

Jednotlivé ostrovy také mají značené trasy pro pěší túry i pro výlety na kole. Pokud hledáte opravdové výzvy, můžete vyrazit na některé z hornatějších ostrovů: na Samos, kde najdete nejvyšší hory v celém Egejském moři, nebo na Lefkadu, která je jako stvořena pro cykloturistiku.

TIP: Zažijte nezapomenutelné šnorchlování s želvami! Vyrazte ještě letos na dovolenou last minute na Zakynthosu.

dovolená v řecku 

Jídlo

Řecká kuchyně je bohatá na čerstvou zeleninu, ovoce, ryby, skopové nebo jehněčí maso. Maso se často připravuje na grilu, poté se doplní čerstvou nebo grilovanou zeleninou a voňavou pitou. Nikdy na stole nechybí olivový olej a vinný ocet, který dochutí k dokonalosti každé jídlo. Oblíbené jsou také mléčné výrobky, ať už řecký jogurt nebo sýr feta.

Pro vaši dovolenou je nejlepší volbou nevázat se na hotelové služby a objednat si zájezd bez stravy. Každé místo má spoustu malých kouzelných taveren, kde za rozumnou cenu vyzkoušíte všechny božské místní suroviny a tradiční pokrmy. Okouzlí vás také atmosféra, kterou dokáží srdeční Řekové vytvořit svou dobromyslností, veselím a srdečností.

dovolená v řecku

Komerční článek


31.7.2017   Rubrika: Tipy na dovolenou   |   Komentářů 3   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,1/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak si užít nejúžasnější dovolenou v Řecku?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
krasaka
krasaka - 31.7.2017 20:17

smajlik - 61 Já byla na Krétě - ostrov zrození boha Dia - se spoustou skvělých zájezdů - na Santorini, různé malé ostrůvky, muzeum v Heraklionu ap. Je tomu už hodně let, ovšem ty krásné zážitky mi nikdo nevezme smajlik - 47

 
YXH
YXH - 31.7.2017 14:53

Skoda, ze uz mame po dovolene smajlik - 65

 
Almega
Almega - 31.7.2017 9:49

Jestli si chcete užít extra,vydejte se na Lesbos....!!!

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

    Zpíváte si občas doma?

    Celkem hlasovalo 333215.
    Archiv anket.