Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Magazín pro Šťastné ženy

 

Tak trochu nostalgické televizní vzpomínání

Tak trochu nostalgické televizní vzpomínání

Taky si občas rádi zavzpomínáte na doby dávno minulé? Já jsem zrovna slaměná vdova, manžel odjel do lázní, děti už s námi nežijí a tak si užívám skoro svobodného života. A řeknu vám, že to vůbec není špatné.

Jak tak trávím večery sama doma a příjemně si relaxuju, občas se v myšlenkách ponořím do doby, kdy jsem byla mladá. A asi už opravdu stárnu, protože si vybavuju jen to pěkné a příjemné, jakoby v té době nic negativního neexistovalo a všechno bylo fajn a v naprostém pořádku.

Zrovna včera jsem přepínala v televizi programy a zjistila, že i když jich máme opravdu hodně, pořadů, na které by se člověk se zájmem podíval, moc není. Současné seriály mi moc neříkají, líbí se mi Vyprávěj a První republika, různé reality show, kde se lidé před celým národem obnažují až do morku kostí nejsem schopná sledovat a tak bych mohla pokračovat.

Zavzpomínala jsem na dobu, kdy jsme měli jen dva programy, jedničku a dvojku a jak jsme tehdy hartusili, že se v té televizi na nic nedá koukat. Z dnešního pohledu to ale vidím jinak a zjišťuju, jak kvalitní pořady jsme tehdy měli. Samozřejmě, že ne všechny, ale řekla bych, že kvalita byla mnohdy nejméně o třídu výše, než je dnes.

Cíleně jsem si začala vybavovat, na co jsme se tehdy dívali. Možná se ke mně připojíte a taky si rádi zavzpomínáte.

Jako jeden z nejlepších seriálů považuji kromě nepřekonatelné Nemocnice na kraji města seriál Byl jednou jeden dům. To herecké obsazení byl skutečný koncert. Ráda jsem taky měla slovenské pondělky, jejich inscenace byly špičkové a nejen inscenace. Seriál Vivat Beňovský nebo Ztráty a nálezy, Milana Kňažka jsem tenkrát platonicky milovala.

A co třeba takový Karel Gott ve Slaném. Jooo, za Gotta bych dejchala. Nebo scénky s Holzmanem, Šimkem, Nárožným a Sobotou.

Anebo když půjdu ještě dál, do doby svého dětství. Pohádkové dívánky s „kolotočovou“ znělkou, večerníčkové Pohádky ovčí babičky, Křemílek a Vochomůrka, Maková panenka nebo půvabní Karafiátovi Broučci.

Snažila jsem se vybavit co nejvíce pořadů, na které jsem se kdysi ráda dívala a nenechala si je ujít a bylo mi při tom vzpomínání dobře. Třeba si i vy rádi zavzpomínáte. Možná by bylo zajímavé, kolik seriálů, soutěžních, zábavných i dětských pořadů bychom společně znovu oživili.

Na co rádi vzpomínáte vy?

Blanka


14.11.2017   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 43   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Tak trochu nostalgické televizní vzpomínání

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-43
krasaka
krasaka - 22.11.2017 19:31

Jarča*: smajlik - 61Ten Svět pod hlavou se mi zdál nějak divný /neprolínalo se tam kdysi a nyní ???/ - a protože ČT je tak prdlá, že si zařídila po techn.stránce, abychom NIC z jejich pořadů nemohli sledovat v zahraničí - tak jsem přišla o Všechnopárty - což jedině mne mrzí smajlik - 48
Tak ať si to nechají - v seriálech lhát nemohou a na jejich zprávy a Moravce nikdo není zvědavsmajlik - 55smajlik - 76

 
Jarča*
Jarča* - 22.11.2017 19:07

catcat: na jedničce a bylo to fakt dobrý.
Kadla: jj, Hotel čtvrtá hvězda, pak třebas Trpaslík nebo Comeback - na ten můžeme koukat po x-té a pořád se bavímesmajlik - 68 Nekonečné seriály nemusím, ale tohle jo.

 
orinka
orinka - 22.11.2017 16:25

Štěpánčina klubíčka, Podivuhodný pan Barnabášek, F.L. Věk s Brzobohatým, bratislavské pondělky...ach jo. Televize vysílá takové skvosty, že už se pár let nedívám a místo toho si čtu knížky z knihovny.

 
catcat
catcat - 22.11.2017 15:20

Kadla: Svět pod hlavou - neznám vůbec - kde to šlo?

 
Kadla
Kadla - 22.11.2017 12:15

No, dneska se taky točí super české seriály.... Viděli jste třeba Svět pod hlavou? Pro mne jeden z nejlepších seriálů vůbec... Nebo Hotel čtvrtá hvězda? Na to jsme doma koukali celkem už asi 3x.... Točí se i spousta super českých filmů. Jen si je člověk musí umět v té záplavě blbin z Ameriky a odjinud umět vyfiltrovat...

 
enka1
enka1 - 20.11.2017 8:49

enka1: ...zblízka..

 
enka1
enka1 - 20.11.2017 8:48

kobližka: On byl z blízka ještě hezčí. Kamarádka měla svatbu na Hluboký a zrovna v tom hotelu přespávali Rangers a on je tehdy uváděl. Trochu zahráli na kytary, pak jsme s nima kecali u stolu, seděla jsem vedle ně něj - nádhernej lehce prošedivělej a vtipnej. Uhnat ho se mi mi ale nepovedlo smajlik - 85

 
dadka
dadka - 20.11.2017 1:25

Zrovna dnes začal odpoledne na ČT1 seriál Byl jednou jeden dům. Už jsem to viděla mockrát, ale znovu se dívám. Všichni tam byli takoví mladí!!! Hanzlík, Trejtnarová v sukýnce s kšandama, krásná Šulcová, nezapomenutelná Hlaváčová, sarkastický Adamíra.....no prostě všichni.

 
krasaka
krasaka - 19.11.2017 22:15

kobližka: smajlik - 61 Luděk byl skvělý - občas si pouštím jeho "Pes suverén"smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

 
kobližka
kobližka - 19.11.2017 20:09

Vzpoměla jsem si na Sešlost Luďka Nekudy,toho jsem milovala.Jednak to byl ohromně sexy chlap a druhak to uměl úžasně s českým jazykem a jeho humor byl bez vulgarit.

 
kobližka
kobližka - 19.11.2017 20:03

enka1 - 19.11.2017 14:45
Koukala jsem,jo,tam se předvedla celá plejáda našich herců smajlik - 47
No jo,Píseň pro Rudolfa...moje mládí ...a vůbec,byla toho spousta,člověk pomsalu zapomíná,ale jak si to tu tak čtu,všechno se mi vybavuje.

 
enka1
enka1 - 19.11.2017 14:45

Zmínil jste už někdo Píseň pro Rudolfa III. ? smajlik - 47

A ode dneška opakujou Byl jednou jeden dům - jeden z mých nej oblíbenějších

 
Almega
Almega - 19.11.2017 10:02

Jó,to bývaly seriály...17 zastavení jara,Kapitán Klos,Ctná paní Lucie-ta skončila zcela náhle ,aniž by někdo řekl,jak to dopadlo ,jen proto,že byla málo angažovaná....My na západě Čech jsme neustále sledovali "Německo",čili západ,hlavně hitparády s cizími zpěváky.Na našich dávali sice nějaké taky,ale většinou s trapáky,jako byl Liška,Plameny apod.My měli bednu na Multiservis až od r. 1969,a do té doby jen rozhlas po drátě (byli jsme dost chudí)....Takže hodně vzpomínám na Hajaju,nedělní pohádky,sobotní dobrodružné hry,a hlavně:každé ráno jsme vstávali s "Rytmickou skupinou Jana Kalába",seděli s bráchou ve studené kuchyn v pyžamu,na židli měl každý připraveno oblečení, a nebyli jsme schopni vstát a se obléknout....Poslouchali jsme ty rozcvičky a žasli,že by někde byl někdo,kdo opravdu cvičí! Do školy jsme šli velice pozdě,pomalu a skoro denně těsně před osmou...Taky si vzpomínám,kdy jsem viděla poprvé televizní program: v družině byla,měli jsme tehdy směnné vyučování,a dopoledne nám pustili vysílání pro školy-byla tam nějaká ptačí budky snad na anténě-to mi utkvělo.To bylo cca 1963.Máma na počátku 60.let chodila ke kamarádce na televizi,když byly ty soutěže 10x odpověz a pod. Dnes kolikrát projíždím více než 30 programů-a není nikde na co se dívat- buď trapnosti,nebo vraždění....Na naše seriály se moc nedívám,žasnu občas,když vidím nějaký zlomek,co to je za krávoviny,Ulice,Ordinace-co tam řeší za nesmyslné problémy,vycucané ne z prstu,ale z jiné části těla...

 
kobližka
kobližka - 18.11.2017 21:43

A Sága rodu Forsytů (černobílá),Bakaláři,Sebastián a pes...jé,to je milé si zavzpomínat smajlik - 5

 
enka1
enka1 - 18.11.2017 9:08

A co soutěže? 10 stupňů ke zlaté, 8 vteřin a dost, 6 ran do klobouku - bylo jich víc, pamatuju si je matně a názvy už vůbec. Jinak u mě vyhrávají Hovory H a Dva písaři

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-43
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 80057.
Archiv anket.