Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Manželka je na mě naštvaná kvůli vánočnímu dárku

Manželka je na mě naštvaná kvůli vánočnímu dárku

Potřeboval bych slyšet názory jiných žen, proto jsem se rozhodl využít možnosti a napsat můj problém na ženský web. Budu moc rád, když se upřímně vyjádříte, protože mám pocit, že jsem něco pořádně „pokakal“ a nevědomky jsem své ženě ublížil.

Jsme spolu patnáct let, máme tři děti. S každým dalším těhotenstvím žena přibrala na váze a velmi se tím trápila. Já se ji snažil uklidňovat, že ji miluji takovou, jaká je, ale moc to nepomáhalo. Po posledním porodu před čtyřmi lety ženě zůstala nahoře skoro všechna těhotenská kila a na svou výšku 165 centimetrů teď váží 110 kilo. Celé ty čtyři roky je z toho zoufalá, řekl bych, že se hodně změnila i osobnostně. Dřív bývala veselá, uměli jsme se spolu zasmát, bylo nám spolu fajn. To v podstatě vymizelo a místo pohodové ženy mám doma neustále ufňukanou partnerku.

Různé diety začínala snad tisíckrát, ale žádnou nikdy nevydržela. Znovu podotýkám, že její váha pro mne opravdu není rozhodující, mám ji rád a myslím, ž jí to dávám dostatečně najevo. Trápilo mě, že se trápí a taky už mě její věčná sebelítost začala duševně ničit.

Tak jsem se rozhodl, že jí udělám na Vánoce radost a věnuju jí něco, co by jí pomohlo tu váhu řešit. Zakoupil jsem celoroční poukaz k výživovému poradci a také permanentku do ženského fitka, které je u nás na sídlišti. Chodí tam jen samé ženy, muži tam přístup nemají, a tak jsem si říkal, že by jí to mohlo vyhovovat. Oba poukazy jsem jí dal pod stromeček. Asi byla chyba, že kromě toho ode mne nic jiného nedostala, ale ony ty celoroční poukazy byly dost drahé, na další dárky jsem neměl, jak jsem psal, máme tři děti.

Reakce ženy mě ale doslova šokovala. Po rozbalení se hned pod stromečkem rozbrečela, cítila se nesmírně dotčeně. Prý jsem ji takovým dárkem neskutečně ponížil a jak se ona má teď cítit, a jak se asi bude cítit, pokud k tomu poradci a do toho fitka zajde. Dělám z ní prý nesvéprávnou blbku a navíc jsem jí těmi poukazy dal dostatečně najevo, že je mi odporná.

Zůstal jsem úplně paf. Snažil jsem se jí vysvětlit, že jsem jí chtěl pomoci, protože vidím, jak se trápí a chápu, že pro ni není snadné to zvládnout sama. Ale ona mě vůbec neposlouchala. Od té doby je na mě naštvaná, mluví se mnou jen to nejnutnější, co musí. Dokonce se na noc stěhuje do obýváku na gauč, abych prý nemusel vedle té „tlusté prasnice“ spát.

Jsem z toho zoufalý. Nechtěl jsem jí ublížit, ani náhodou. To, jak ten dárek přijala, nebo spíš nepřijala, se úplně vymyká mému chápání, stejně jako její následné chování, které trvá dodnes. Proto bych se chtěl vás, jiných žen, zeptat, zda si i vy myslíte, že jsem takovým dárkem těžce přestřelil a pokud ano, tak co by mohlo pomoci, abych ženu nějak zklidnil, aby se náš život vrátil zase do normálních kolejí. To dusno, které doma máme, je k nesnesení.

Jirka


1.1.2018   Rubrika:   |   Komentářů 80   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Manželka je na mě naštvaná kvůli vánočnímu dárku

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-80
rychenza
rychenza - 14.2.2018 5:43

v

 
Daniela86
Daniela86 - 25.1.2018 14:15

možna bys udělal líp, kdybys ji koupil obyčejný voucher na nějakou ženskou a zkrášlovací proceduru.

 
Jarča*
Jarča* - 9.1.2018 14:08

Jirko, pokud jsi skutečný a čteš to tady, doporučuju k přečtení článek v lednovém čísle časopisu Dieta. Je tam příběh a zkušenost slečny, která bojovala s tou samou nadváhou. Ono opravdu jde i o psychický problém, a to jenom poukaz nevyřeší.

 
orinka
orinka - 9.1.2018 13:11

Když není zpětná vazba a pan Jirka už se neozve, pak člověku napadá jediné: článek je výplodem fantazie jen kvůli následné diskusi. smajlik - 42smajlik - 68

 
mam-ča
mam-ča - 9.1.2018 12:23

pitipitipa: Taky slyšíš jen jednu stranu - pana Jirku. Možná, že kdyby sem napsala jeho žena, byly by reakce úplně jiné, pravděpodobně opačné.
Je hezké, že Jirka napsal na "ženský web" svoji žádost o radu, ačkoli mohl očekávat, že bude rozsápán davem obézních ženštin, ale třeba taky chtěl potvrzení toho, že jednal správně.
Pokud nevyslechneš i druhou stranu, nelze z toho vyvozovat žádné závěry. Každá z nás napíše jen svůj názor na základě vlastních zkušeností.
Mně kdyby manžel dal pod stromeček podobné "zážitkové nebo sportovní překvapení" aniž by se se mnou poradil, šel by to hned na Nový rok vrátit.
A on to ví, takže mi takové dárky nedává. smajlik - 58

 
pitipitipa
pitipitipa - 9.1.2018 10:38

orinka: mam-ča: Tak to ale nevime, jak to maji doma zarizeny, to se jen domnivame. Treba pan pomaha, ono se trema detma to asi uplne nejde nechat jen na zensky. I tak ma pani urcite velkej zaprah, to je jasny, ale to jeste neznamena, ze musi mit 40 kg nadvahu. Jako kdyby mela par kilo navic a chlap dones poukaz, tak je na roztrzeni (ten chlap smajlik - 64), ale tohle uz je dost tezka obezita a divim se pani, ze to neresi uz kvuli zdravi a svym detem.

 
orinka
orinka - 9.1.2018 9:27

mam-ča: souhlasím, naprosto. Je utopie myslit si, že chlap převezme domácnost, aby se žena mohla vzdálit a pracovat na sobě. Naučit ho, co doposavad nedělal, je strašná práce - práce NAVÍC! V její situaci je to neuskutečnitelné. Takový zápřah, co má ona, se vyrovná těžké práci chlapa na stavbě. A není tam napsáno, jestli je "jen" v domácnosti, nebo jestli k tomu všemu navíc musí taky vydělávat. Ať se jdou všichni s tím povinným tělocvikem bodnout. Vím dobře, jak člověku je, když už nemůže.

 
mam-ča
mam-ča - 9.1.2018 8:01

pitipitipa: Paní už evidentně rezignovala, protože dnes a denně "padá na hubu". (Něco o tom jako matka tří dětí vím). Jen jsem měla to "štěstí", že jsem byla naopak hubená jako lunt, ale chápu i ty, co jsou celý den v zápřahu a až večer mají chvilku na to, aby se (spolu s manželem) najedly. A to pak kila letí nahoru nekontrolovatelně.
I taková deprese zaháněná sladkostmi mívá jako průvodní jev tloušťku.
Máš pravdu v tom, "ze o rodinu a domacnost se maji starat oba pokud mozno rovnym dilem". Ale tak to většinou nefunguje.
Jiří si měl s manželkou napřed v klidu sednout a poradit se s ní, a teprve potom kupovat nebo nekupovat nějaký "Poukaz".

 
pitipitipa
pitipitipa - 8.1.2018 16:56

mam-ča: Tim myslim, ze o rodinu a domacnost se maji starat oba pokud mozno rovnym dilem

 
pitipitipa
pitipitipa - 8.1.2018 16:55

mam-ča: Tak kabat si snad zenska dokaze koupit sama, nebo ty bys to nechala na chlapovi? smajlik - 64 A to, ze by pan me prevezmout 80% pece behem “lecby otylosti” nedava moc smysl. Pani si musi najit zivotni styl, ktery ji umozni zvladat praci, rodinu i udrzovani postavy a kondice. Jedine tak to muze fungovat dlouhodobe (a zamerne pisu zivotni styl a ne rezim). Asi nelze cekat, ze pan prevezme celozivotne 80 % starosti o domacnost, aby pani nedejboze zase neztloustla smajlik - 66 Pani ale hlavne musi chtit se sebou neco udelat sama, coz mi z clanku pripada, ze nechce.

 
YXH
YXH - 8.1.2018 16:44

mam-ča: smajlik - 47

 
mam-ča
mam-ča - 8.1.2018 9:37

Pan Jiří píše :
„…celoroční poukazy byly dost drahé, na další dárky jsem neměl, jak jsem psal, máme tři děti.“
Takže krom poukazů nedal ženě ani nějakou drobnost, knížku, apod. Jenom ten poukaz na to, aby byla zas krásná a štíhlá. Možná by byla žena potřebovala spíš nový kabát, než nepřímé konstatování „vypadáš jak vorvaň“.
Při třech dětech a zaměstnání se paní zřejmě nenudí, a než všechno kolem rodiny večer zvládne, její přání není jít se potit do posilovny, ale padnout do postele. Výživového poradce může dělat kdekdo, a je lhostejné, jestli má za sebou týdenní kurs, nebo má kolem jména kupu titulů.
Pokud umí paní číst, „vzorových jídelníčků“ najde na internetu dvanáct do tuctu. Teď jde o to, ten jídelníček dodržet. Jak to udělat, když manžel má rád řízek, děti rajskou a ona si má na páře uvařit brokolici s mrkví ?
Panu Jiřímu bych vzkázala : Den má jen 24 hodin, a pokud nehodláte po dobu „léčby otylosti“ vaší ženy převzít aspoň 80% veškeré péče o děti a domácnost, tak jsou vaše „poukazy“ jen nadarmo vyhozené peníze.

 
sharon
sharon - 5.1.2018 19:48

Linda: náááhodu i nadváha má své výhody .....třeba výhoda velké prdele je ta že ti ji může políbit víc lidí najednou....smajlik - 32

 
bobulka
bobulka - 5.1.2018 13:34

Pentlička: k těm internetovým diskutujícím: dívám se kolem sebe třeba v hromadné dopravě a vidím z velké většiny lidi pěkné, často i s větší či menší nadváhou - mladé, starší i staré. Těch hubených je velmi málo a spíš mezi mládeží (a samozřejmě nitěnky 25-55). Tak kdo píše ty nenávistné komentáře? Podle mě nějací zamindrákovaní nešťastníci. Je potřeba se mít rád, jako nás milý Pán Bůh stvořil!

 
bobulka
bobulka - 5.1.2018 13:27

No tak, abych se připojila k předpisatelkám, nejvhodnější dárek to tedy jistě nebyl, ale reakce manželky se mi jeví jako skutečně silně přehnaná. Chápu, že ji to asi nepotěšilo a potvrzuje to moji teorii, že překvapení se hodí jen pro děti, které ještě věří na Ježíška. Dospělí by se neměli překvapovat a zvlášť ne takovýmto způsobem.
Ale vyvolat rodinný rozvrat, to je řekla bych přes čáru. Podle mě se paní trápí svojí nadváhou víc, než je zdravé a normální. Takže se mi zdá, že to není jen ta nadváha, co ji trápí, třeba není spokojená se svým životem obecně, není šťastná a neví, co s tím.
Nevím, jestli je Jiří schopen posoudit, nakolik je ztráta radosti ze života jen v jeho přítomnosti, či obecně. Mám z toho prostě dojem, že tohle je jen zástupný problém.
Možná se vám to bude zdát divné, ale znala jsem ženu, kterou její mindráky dohnaly k mimomanželskému poměru. Potřebovala si prostě dokázat, že není k ničemu, že není úplně out, že o ní ještě někdo stojí,....pak jí to bohužel stálo manželství a šťastnější samozřejmě nebyla.
Osobně si myslím, že se otázka váhy velmi přeceňuje: je známé, že "dokonalé" štíhlé ženy jsou nejméně šťastné a neustále jsou s něčím na sobě nespokojené. Nejšťastnější bývají lidé, kteří se zas tak moc neřeší a užívají život. Já jsem tedy nikdy neměla pocit, že mám svého muže ráda proto, že má 90 kg a teď, když má 130 kg, nemám ho ráda o nic míň - spíš víc!

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-80
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 388244.
Archiv anket.