Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Jak si půjčit výhodně a nezatížit rodinný rozpočet?

Jak si půjčit výhodně a nezatížit rodinný rozpočet?

Jste to právě vy, kdo má na starost váš rodinný rozpočet? Je to mnohdy celkem složitý úkol zvládnout vše tak, abyste s penězi vyšla. Co v případě, kdy bude nutné vzít si půjčku, která se na jeho zvládnutí také poměrně výrazně podepíše? Dáme vám několik tipů, jak si půjčit výhodně, a hlavně s jistotou, že váš rozpočet nebude zatěžován nijak výrazně.

 

Jenom ty nejvýhodnější nabídky

První cesta je poměrně jasná. Souvisí s tím, že bystě měla hledat vždy jenom ty nejvýhodnější nabídky. Jak je poznat? Nejenom podle úrokové sazby, ale také podle hodnoty RPSN. Čím je tato sazba nižší, tím pro vás lépe. Určuje totiž, kolik z vaší půjčky zaplatíte navíc. Dnes jsou na současném úvěrovém trhu různé varianty. Jednou z nich je třeba půjčka ihned. Ta je zajímavá v tom, že může nabídnout i nulový úrok i nulové RPSN. Patří tak z hlediska těchto sazeb mezi to nejvýhodnější na současném trhu. Vrátíte tak přesně tolik, kolik si půjčíte.

Podmínky získání jsou celkem jednoduché, a to:

· Nutnost požádat si u daného poskytovatele poprvé

· Vzít si nabízenou sumu na daný termín splatnosti

· Peníze vrátit v domluveném termínu

 

Vezměte si jenom tolik, kolik opravdu potřebujete

Mnoho lidí dělá jednu velkou chybu. Když si žádají o půjčku, přesně nevědí, kolik potřebují. Vy si proto ujasněte, o kolik korun si chcete žádat a přesně tolik si vezměte. Nikdy si neberte více. A je jedno, zda to bude rychlá půjčka v hodnotě několika tisíců, nebo se bud jednat o spotřebitelský úvěr v řádech několika desítek tisíc. Pamatujte na to, že čím více si vezmete, tím více nejenom přeplatíte v souvislosti s úrokem, ale tím vyšší budou vaše splátky. Je rozdíl, když rozdělíte třeba na 24 splátek sumu ve výši 20 000 Kč, nebo sumu dvojnásobnou.

 

Nastavte si správnou výši splátek

Důležité je také to, že si musíte nastavit správnou výši splátek. Jak na to? Vše začíná právě u vašeho rozpočtu. Pokud jste to právě vy, kdo ho má na starosti, celkem dobře víte, kolik měsíčně získáte a kolik utratíte. Před žádostí o půjčku je vhodné začít s trochou počtů. Nejprve se zaměřte na to, kolik činí váš celkový měsíční příjem.

Co by měl zahrnovat?

· Výplatu ze zaměstnání

· Peníze z různých brigád a přivýdělků

· Další typy příjmů

Od toho následně odečtěte vše, co měsíčně platíte. Od pravidelných plateb, které souvisí třeba s nájemným a stravováním, až po platby, které souvisejí třeba s jídlem a volným časem. Vyjde vám konkrétní suma. Výše splátky by ji nikdy neměla překročit, ani by neměla být stejná. Výše splátky by měla být vždy nižší. Budete mít jistotu, že na ní nejenom budete mít, ale budete mít i menší rezervu pro případ jakýchkoliv problémů.

 

Ne vždy je půjčka vhodná

Jsou i situace, kdy musíme jasně říci, že pro vás půjčka není správnou volbou. To proto, že by natolik zatížila váš rozpočet, že byste ji nezvládala splácet. Je proto dobré se jí raději vyhnout. Často dojde i k tomu, že ji může zamítnout samotný poskytovatel. A to právě z tohoto důvodu. Jeho povinností je schopnost bezproblémového splácení prověřit a tak pokud má pochybnosti, tak žádost raději zamítne. Jasným příkladem je to, že rychlá půjčka bez registru, nebo ta bez doložení příjmu už není takovou samozřejmostí, jako tomu bylo dříve. Právě pro snahu dodržet trend takzvaného odpovědného půjčování.

 

Chtějte variabilní splátky

Mnoho poskytovatelů tuto možnost nabídne. Nejenom, že nabízí částečné nebo kompletní předčasné splacení. Mnoho z nich nabídne možnost se splátkou hýbat nahoru a dolů, nebo si ji dokonce posunout, či využít možnosti jejího odpuštění. I to jsou cesty, jak zvládnout půjčku i s napjatým rodinným rozpočtem. V těžších chvílích vám podá pomocnou ruku právě onen samotný poskytovatel finančních prostředků.

Komerční článek


23.2.2018   Rubrika:   |   Komentářů 1   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak si půjčit výhodně a nezatížit rodinný rozpočet?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
donalabuznikova
donalabuznikova - 12.1.2019 15:56

Ahoj, myslím si, že je potřeba důkladně projít veškeré nabídky půjček, díky čemuž tak získáte všeobecný přehled o tom, jak výhodně si lze na našem trhu půjčit. S tím vším mě osobně dost pohol srovnávač https://www.bezvamoney.cz/srovnani-pujcek/ , který tuto práci vykoná za vás.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 463090.
Archiv anket.