Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Zemřel Karel Gott. Děkujeme, Mistře!

Zemřel Karel Gott. Děkujeme, Mistře!

Karel Gott a jeho písně nás všechny provázeli prakticky po celý život. Někoho od mládí, jiné od dětství. Patřil k našim jistotám, byl stálicí a pevným bodem. Osobnost a fenomén, u kterého jsme si jeho lidskou smrtelnost nepřipouštěli. Přesto nás dnes zasáhla smutná zpráva. Karel Gott zemřel.

Svou pěveckou kariéru začal jen pár let předtím, než jsem se narodila. V době, kdy jsem začínala brát rozum, byl už Karel Gott zlatým slavíkem a jeho písně zněly z rádia i z televize každý den, doma jsme na gramofonu přehrávali jeho desky a pro mě, jako malou holčičku to prostě byl můj Kája. V té době jsem nejvíce milovala píseň V máji, pouštěla jsem si ji tak často, až byla deska celá poškrábaná a při přehrávání praskala, ale to mi nevadilo a fascinovaně jsem pokaždé čekala na impozantní refrén a Kájovo mohutné „jeeen v máááááájiiiii….

Postupem času přicházely další písně a každá z nich byla hitem. Těžko vybrat jen jednu, ale v pubertě jsem zasněně ronila slzičky při hitech Je jaká je a Jdi za štěstím. Teď naposledy mi zvlhly oči při jeho duetu s dcerou Charlottou Srdce nehasnou. Z téhle písně už bylo poznat loučení, uvědomění si, že čas se nachyluje a on zde pro své dcery nebude věčně.

A dnes to přišlo jako blesk z čistého nebe. Ano, všichni víme, že byl vážně nemocný, že měl již svůj věk. Podvědomě člověk ví, že konec jednou přijít musí, čeká každého nás, ale zároveň si tu konečnost odmítáme připustit. Jsem ráda, že zemřel doma, v kruhu těch, které miloval nejvíc a věřím, že před smrtí moc netrpěl.

Bude nám chybět, zůstane po něm prázdné místo, které už nikdy nikdo nezaplní, protože Karel Gott byl jenom jeden. Po mnoho desetiletí nám rozdával radost nejen svými písněmi, ale i tím, jaký byl. Slušný člověk s přirozenou úctou k ostatním lidem, který si vážil a cenil svých fanoušků.

Milý Karle, děkujeme za všechno. I když už nejste mezi námi, ve skutečnosti jste nikam neodešel. Zůstáváte tady a pokaždé, když se z rádia ozve některá Vaše píseň,  bude to jako byste zde stále byl.

Ať je Vám tam nahoře dobře.

Redakce


2.10.2019   Rubrika:   |   Komentářů 18   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,2/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Zemřel Karel Gott. Děkujeme, Mistře!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-18
dadka
dadka - 22.11.2019 18:04

Tak to je nadpis jako hrom!! Gott zemřel a vy mu děkujete, že zemřel! Tak ten nadpis vyzněl....

 
Almega
Almega - 15.10.2019 18:32

Goťáka jsem vídala v bedně,tak jsem se dívala. Pamatuji si,když byla fungl nová "Lady Carneval",tak to jsem ho asi poprvé vzala na vědomí,neměli jsme TV ani rádio,to až později...Já mám ráda od něj celkem neznámou písničku Mám roztoulaný den. Gott patřil k těm lidem,co dávali a pomáhali,aniž by z toho udělali humbuk,měl všeobecný rozhled,byl skutečným gentlemanem.Z těch dnešních " talentů" na něj nemá ani jeden.

 
sharon
sharon - 5.10.2019 18:25

kobližka: jsem často na FB a převládá tam pozitivum.....a mmj Ivanka nikde na Floridě není , je v česku a pomáhá s organizací.....ono to všechno pomine .....Ivanka nemusí utíkat nikam , třeba před dluhy , ono se říká jak ty se k lidem chováš tak se chovají oni k tobě.......

 
kobližka
kobližka - 4.10.2019 13:06

krasaka: 12.24 co se to ale s námi s lidmi stalo? Proč je všude tolik zloby a nenávisti? Je to jenom tady u nás v Čechách,nebo je to celosvětová ukázka lidské povahy? Nevím,ale je mi z toho smutno.Chováme se jako pralidi,v každém vidíme nepřítele a závidíme všechno,co má druhý a já ne.
Jsem ráda,že už jsem stará protože tenhle svět už přestává být můj svět... obrázek - s10255.gif

 
krasaka
krasaka - 4.10.2019 12:24

kobližka: smajlik - 61 velice jeho ženu chápu, měla jsem 2 dcerky a jen 30 r. když jsem ovdověla - pokud se odstěhuje s dcerkami kupř. na Floridu, budou
mít život jednodušší, nežli tady, kde by byly stále pod drobnohledem- ona tam má kontakty a anglicky hovoří i holčičky jako česky - velmi dobrý nápad do budoucna - to jim opravdu přeji - v závistivé republice - to by nebyl život smajlik - 66

 
kobližka
kobližka - 4.10.2019 11:46

kobližka: sorry,odklepla jsem to dřív než jsem chtěla.
Takže v den pohřbu mi jí bude upřímně líto,každý bude pozorovat a kritizovat,co měla na sobě,jestli moc nebo málo plakala, budou detailně zkoumat každé její gesto a pohyb...Držím jí palce,aby to ustála.
FcB nemám a jsem tomu ráda

 
kobližka
kobližka - 4.10.2019 11:42

Speedy: 23.11 upřímně lituju Ivanu.Nebyla mi sympatická,ale to nic nemění na tom,že při něm stála.A je mi putna,jestli kvůli penězům.Takových holek jsou tisíce no a co? Ale třeba ho taky upřímně milovala.Ale do toho nikomu nic není.Odešel jí manžel a táta jejich dcer.Alespoň tohle by lidi mohli pochopit a když se ani v okamžiku smrti nedokáží chovat slušně,nejsou to lidi. Na Ivanu je teď vyvíjený obrovský mediální tlak a ten se ještě zvýší b den pohřbu

 
sharon
sharon - 4.10.2019 10:21

Speedy: tam je to normální....i mladí jsou jako ty hyeny ...z mnohých čiší závist , mnozí v životě nic nedokázali.....ale moudra na FB sypou z rukávu......smajlik - 76

 
Speedy
Speedy - 3.10.2019 23:11

kobližka: Na FB bezi par hodne odpornych diskusi, hyeny se vyrojily a radostne do nej kopou i ti, kteri mu jeste vcera lezli do zadku. Strasne cteni, malem mne praskla cevka.

 
Speedy
Speedy - 3.10.2019 23:08

Presto, ze jsem ho cilene neposlouchala, nikdy jsem neprepnula, kdyz zpival. Je mi za nej hodne smutno, coz priznavam. Clovek videl, jak ho nemoc kosi, ale tak nejak chtel verit, ze to Karel zvladne i tentokrat:0(.

 
rychlonožka
rychlonožka - 3.10.2019 21:44

Kdo o panu Gottovi mluví z těch, co ho osobně znali, shoduje se. Dobrý a laskavý člověk. Profesionál. Slušný. Velkorysý. Byl to někdo, po kom zůstane skutečně prázdné místo. Měl kliku na kamarády, kolegy, textaře, skladatele. A těch pěkných písniček...Ač jsem po celý život měla jiného oblíbence a nebudu to měnit, tohohle umělce jsem plně uznávala. Jen bych byla moc ráda, aby se na téhle situaci nepřiživovali lidi od médií a neztěžovali situaci jeho rodině. Bylo to to, oč žádal, když nemoc oznamoval. Chtěl chránit své dcery a svou ženu. K zármutku rodiny rozhodně nepřispívá zájem o rozhovory a rozebírání detailů. Pozůstalí by neměli být obtěžováni a pronásledováni. Každý by to měl pochopit a respektovat smutek. Kéž by si to ti, co se honí za senzacemi, uvědomili a respektovali smutek, těch jeho blízkých , co tu zůstali. Přiživovat se na úmrtí někoho, to není fér.

 
jasmine
jasmine - 3.10.2019 6:53

smajlik - 46smajlik - 46smajlik - 46krásně napsané , mistře moc jste udělal pro náš stát, výborný a TOP zpěvák . Ta zpráva včera tolik zabolela . Odpočívejte v klidu a věřte celý svět truchlí a nikdy na Vás nezapomene .Upřímnou soustrast celé rodině smajlik - 45smajlik - 45smajlik - 45smajlik - 85smajlik - 85smajlik - 85smajlik - 85

 
denkas
denkas - 2.10.2019 23:39

kobližka: moc hezky si to napsala.

 
sharon
sharon - 2.10.2019 20:24

u nás ted i nebe pláče......smajlik - 85

 
sharon
sharon - 2.10.2019 17:32

nejen skvělý zpěvák ale především laskavý a vlídný člověk co měl lidi moc rád......a lidi ho.....jak ho Ivanka vozila do nemocnice na výměnu krve už jsem se bála aby se dožil vánoc.....bohužel, už je někde nahoře na obláčku.....sbohem mistře.....nezapomeneme
obrázek - 12189866_732740176826276_8961887118058405527_n.jpg

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-18
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

    Zpíváte si občas doma?

    Celkem hlasovalo 360873.
    Archiv anket.