Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Do Chorvatska nemusíte jezdit pouze za mořem a koupáním

Do Chorvatska nemusíte jezdit pouze za mořem a koupáním

Chorvatsko všichni známe jako relativně dostupnou přímořskou destinaci, kde za rozumné peníze prožijeme nádhernou dovolenou. Tato jihoevropská země ovšem kromě mořské hladiny a nádherných písčitých pláží nabízí i zachovalé historické památky, tradiční vesničky a další báječná místa, na nichž si užijete prvotřídní dovolenou, na kterou určitě jen tak nezapomenete. Do Chorvatska se totiž nejezdí pouze za koupáním.

 

V čem vyniká Dubrovník?

Jednou z nejoblíbenějších destinací na prosluněném Jadranu je přístavní město Dubrovník. Toto nádherné místo je dokonce zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO, což jenom podtrhuje jeho jedinečnost. Kromě široké možnosti sportovního a kulturního vyžití byste měli určitě navštívit také nejcennější památku tohoto města. Ucelený fortifikační systém Dubrovníku patří k vůbec těm nejzachovalejším na světě. Je tvořen více než 1 940 kilometry hradeb a 15 věžemi, které v minulosti sloužily na obranu města.

Apartmány v Chorvatsku jsou obecně velice dobře dostupné, a to samé by se dalo říct o ubytování v Dubrovníku. Mimo hlavní turistickou sezónu zde seženete apartmán od 12 Eur za noc, a ani v hlavní sezóně nejsou ceny o moc dražší. Za 25 Euro za noc získáte klimatizované pokoje s přístupem na internet, hotelovými ručníky a lůžkovinami, a samozřejmě přístup na betonovou, písečnou i oblázkovou pláž. Velkým benefitem je možnost sjednání polopenze, takže se nebudete muset starat o snídaně.

 

Láká vás agroturistika?

Kromě objevování historických památek stoupá v poslední době také obliba agroturistiky. Nemusíte za tím hledat nic složitějšího, než je objevování venkova a tradičních chorvatských hodnot. Na poznání vesnického způsobu života se nejvíce zaměřuje region kolem Istrie. Ubytováni budete na původních usedlostech, kde můžete z první ruky okusit život tradičních chorvatských zemědělců a řemeslníků. Za návštěvu určitě stojí i krápníkové jeskyně Baredine nebo krásné istrijské cyklostezky.

Skvělým výchozím bodem pro plánování výletů je i oblast Tučepi. Ta se sice nachází na Makarské riviéře, ale má výhodnou strategickou polohu poblíž Jadranské magistrály. Chorvatsko totiž disponuje relativně rozsáhlou dálniční sítí, na níž platí stejná pravidla jako v České republice. Klidně se tak můžete z apartmánů v Tučepi vydat objevovat krásy nádherného venkova. Cena za nocleh startuje na 20 Euro, ale je zde možnost rezervace i luxusních pokojů za 80 Euro za noc.

 

Vyzkoušejte adrenalinové sporty na ostrově Hvar

Chorvatsko nabízí i jedinečné vyžití v adrenalinových sportech. Ideálním místem na prožití aktivní dovolené je ostrov Hvar, kde jsou ideální podmínky pro provozování nejrůznějších sportovních aktivit. Vyzkoušet můžete například jachting, potápění nebo sportovní rybolov. Na tyto zážitky budete hodně dlouho vzpomínat. Ostrov Hvar je kromě sportu známý i svými vynikajícími víny, která jsou vyhlášená po celém okolí. Až usednete do restaurace na nábřeží, ochutnejte místní specialitu z ryb a večeři zapijte lahodným dezertním vínem.

 

Restaurační maraton na ostrově Brač

Dovolená pro velkou většinu z vás znamená odpočinek od každodenních problémů a starostí. Pokud toužíte po klidné dovolené v Chorvatsku, vydejte se na ostrov Brač. Ještě před odjezdem nezapomeňte uplatnit slevové kódy Orsay, abyste na písečných plážích vypadali stylově. Na ostrově Brač naleznete nejkrásnější písečnou pláž na celém Jadranu, a navíc si tady budete užívat průzračné mořské vody. Až vás omrzí koupání v moři, rozhodně se vydejte na degustační maraton po místních vyhlášených restauracích. Vaše chuťové pohárky budou plesat štěstím nad skvěle připravenými tradičními pokrmy.

Chorvatsko se vyplatí navštívit i kvůli jeho vynikajícím pokrmům, skvělému vínu, a především nádherným historickým pamětihodnostem. Chtěli byste na takovou dovolenou?

do chorvatska 

Zdroj obrázku:
OPIS Zagreb / Shutterstock.com

Komerční článek


4.1.2021   Rubrika:   |   Komentářů 0   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Do Chorvatska nemusíte jezdit pouze za mořem a koupáním

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471291.
Archiv anket.