Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Děsí vás koronavirus? Jak mám uklidnit staré rodiče?

Děsí vás koronavirus? Jak mám uklidnit staré rodiče?

Mým rodičům je oběma už přes sedmdesát, oba jsou celkem zdraví, v dobré kondici vzhledem ke svému věku. Žijí poměrně aktivně, od mládí jsou oba nadšenými turisty a minimálně jednou týdně si spolu vyrazí na nějakou delší procházku, klidně i na větší pěší výlet. Chodí do divadla, na koncerty, párkrát do měsíce si jdou sednout na kafe a dortík do nějaké kavárny. Vždycky jsem měla radost, jak jsou soběstační a jak pestře dokážou ve svém věku žít. Jenže teď je nepoznávám.

Na vině je koronavirus. Oba dva totálně podlehli panice. Dokud se to nerozšířilo do Evropy, tak to ještě šlo. Ale ve chvíli, kdy se virus objevil v Itálii a v našich sousedních státech se jejich chování změnilo. Sledovali všechny zprávy, četli články na internetu a usoudili, že jim jde o život. Snažili jsme se jim s manželem domlouvat, uklidňovat je, vysvětlovat, ale bez výsledku. Oba dva se rozhodli, že dokud ten virus bude řádit, oni se vzdají všech svých aktivit a dokonce nás příšerným citovým nátlakem donutili, abychom jim zajistili velký nákup zásob.

Sepsali sáhodlouhý seznam a požádali nás, abychom jim to dojeli nakoupit, že my jsme mladí a nejsme virem tak ohrožení a oni už nikam do davů chodit nebudou. Chtěli jsme to odmítnout a vysvětlit jim, že něco takového je zbytečné, ale nakonec jsme podlehli. Oni byli tak vynervovaní, až jsme měli pocit, že když jim ten nákup nepřivezeme, nepřežijí to. Nakonec jsme si s mužem řekli, že jsou to už přece jenom staříci a tak jim vyhovíme.

Při tom nakupování jsme se oba ale styděli, to přiznávám otevřeně. Zásoby jak před třicetiletou válkou. Hrůza. Přivezli jsme jim to, já jsem to mamince pomohla doma uložit a zorganizovat a oni se viditelně uklidnili.

No a teď přišla další fáze. Jakmile se koronavirus objevil u těch několika lidí u nás, rodiče nám zakázali je navštěvovat, dočetli se, že přenašečí mohou být i lidé bez příznaků a oni nemíní nic riskovat, když nejvyšší úmrtnost je u starších lidí. Respektujeme to, na sílu se k nim cpát nebudeme. Sami sobě stanovili karanténu a v podstatě už druhý týden vůbec nevycházejí z bytu. Jsme v kontaktu jen po telefonu. Když přijde řeč na to, zda své obavy nepřehánějí, odpoví nám, že jsou prostě opatrní a my jsme zase moc volnomyšlenkářští a celý ten koronavirus nemístě zlehčujeme.

Chtěla bych se zeptat, zda jste na tom vy nebo někdo z vašeho okolí podobě co se týká paniky a přehnaného strachu. Pokud patříte k těm, kteří z toho sice mají respekt, ale snaží se zůstat v klidu, nenapadá vás, jak rodičům vysvětlit, že je jejich chování přehnané a neadekvátní?

Milena


5.3.2020   Rubrika:   |   Komentářů 44   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Děsí vás koronavirus? Jak mám uklidnit staré rodiče?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-44
PaníFienJan.
PaníFienJan. - 11.9.2020 21:25

Jak můžete napravit svůj vztah se svým bývalým manželem, můj manžel mě opustil a opravdu ho nikdy nepřestanu milovat, po 5 letech odloučení jsem přišel do kontaktu s Dr. Sacre, který je kouzelníkem, který mi pomohl a můj manžel se vrátil pro mě a dnes žijeme znovu šťastně spolu, kontaktujte Dr. Sacre pro jakýkoli problém ve vztahu, který vám pomůže, napište na WhatsApp +2349076034359 nebo mu napište na e-mail sacretempleofpower@gmail.com

Paní Fien Jan.

 
jancanoval
jancanoval - 16.6.2020 12:47

já bych se poradila. mam dobrou zkusenost s www.hanapucherova.cz, maji poradnu online i email. jana

 
Paja.elis
Paja.elis - 17.3.2020 7:46

Nejlepší je říci, že panika nikdy nikomu nepomohla..

 
jasmine
jasmine - 11.3.2020 5:45

catcat: catcat: nepůjčila 14 let ho miluji a on mě a vztah je super bydlí ode mne 100 km a tak přijede na dva dny v týdnu a pak mám své volno , ale to volno jsou vnoučata maminka občas nějaká ta káva v cukrárně či večeře . Vztah a láska tím nevyprchá a je jak na začátku stále krásná . smajlik - 100smajlik - 100smajlik - 100smajlik - 100

 
rychlonožka
rychlonožka - 10.3.2020 15:27

Staří rodiče by měli být rádi, že pobírají důchod a nikam nemusí, pokud nechtějí. Kdo chce panikařit, ať si panikaří. Tady jde o lidi a děti, co chtě nechtě denně musejí ven a přijdou do kontaktu se spoustou bacilů. Když jsme nešíleli ze španělské chřipky a AIDS, snad přečkáme i tenhle koronavirus. Je fakt, že nás, kde nakažení nejsou, se tedy blbne taky.

 
Almega
Almega - 10.3.2020 13:40

My tedy nešílíme,nějaké zásoby mít musíme,neb nejbližší obchod je 2 km daleko a do města 13 km. Kromě týdne na začátku března,kdy byla vykoupená hlavně mouka ,těstoviny,nějaké konzervy a pod., bych řekla,že včera to bylo všude normální,sice se mi zdálo míň lidí,ale v pondělí odpoledne je to asi normální.Roušky žádné nemáme,ale ani jsem nikoho v ní neviděla. Podle mne : hlavně nechodit k doktorovi,tam v čekárně vždy číhá nejvíce chorob.Vyčkáme,až se to přežene,doma se tedy nezavíráme.

 
Linda
Linda - 10.3.2020 12:34

jasmine: to sis dobre vybrala smajlik - 47, neremca, plati, na dovoleny neotravuje smajlik - 34

 
catcat
catcat - 10.3.2020 11:42

jasmine: nepůjčila bys mi ho? Takový by se mi do domácnosti taky hodil!smajlik - 42smajlik - 34

 
jasmine
jasmine - 10.3.2020 6:40

catcat: Egypt ten vede ale i Mexiko Dominikánská republika ,Zanzibar a Keňa , ale letos jen Egypt a Djerba .Vše létám sama , přítel nelétá ale financuje smajlik - 31smajlik - 31smajlik - 31smajlik - 31smajlik - 31

 
catcat
catcat - 9.3.2020 15:20

jasmine: dovčy v Egyptě?smajlik - 31

 
Linda
Linda - 9.3.2020 7:48

jasmine: smajlik - 47smajlik - 25

 
jasmine
jasmine - 9.3.2020 6:49

denda04: Zdeni ty mě znáš a já Tebe jsme na tom stejně žádné zásoby .A strach? Už mi bude 60 let, patřím do skupiny chronicky nemocných tudíž ohrožené , ale proč mít strach ?
Stresem si pak lidé oslabují imunitu .
0Myslím, že od té doby co jsem sem napsala příspěvek , jsem prožila tolik operací atd...…...a žiju ač je ze mě robot,, tak mi říká přítel z legrace , mám v operovaný přístroj od zaadku do hlavy a vše si ovládám sama ovládáním jako je mobil,kvůli bolestem trojklaných nervů. A i přesto všechno si s přítelem užíváme života , cestujeme ….. takže koronavirus fakt toho se nebojím .Letos letím na dvě dovolené a mám se bát? Ani omylem

 
denda04
denda04 - 8.3.2020 13:44

smajlik - 45smajlik - 45smajlik - 45smajlik - 47smajlik - 58sharon:

 
sharon
sharon - 7.3.2020 15:02

denda04: a mě je všechno jedno, mám polystyrenový chleba s pohankou, piškoty, vitamín C s postupným uvolnováním...hlavně at je pitná voda.....nějak přežiju....co nemůžu sama změnit s tím si hlavu nelámu.....svět se v prdel obrací....já mám spíš strach o děcka jak o sebe ale ani to nezměním......smajlik - 26

 
Jaguška
Jaguška - 7.3.2020 12:41

bylo prozřetelné, že zavedli elektronické recepty a neschopenkysmajlik - 47

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-44
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 430777.
Archiv anket.