Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

7 tipů, jak začít cestovat na vlastní pěst

7 tipů, jak začít cestovat na vlastní pěst

cestovat na vlastní pěstCestování po vlastní ose není tak složité, jak se na první pohled může zdát. Máme pro vás tipy, se kterými se v zahraničí neztratíte, a naopak si cizí zemi užijete plnými doušky. 

Photo by Steven Lewis on Unsplash

 

Ulovte si levné letenky

Výběr letenky je první krok k vysněné dovolené. Každý den se objevují desítky nových akčních nabídek. Spoustu času s hledáním vám ušetříchytré vyhledávače. Porovnávají ceny letenek a snadno si zde nastavíte zasílání těch nejvýhodnějších nabídek na e-mail. Stačí vybrat letiště, ze kterých preferujete odlet, cílovou destinaci a kolik dnů zde chcete strávit.

 

Do jaké země vyrazit?

Pokud jste doposud na dovolenou jezdili jen s cestovní kanceláří, je ideálnína vlastní pěst poprvé vyrazit někam po Evropě. Skvělou variantou je prodloužený víkend v některém z krásných evropských měst, kde budete stále v civilizaci, ale v případě jakýchkoli patálií budete kousek od domoviny.

 

Ubytování seženete snadno

V dnešním online světě jednoduše seženete hotel i na druhém konci světa. Stejně jako u letenek využívejte srovnávače ubytování. Mezi nejznámější patří například Booking, kde najdete jak hotely a penziony, tak apartmány. Při výběru si vždy zkontrolujete, jak je ubytování daleko od centra, a podívejte se na zkušenosti dalších cestovatelů.

 

Doprava z letiště do hotelu

Letiště bývají zpravidla na okraji měst, každé z nich má však pravidelnou linku hromadné dopravy přímo do města. Nejlevnější variantou bývá autobus, rychlejší a dražší jsou pak vlakové spoje. Vždy si zkontrolujte, na jaké letiště přiletíte, a přes Google sinajděte nejlepší možnost dopravy do centra.

 

Offline mapy jsou nutností

Vaším nejlepším parťákem na cestách se stane aplikace s mapami. Každý chytrý telefon je dnes navíc vybaven přesnou GPS, díky čemuž snadno zjistíte, kde se nacházíte a jak se dostat do cíle. Nespoléhejte se však na mobilní internet a vždy mějte nainstalované mapy v offline verzi. Do aplikace si předem uložte důležitá místa, jako je hotel, zastávka autobusu v centru nebo letiště.

 

Bez cestovního pojištění ani ránu

Pro každého, kdo cestuje po vlastní ose, je nezbytné sjednání cestovního pojištění. Pečlivě si přečtěte podmínky a nevybírejte jen podle ceny. K vyhledávání použijte srovnávače, jako je například epojisteni.cz, které vám najdou ideální pojištění na míru vaší dovolené.

 

Peníze si vyměňte předem

Přestože ve většině evropských měst dnes bez problémů zaplatíte kartou, vždy je lepší si před dovolenou směnit peníze doma. Nikdy v zahraničí nemějte všechnu hotovost v peněžence. Větší část si vždy nechte v trezoru na pokoji, zbytek noste s sebou v peněžence.

 

Komerční článek


2.4.2020   Rubrika:   |   Komentářů 27   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - 7 tipů, jak začít cestovat na vlastní pěst

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-27
valiska44
valiska44 - 24.7.2020 16:06

Myslím, že dobré tipy. Určitě souhlasím s tím cestovním pojištěním. To je podle mě prostě nezbytnost. Zvlášť v dnešní době. Já si ho třeba sjednávám před každou cestou do zahraničí. Většinou u https://www.ervpojistovna.cz/ U těch to totiž není tak drahé a vše se dá bez problému zařídit online, což je super.

 
kianid1357
kianid1357 - 28.5.2020 16:01

https://tinyurl.com/ybgek5m8

 
YXH
YXH - 9.5.2020 17:07

Jarča*: Presne tak.

 
Jarča*
Jarča* - 8.5.2020 9:29

Kozoroh18: no já cestuju ráda, ne, že ne (teda balení nesnáším, to je faktsmajlik - 68), ale je spousta lidí, kteří se chlubí, kde všude byli, a ani neví, kolik krásných míst je u nás.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 7.5.2020 20:23

Jarča* - 7.5.2020 13:47
ty stresy, než se zabalí, zda je vše v kufru a než se zabydlíš, tak už zase balíš, já jsem posera z letadla a jak píšeš, doma je hezky.

 
Jarča*
Jarča* - 7.5.2020 13:47

Arna: YXH: Kozoroh18: smajlik - 47smajlik - 5
A nakonec zjistíme, že všude dobře, doma nejlípsmajlik - 68

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 6.5.2020 16:01

mám to podobně
nevycházím jak by si hraběnky přáli, vypustím ptactvo,
pak si musím trochu malovat, že to jsou labutě co se mě tu koupe a né bílé kačeny
nakrmím a vyčistím šelmě smajlik - 41
dám si snídani z vlastního bufetu
obejdu zahradu s konví
občas to bude nájezd turistů užít si přírody - potomstvo z paneláku,
kochat se krásným pohledem na Ještěd a večer na osvětlený

zvládneme to,
hlavně ať jsme zdraví,
držme se, buďme opatrní a zase pak dube veselo i doma to je skvělé

 
YXH
YXH - 4.5.2020 18:00

Arna: Jo my taky, tedy bez toho more a hor smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68 Nevim jestli cestovni pojisteni, ale na to more bych si pojistku vzala, kdyby nahodou prestalo fungovat...smajlik - 68
Zapomnela jsi na uzasne nakupy (jednou za tyden pro potraviny ) smajlik - 68smajlik - 68 Jo a taky pravidelnou posilovnu (zahrada a prestavba nasi dcery suterenu v domku) smajlik - 68

 
Arna
Arna - 1.5.2020 10:08

Letos si dovolenou obzvlášt vychutnám. Pravidelnou kávu si vypiji v zahradní restauraci(na mé terase), pak i bez průvodce půjdu na obhlídku okolí(moje zahrada), pokud bude teplo, vykoupu se v mořském příboji( nafukovací vířivka), večer buď navštívím filmový festival( televize v obýváku) nebo si budu vychutnávat romantické chvíle s pohledem na vzdálené vrcholký hor(Novohradské hory).
Musím mít cestovní pojištění?

 
Jarča*
Jarča* - 17.4.2020 13:14

máša h.: vždyť my taky taksmajlik - 68

 
máša h.
máša h. - 17.4.2020 13:09

Jarča*: jo, jednou jsme taky byli na exkurzi v pivovaru, to byla taky pěkná kultůrasmajlik - 68... sejít se můžeme klidně někde na půl cesty, to domluvímesmajlik - 64... zatím vejletuju jen v místním lese, v polích, stráních... aspoň tak...

 
Jarča*
Jarča* - 17.4.2020 12:01

máša h.: já myslela u nás jako celou Českou republiku. Ale jestli jsi myslela konkrétně naše končiny, můžeme to někdy napravit, není problémsmajlik - 64

 
máša h.
máša h. - 17.4.2020 9:13

Jarča*: určitě... u vás to moc neznám, byla jsem jen na náměstí v katedrále a v synagoze - tam byla zrovna výstava fotografií Zikmunda a Hanzelkysmajlik - 47

 
Jarča*
Jarča* - 17.4.2020 6:55

máša h.: u nás je taky hezkysmajlik - 47

 
máša h.
máša h. - 15.4.2020 7:06

Letos mi bude úplně stačit, když občas pojedu třeba na Humprecht a v Sobotce si v kavárně dám kafe a dort (= nejlepší sportsmajlik - 68)

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-27
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 476410.
Archiv anket.