Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

6 zásad, které byste měli dodržovat pro zdravý spánek!

6 zásad, které byste měli dodržovat pro zdravý spánek!

pro zdravý spánekPřemýšlíte, co děláte špatně, když se každé ráno probouzíte velmi málo odpočatí? Stejně, jako se dá tělo vycvičit k výkonu, lze jej naprogramovat tak, aby dokázalo správně odpočívat. Zamyslete se nad tím, co vám třeba dosud připadalo jako banalita, ale ve skutečnosti se může jednat o klíčovou věc, která vaše tělo vyvádí z rovnováhy!

 

1. Pevný režim

Pokuste se stanovit přesný čas, kdy chodíte spát a zároveň vstávejte plus minus ve stejnou hodinu. Před usnutím pravidelně dýchejte a vnímejte všechny svaly, zda jsou skutečně uvolněné.

 

2. Vyvarujte se modrému světlu

Telefon, tablet ani počítač do postele nepatří. Nastavte si budík a telefon umístěte do větší vzdálenosti od samotné postele. Před spaním se věnujte relaxaci vlastního těla s důrazem na plynulé dýchání. Rozhodně nekontrolujte uprostřed noci zprávy ani e-maily.

 

3. Výběr matrace

Spěte na takové matraci, která dokáže rovnoměrně podepřít vaši páteř. Díky tomu se mohou správně uvolnit a regenerovat svaly i orgány. Matrace Dormeo například dokážou podepřít tělo jak při spaní na zádech, tak při spaní na boku.

Tip: na cesty a návštěvy se pak perfektně hodí přistýlka Dormeo, která i z té nejméně pohodlné postele vykouzlí téměř královské lože.

 

4. Výběr polštáře

pro zdravý spánekPolštář by měl rovněž kopírovat přirozenou osu páteře. Zkuste například zdravotní Dormeo polštář, díky kterému vaše šíje po celou dobu spánku zaujímá správnou polohu.

 

5. Dostatek kyslíku

Dbejte na to, aby místnost, v níž spíte, nebyla zbytečně přetopená. Alespoň půl hodiny před spaním řádně vyvětrejte. Jakmile to počasí dovolí, nechte si přes noc otevřené okno alespoň na ventilaci. V zimě je pak dobré využít mikroventilaci, díky které budete mít během spánku dostatek kyslíku.

 

6. A teď to nejtěžší – vstávání na první pokus!

Jste zvyklí posouvat budík o pět či deset minut, a to dokonce několikrát, než se vám podaří opravdu vstát? Odnaučte se to. Začněte tím, že budete postupně snižovat počet odložení buzení. Pokud jste totiž probudili, jedním okem pohlédli na zvonící budík a posunuli buzení, většinou už nedokážete usnout a jen se vystavujete vnitřnímu podvědomému stresu, kdy přemýšlíte, kolik minut vám ještě zbývá do dalšího zazvonění…

 

Komerční článek


27.5.2020   Rubrika:   |   Komentářů 1   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - 6 zásad, které byste měli dodržovat pro zdravý spánek!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Ivanka082
Ivanka082 - 17.8.2020 23:07

Já řadím spánek v kategorii spánku na první místo. Od jisté doby, kdy jsem si přečetla, jak důležitý je pro savce spánek na něj nedám dopustit. Ať si říká kdo chce co chce, bez spánku nejsme schopni efektivně fungovat. A to nikdo z nás nechce. Zároveň jsem se rozhodla více užívat vitamínu C. Našla jsem na https://www.senzamedical.cz/senza-vitamin-c-250ml-lipozomalni-vitamin-c/ lipozomální vitamín C za velmi rozumnou cenu

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 48.
Archiv anket.