Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Je maska na vlasy zbytečná? Dejte jí šanci

Poradna na téma: Bojujete s vlhkostí, plísněmi či orosenými okny?

je maska na vlasy zbytečná?Vlasy jsou korunou krásny každé ženy. Neříká se to tak? Chceme se cítit dobře a pro některé z nás jsou vlasy tím, na čem si nejvíc zakládáme. Pěstujeme si délku, pravidelně zastřihujeme konečky a hledáme tu nejlepší péči. Šampon, kondicionér, bezoplachová péče a maska je až poslední na seznamu. Některým typům vlasů ale může velmi prospět.

Zima je v plném proudu a vlasům to rozhodně neprospívá. Častými přechody z chladného do vyhřátého prostředí dochází k vysušování vlasů. Pokaždé, když z venku vejdete do tepla domova, obchodu nebo kanceláře, začne z nich suchý a teplý vzduch vytahovat vlhkost. Poznáte to podle většího elektrizování a krepatění vlasů. A proto si vlasy zaslouží nadstandardní péči v podobě masky.

Suché, lámavé a barvené vlasy

Krepaté a na dotyk hrubé vlasy patří mezi suché. Chybí jim tukový film a hydratace. Proto po každém umytí potřebují péči v podobě kondicionéru. Pravidelně alespoň jednou týdně jim dopřejte pořádnou regeneraci pomocí vlasové masky.

Lámavé vlasy si obvykle přivodíme samy kulmováním, vysoušením a žehlením. Časté vystavování takovému teplu vlasy vysouší, proto je vždy před úpravou ošetřete ochranným prostředkem. Pro lámavé vlasy vybírejte masky s obsahem pro-keratinu, díky kterému budou vlasy pevnější a pružnější.

I když jsou barvy na vlasy mnohem šetrnější než dříve, mohou mít barvené vlasy sklony k suchosti. Masku aplikujte do celé délky vlasů, ideálně dvakrát týdně. Kromě toho, že budou lesklejší, lepší hydratace pomůže déle udržet pigment barvy ve vlasech.

Potíže s mastnými vlasy

Až každý čtvrtý člověk má problémy s mastnými vlasy. Za mastnotou vlasů stojí více faktorů. Strava, hormonální nerovnováha anebo špatně zvolená péče. Právě proto si dávejte pozor na produkty, které používáte. Ideálně volte produkty bez silikonů a parabenů. Kondicionér i masku aplikujte minimálně 3 cm od kořínků. Soustřeďte se na délky, kde i mastným vlasům může chybět hydratace.

Jak správně aplikovat masku na vlasy?

Pamatujte si jednu věc: masku na vlasy vždy dávejte po umytí šamponem. Ten totiž otevírá svrchní struktury vlasů, které jsou pak schopnější přijímat živiny. Po umytí tedy vlasy jen lehce vysušte ručníkem, naneste masku a nechce působit alespoň 10 minut. Pro výraznější efekt zabalte vlasy do igelitové čepičky nebo potravinové fólie. Poté vlasy spláchněte vodou a upravte dle potřeby.

Autor: Andrea Ivaničová, www.holime.cz

 

Komerční článek


7.2.2021   Rubrika:   |   Komentářů 0   |   Vytisknout

Hodnocení článku: -/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Je maska na vlasy zbytečná? Dejte jí šanci

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 463964.
Archiv anket.