Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Oáza plná klidu a radosti – moderní pergola na míru

Oáza plná klidu a radosti – moderní pergola na míru

oáza plná kliduAčkoli o domu se zahradou sní mnoho mladých rodin, realita je často zaskočí. Sen se promění již během výstavby ve spoustu administrativy a problémů, které je nutné řešit. A i když máte konečně hotovo, stejně zjistíte, že k domu i zahradě se váže spousta práce a povinností. I pro relaxaci je ale na zahradě prostor, jen si jej musíte umět zařídit.

 

Pergolu si zamiluje celá rodina

Své vysněné zázemí vám pomůže vytvořit zahradní pergola – moderní přístřešek na pomezí mezi domem a zahradou, který vykouzlí prostor, jenž si zamilují všichni členové domácnosti.

Tradičně se pergola staví ze dřeva, v poslední době je ale častou volbou hliníková pergola, která má mnoho výhod.

 

Výhody hliníkové pergoly

Hliníková pergola má mnoho vlastností, kterými předčí klasickou dřevěnou pergolu.

· Nízké nároky na údržbu

· Menší prostorová náročnost

· Širší variabilita konstrukčního řešení

Oproti dřevu je nesporná výhoda hliníku v jeho odolnosti. Hliníková pergola je takřka bezúdržbová, vyžaduje jen občasné očištění, které zvládnete během chvíle vlhkým hadrem.

Oproti tomu dřevěná pergola časem trpí nepřízní počasí. Dřevo postupně chátrá a bez pravidelné údržby v podobě ochranných nátěrů se dřevo postupně stává nevzhledným a nestabilním. Pokud navíc necháme pergolu zarůst popínavými rostlinami, odpadá i možnost pravidelné jarní údržby ochrannými nátěry. Hliníkovou pergolu můžeme nechat rostlinami zarůst zcela bez obav.

Vzhledem k tomu, že je hliník lehký a přitom pevný, si hliníková pergola vyžádá také mnohem méně plochy k zastavění. Masivní dřevěné trámy lze nahradit poměrně úzkými hliníkovými profily. Pergola z hliníku proto nabídne mnohem méně užitné plochy při stejné výměře zastavěného prostoru.

Velmi oblíbené jsou hliníkové pergoly i pro širší variabilitu konstrukce a různé moderní možnosti zastřešení.

 

Cenově dostupné zázemí plné pohody

I přes vyšší cenu oproti dřevěné variantě jsou přitom hliníkové pergoly dostupným řešením, jak vytvořit odpočinkové zázemí ve vaší zahradě. Kromě samotné pergoly je i podstatné vhodně vybrat zahradní nábytek.

Velmi oblíbeným umístěním pro hliníkovou pergolu je v bezprostřední blízkosti domu, kdy je pergola přímo upevněna k fasádě. Toto moderní řešení vytváří zejména v kombinaci s francouzskými okny velmi příjemný prostor, kdy interiér domu pozvolna přechází v exteriérové zahradní prostory.

Vhodně umístěná pergola se stává celoročně funkční součástí domu, kterou můžete využívat nejen pro víkendové „lenošení“, ale i pro chutnou zahradní snídani či příjemné odpolední posezení s kávou u dobré knihy.

Komerční článek


7.4.2021   Rubrika:   |   Komentářů 0   |   Vytisknout

Hodnocení článku: -/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Oáza plná klidu a radosti – moderní pergola na míru

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471291.
Archiv anket.