Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Výuka jazyka skutečně efektivně? Zkuste spojit příjemné s užitečným

Výuka jazyka skutečně efektivně? Zkuste spojit příjemné s užitečným

výuka jazykaNedokážete se naučit angličtinu, i když jste studiu věnovali již dlouhé roky, spoustu peněz i úsilí? Možná to jen neděláte správně – ve skutečnosti je totiž učení jazyka do značné míry vázáno na kreativní část mozku, která zpracovává také emoce a zážitky. Pokud tedy sedíte jen doma a memorujete se slovíčka, moc vám toho v hlavě nezůstane. Co se takhle učit na dovolené? Jazyková škola se dá nahradit zážitkovým pobytem u moře, kde můžete jazyk aktivně využít i v praxi.

A nemusí jít samozřejmě jen o angličtinu – v Evropě máme tu výhodu, že se přímo u zdroje můžeme učit italštinu, španělštinu nebo třeba řečtinu. Dovolená Rhodos už nemusí být jen válením u moře a přibíráním během konzumace all-inclusive jídel. Během vašeho volna se můžete několik hodin denně učit cizí jazyk a odpoledne odpočívat na pláži nebo si jazyk procvičit v praxi s vašimi spolustudenty či přímo s místními. Možností je skutečně mnoho – stačí se jen porozhlédnout po možnostech, které se nabízí ve vašem okolí. Zkuste pohledat na internetu nebo se přímo zeptat v blízké jazykové škole.

Spojte příjemné s užitečným

Dovolená tak může být víc než jen poznávání historie a kultury – společně s tím se můžete zdokonalovat v dovednostech, které využijete i po návratu domů. Navíc je prokázané, že vás více bude bavit studovat, když víte, že si odpoledne můžete dát čerstvé exotické ovoce, drink na pláži nebo vyrazit do místního muzea dozvědět se ještě více o kultuře daného místa a propojit to se svými znalostmi ze studia.

Namísto exotiky zvolte investici do budoucnosti

Je jasné, že taková dovolená bude stát trochu více, ale rozhodně je to investice do vaší budoucnosti, která se vyplatí. Navíc také poznáte spoustu nových lidí a odvezete si zážitky, které si budete moci připomínat po celý rok. Snadněji pak doma navážete studiem svépomocí a budete se moci v jazyku dále rozvíjet.

Zdroj obrázku: Undrey / Shutterstock.com

Komerční článek


22.3.2022   Rubrika:   |   Komentářů 2   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Výuka jazyka skutečně efektivně? Zkuste spojit příjemné s užitečným

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
pavlinka14
pavlinka14 - 27.5.2022 19:25

Máme ještě dle mého názoru moc malé děti na to, abychom je poslali na nějaký jazykový kurz co se týče angličtiny, ale snažíme se je v tomto směru rozvíjet alespoň podomácku :-) Objednali jsme přes internetový obchod nějaké hravé cvičebnice se slovíčky, ty nás vyšly opravdu lacino, jelikož jsme použili při objednávce slevový kupon z webu http://kuponozdroj.cz/ :-)

 
novaklen13
novaklen13 - 30.3.2022 12:07

Já teď například hrozně lituji toho, že jsem na škole neměla angličtinu. Teď by se mi její znalost hodila jako sůl. Anglicky bych se ráda naučila, ale myslím si, že jak už jsem trochu starší, tak to prostě nepůjde tak snadno. I tak ale přemýšlím nad tím, že vyzkouším nějaký online kurz. Například toto https://entuzio.cz/online-jazyky-recenze/ nevypadá špatně.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55285.
Archiv anket.