Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Sedm nejkrásnějších měst v celém Chorvatsku

Sedm nejkrásnějších měst v celém Chorvatsku

sedm měst v chorvatskuChorvatsko je velmi oblíbená turistická destinace a to obzvláště u nás, čechů. Najdeme zde mnoho zajímavých ostrovů, břehů omývaných jaderským mořem a pohádkových měst plných historie. Je zde nespočet krásných měst, které rozhodně stojí za návštěvu a právě na deset těch nejzajímavějších se podíváme v dnešním článku.

 

Města v Chorvatsku, kde stojí za to se ubytovat!

Většina měst, které dnes zmíníme rozhodně nestihnete prozkoumat za den a proto doporučujeme před návštěvou včas zarezervovat ubytování. Naštěstí míst k bydlení, ať už jde o resorty, hotely nebo naje po většinu roku dostatek. Ovšem přes hlavní sezónu je třeba se včas připravit!

Opatija

První město se nachází na chorvatském Istrijském poloostrově. Jde o klidné letovisko s mírným klimatem a nádherným prostředím. Získalo si popularitu již v 19. století jako oblíbená prázdninová destinace Rakušanů, což dokazuje množství klasických hotelů postavených v té době. Hlavní lákadlo je rozhodně místní Lungomare, promenáda táhnoucí se podél 12 km skalnatého pobřeží s nádhernými výhledy.

 

Makarska

Určitě vám nemusíme představovat Makarskou riviéru. Tento klenot je jedním z nejnavštěvovanějších míst v celém Chorvatsku. Pokud byste někdy měli očekávat problém s dostupností Ubytovat se na Makarskénebude problém, pokud si ho rezervujete v předstihu. Volná ubytovací místa sehnat týden předem bude problém, protože 60 kilometrů pobřeží v kombinaci s krásnými horami a průzračným mořem je totiž jen trošku toho, co toto město nabízí.

 

Záhřeb

Rozhodně by v našem seznamu nemělo chybět hlavní město Chorvatska. Nabídne totiž opravdu spoustu kulturních i historických míst. Obzvláště zajímavé je historické náměstí Bana Josipa Jelačiće, které je jako stvořené pro romantické procházky. Pokud se budete chtít porozhlédnout po okolí, pak určitě musíte zastavit u Plitvických jezer, jakožto opravdovou přírodní krásou.

 

Split

Nádherné přístavní město nacházející se na chorvatském dalmatském pobřeží. Je známé obzvláště pro své starobylé centrum, impozantní architekturu a bohatou kuchyní. Ale to rozhodně není vše. Je rovněž domovem jedněch z nejvýznamnějších římských památek, okouzlujících pláží a jedné z nejúžasnějších promenád podél Jaderského moře. I pro milovníky přírody je tady něco, co byste neměli přehlédnout, a to lesopark Marjan.

 

Dubrovník

Pravděpodobně nejromantičtější město v celém Chorvatsku. Pokud se chystáte na dovolené požádat svou drahou polovičku o ruku, pak stačí vybrat prsten a kouzelná atmosféra Dubrovníku už dodělá zbytek. Za vše může jeho bezstarostná atmosféra, spojená s bohatým historickým odkazem a opravdu dherným okolím. Ideální ke společnému prolézání památek, návštěvy muzeí nebo procházek kolem chrámů a kapliček, kterých je zde nespočet.

 

Pula

Pula je největší město Istrie a nabízí úplně jinou atmosféru než ostatní města v okolí. S dlouhou historií v oblasti stavby lodí a námořnictva se vždy vyznačovalo spíše průmyslovým a městským charakterem než na to, být cílem pro turisty. I přesto si zde obzvláště milovníci historie najdou to své. Jsou zde památky a monumenty, přičemž nejvýznamnějším z nich je monumentální Pula Arena - jeden z mála dochovaných římských amfiteátrů.

 

Zadar

Posledním městem, na které se v našem článku podíváme je právě Zadar. Rozhodně to ale není tak, že by bylo nejhorší. Naopak bychom mohli říci, že se jedná o to nejlepší na konec. Najdeme zde opravdu unikátní moderní památky, jako jsou Pozdrav slunci a Mořské varhany, které okouzlují návštěvníky svými interaktivními světelnými efekty a zvukovými instalacemi. A pokud se chcete jen válet, pak vás potěší spousta možnosti pro plážový relax nebo vodní sporty.

 

Zdroj obrázku: kbarzycki / stock.adobe.com

Komerční článek


18.3.2024   Rubrika:   |   Komentářů 2   |   Vytisknout

Hodnocení článku: -/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Sedm nejkrásnějších měst v celém Chorvatsku

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Světlonoska
Světlonoska - 21.3.2024 15:33

Mě se líbil velmi i Primošten a sestra jezdí roky do Igrane.smajlik - 62

 
Světlonoska
Světlonoska - 21.3.2024 15:32

V Chorvatsku je snad všude krásně smajlik - 47v některých městech jsem byla,ale mořské varhany v Zadaru ještě tenkrát nebyly,ty bych chtěla vidět smajlik - 58

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77232.
    Archiv anket.