Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Naučte se věštit . Automatická kresba.

Naučte se věštit . Automatická kresba.

Automatická kresba je jednou z nejjednodušších metod věštění, používáme ji občas naprosto přirozeně a dost často, aniž bychom si to sami uvědomili. Vzpomeňte si, co děláme během dlouhého telefonického rozhovoru nebo porady, kreslíme si propiskou nesmyslné obrazce, aniž bychom nad tím nějak více přemýšleli, prostě si jen čmáráme na papír, zatímco posloucháme, co nám druzí říkají. Ano, i to je automatická kresba. Ta profesionálnější se cíleně zaměřuje na jednotlivé problematiky našich životů, dokáže odhalit nemoci, bloky, ale i zamotané vztahy, pracovní problematiky a finanční záležitosti, dokáže nám často odpovědět mnohem přesněji nežli karty nebo kyvadlo. Je to jednoduchá a přesná metoda, jen je potřeba vědět, jak na to.

Jak tedy na to?

Na začátek budete potřebovat klidné místo, kde nebudete rušeni, čisté papíry a pastelky.

Dále potřebujeme vědět, na co chceme znát odpověď, od toho se odvíjí naše malování. Jinak budeme malovat zdravotní diagnostiku a jinak pracovní vztahy. My dnes začneme právě tou diagnostikou, abychom se měli od čeho odrazit.

Diagnostika osobnosti, zdraví a emocí

1. Namalujeme si na velký list papíru obrys člověka, nezdržujeme se nějakými detaily, prostě jen zkusíme načrtnout ruce, nohy, hlavu a trup, důležité je, abychom zakreslili jen ten obrys a prostředek zůstal prázdný. (Vzpomeňte si, jak vypadají omalovánky, jsou to černobílé předlohy, které děti potom barevně dokreslí, my si připravíme to samé.)

2. Určíme si, na koho se ptáme, doporučuji začít s někým, koho znáte, ale nemáte k němu velkou citovou vazbu.(Soused, kamarádka, kolega….) Ideální je, aby to byl někdo, koho se pak můžete vyptat na podrobnosti.

3. Když máme předlohu, vezmeme si k ruce červenou pastelku. Zaměříme se na oblast nohou a spodní části břicha. Podle toho, jak nás vede intuice, čmáráme a vybarvujeme tuto oblast. Tato část těla odpovídá kořenové čakře těla, můžeme tu odhalit rodinou, finanční a osobnostní situaci. Vykládáme ze začátku průběžně. Malujte obrázek a ptejte se sebe: “Jaké zázemí má člověk, kterého maluji? Má oporu v rodině? Jaký je? Je to puntičkář? Řeší problémy s penězi?“ Odpovědi, které Vám vyjdou, si poznamenejte na kraj obrázku. Ze začátku bývá těžké odlišit, to co si myslíme my sami a co nám říká naše intuice. Já doporučuji poznamenávat si třeba i jen pocity, které máte u malování, je to úzkost, smutek, nebo radost? Později se naučíte odpovídat úplně automaticky a budete to ze sebe sypat včetně detailů.

4. Vezměte oranžovou pastelku a soustřeďte se s ní na oblast podbřišku, neboli druhé čakry, tato odpovídá na otázky, jako je radost ze života, schopnost si užívat, sexuální aktivita, vnitřní srovnání atd. Zase používejte svou intuici a ptejte se: “Co cítím, když tuto část maluji? Je to radost? Jak je na tom tento člověk? Žije aktivně? Raduje se z maličkostí?“

5. Dostáváme se ke třetí čakře, čakře síly, vezměme si žlutou pastelku a vybarvujeme tuto oblast, co cítíme? Je tento člověk manipulátor? Bojuje více za ostatní nežli za sebe? Je ustrašený, nebo je sebejistý? Je vyrovnaný? Odpovědi si opět poznamenáme na kraj obrázku.

6. Blížíme se do finále a tím pádem k srdeční čakře. K ruce si vezmeme zelenou pastelku a vybarvujeme oblast hrudního koše. V hlavě se soustředíme na otázky:“ Je tento člověk milovaný? Koho miluje? Je tam nějaká hluboká bolest? Co mu brání být naplno šťastný, nejde mu ta zelená až do rukou? Nemá přehnanou tendenci se o všechny starat?“ automatická kresba

7. Krční čakra a světle modrá pastelka, budeme vybarvovat krk. A zodpovídat si dotazy o komunikaci tohoto člověka: “Jak projevuje city? Dokáže jasně vyjádřit, co si přeje? Umí strhnout lidi svým projevem? Jak se projevuje jeho nadání? Je to morous? Vydírá skrz city? Nejde světle modrá až k ruce? Má nějaké léčitelské schopnosti?“

8. Dostáváme se k čakře třetího oka. Vybarvujeme vrchní polovinu hlavy. Soustředíme se na fialovou pastelku ve své ruce a pocity, které máme z malování této oblasti: “Jakou má tento člověk intuici? Nemáme moc bohatou fantazii? Dokáže druhé prokouknout, nebo si nechá věšet bulíky na nos? Pracuje s energiemi? Má selský rozum? " Opět si poznamenáme odpovědi.

9. Poslední oblastí, na kterou se v čakrách zaměřujeme, je oblast těsně nad vrcholem hlavy. Vezmeme si tmavě modrou pastelku a ptáme se: “Je tento člověk věřící? Co mu říká duchovno? Co mu brání využívat jeho potenciál na plno?"

10. Tak máme vybarveno, teď si k ruce vezmeme hnědou pastelku a budeme projíždět nad namalovaným tělem od nohou nahoru. Tam, kde budeme mít pocit, že něco cítíme, budeme tou hnědou pastelkou čmárat. Hnědá odpovídá nemocem a zraněním. Začmárali jste hnědě kotník? Zeptejte se dotyčného, zda ho nebolel, nebo ho neměl zraněný. Začmárali jste oblast podbřišku? Malujete ženu? Netrpí na výtoky a záněty? Tímto způsobem dokreslete celý obrázek a zjistěte, co za nemoci vašemu modelu hrozí.

11. Tak, máme hotovo. Pokud jste malovali (samozřejmě zcela nevinně) objekt své lásky můžete vzít ještě růžovou pastelku a vrátit se k srdci. Chce se vám tam malovat? Cítíte zamilovanost? Ke komu směřuje? Jde do strany? Dost možná je zamilovaný do někoho nového mimo rodinu. Nemůžete to být vy?

Prošli jsme si společně základním diagnostickým kreslením. Zjistili jsme, jaké používáme barvy, co o nás prozradí čakry a s troškou tréninku se staneme vnímavějšími vůči ostatním. Uvědomme si, co všechno jsme schopní zjistit i o někom, koho třeba vůbec neznáme. Jaké informace se tak můžeme dozvědět a jak nám mohou pomoci. Gratuluji, stali jsme se teoretiky automatické kresby, časem v ní budeme mistři. V příštím díle se zaměříme na náhledy do mezilidských vztahů. Už teď se na to těším a vy?

 

Zuzana

Autorka je členkou Věštírny Květy Fialové.

 


Diskuse Věštírna pro vás právě dnes!

Každé pondělí a čtvrtek můžete využít možnost on-line výkladu zdarma. Na této diskusi vložte dnes do 11 hodin svůj dotaz a během dnešního dne na něj dostanete odpověď.

(Vstup do diskuse najdete v horní části magazínu v sekci speciály – Věštírna.)

 

Více o Věštírně Květy Fialové se dozvíte na www.vykladzive.cz

Věštírna K. Fialové


16.9.2010   Rubrika: Horoskopy, sny, tajemno   |   Komentářů 8   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Naučte se věštit . Automatická kresba.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Mzuzana
Mzuzana - 16.9.2010 22:47

Teoretik: Jistě, každý máme talent na něco jiného,ale ve škole se taky abecedu naučí každý...je to jen o praxi,jsou lidé kterým to sedne od začátku a jsou hned šikovní a jsou i tací, kterým to trvá déle... Výše uvedený text není o tom, aby ukoval profesionála, který se tím bude živit, ale je o tom, aby si to ti, které to zaujme, mohli vyzkoušet a sami se rozhodnout, jak s tím dále naloží. Ano, každý nebude mistr světa v běhu, ale každý může běhat, nebo ne? smajlik - 14

 
Teoretik
Teoretik - 16.9.2010 22:15

Nechápu, proč je lidem neustále vnucováno, že se vše dá naučit. Tak to nefunguje. Darem není obdařen každý. Pak se člověk nemůže divit, že zajde např. k doučované kartářce a ono ho obere, když odříká naučené fráze. Ševče drž se svého kopyta.

 
Pusina
Pusina - 16.9.2010 18:11

Almega: jdeš na to moc logicky, ano, to jsou otázky, které si klade logický mozek. Jenže tady právě logika MUSÍ jít stranou, je to věc intuice a toho, DOVOLIT si nemyslet logicky... já nat o byla taky zvědavá, jsem hodně logickej člověk, koneckonců právník takový být musí, ale je to fakt báječný.. vyplavaly mi při kursu některé naprosto zapomenuté věci, bolesti z dřívějška, které jsem prostě hluboko zatlačila... ale v podvědomí jsou... a když máš dobré vedení, kdo tě tou kresbou provází, tak je to bezpečné a fajn. Určitě zas s lektorem domluvíme další kursík...:-))

 
Pusina
Pusina - 16.9.2010 18:08

hm, takhle jsem automatickou kresbu nezkoušela, ale myslím, že to jdem jako určitá "diagnostická "metoda,, kterou dělají lidi s hodně silným vnímáním a intuicí.. to ale každý nemá... Já absolvovala několik kursů automatické kresby, ale nešli jsme do nějakého věštění, spíš do vlastních pocitů, někdy až traumat..Anebo kreslení prostě jen toho, co nám pravá hemisféra při meditaci říká...některé obrázky, které jsem při automatické kresbě kreslila, nechápu, prostě nevím, proč jsem kreslila to, co tam je, a co to znamená... možná to někdy pochopím, možná ne. Každopádně je to hodně zajímavá metoda, která vyžaduje co největší zapojení pravé hemisféry, logiku je nutné nechat stranou smajlik - 16 moc se mi kursy líbily..

 
Noor
Noor - 16.9.2010 12:52

Moc hezký článek Zuzko, děkuji. Vloupala jsem se dceři do penálu a tajně vytahala pastelky. Tohle si musím vyzkoušet.

 
Almega
Almega - 16.9.2010 10:28

Nevím,tomuhle moc nevěřím.Buď člověk má nějaké schopnosti "nadpřirozené",tak to ví,co je tomu druhému-prostě to "ví"- a když je nemá,tak jsou tyhle čmáranky jen oblbování sama sebe a i těch druhých....jen hádá,protože proč by se měly používat zrovna tyhle barvy na to a to,co když si vyberu jiné...

 
štoudev
štoudev - 16.9.2010 9:56

To může být zajímavý. Asi jde hodně o cvik, třeba jako s viděním aury. Když to procvičuji, tak nemám problémy ji zachytit, ale když to pak delší dobu nedělám, tak už to moc nejde.

 
Sonne
Sonne - 16.9.2010 8:53

To vyzkouším! smajlik - 64

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 2891.
Archiv anket.