Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Nemám chuť na sex

Nemám chuť na sex

Máte partnerský vztah, ale nemáte chuť na sex. To se celkem běžně stává. Nebudu vám radit, jak chuť na sex zase dostat. Poradím vám raději, proč ho možná nemáte.

Nejsem lékař, a tak přeskočím možné tělesné příčiny, proč vaše tělo přestalo toužit po sexu, včetně těch hormonálních. Na hormony se totiž tradičně svádí kdeco. Ale hormony jsou spíš důsledek než příčina podobných „obtíží“.  A mluvit o „obtížích“ není taky většinou na místě.

Předně nevidím žádnou obtíž v tom, když žena v nějakém období nešílí při představě sexu. Život ženy se odehrává v cyklech, a to nejen měsíčních, ale i životních. Žena, která se stará o dvě malé děti, bude mít jiný přístup k sexu než jaký měla, dokud nebyly děti. Tatáž žena bude sex prožívat jinak, až děti povyrostou nebo opustí domov. Právě tak se bude raději milovat například po skončení měsíčního cyklu než před ním, zatímco u její kamarádky tomu bude třeba naopak. Každá žena má své neopakovatelné cykly. Všechny tyto věci jsou naprosto přirozené a normální, ať už vám kdokoli tvrdí cokoli. Nedejte si nic namluvit. Žádný vědec, gynekolog ani sexuolog nerozumí vašemu tělu lépe než vy sama. Důležité je naučit se pozorováním své cykly znát, ctít je a respektovat. V jiném článku se k tomu ještě vrátím.

nemám chuť na sexČastá příčina nechuti k sexu u žen vězí ale někde úplně jinde. Je mnohem prostší, než si mnoho žen uvědomuje. Aby mohla žena prožít vášeň, potřebuje pohodu. A k pohodě patří pocit, že ve vztahu je vše v pořádku. Žena, která má pocit, že svému partnerovi musí stále něco „odpouštět“, ho přestává vnímat jako rovnocenného. Ať už vědomě či nevědomě cítí, že se ze žádoucí milenky a uznávané partnerky stává spíš matkou či chůvou nezvedeného kluka. Nedospělého dareby, který od ní očekává, že mu bude bezpodmínečně a donekonečna tolerovat jeho prohřešky. Takový muž ztrácí pro ženu přitažlivost, onen příslovečný náboj vnitřní síly. Protože ženy většinou neinklinují k incestu ani k fyzickému zbožňování malých chlapečků, těch zlobivých zvlášť, vytratí se postupně její touha. Ženy přitahují muži, kteří si stojí za svými slovy i činy a dokáží nést následky případných chyb či nezdarů.

Pokud tedy nemáte dlouhodobě chuť na sex se svým partnerem, zamyslete se, zda vám ten váš až příliš často nepřipomíná malého zlobivého mizeru, který jen spoléhá na vaší slabost pro jeho osobu. A udělejte s tím něco. Vyznat se sama v sobě a v situaci, ve které se nacházíte, může být účinnější, než se do něčeho nutit.

 

Iveta Nová

Autorka je členkou Věštírny Květy Fialové.


 

Diskuse Věštírna pro vás právě dnes!

Každé pondělí a čtvrtek můžete využít možnost on-line výkladu zdarma. Na této diskusi vložte dnes do 11 hodin svůj dotaz a během dnešního dne na něj dostanete odpověď.

(Vstup do diskuse najdete v horní části magazínu v sekci speciály – Věštírna.)

 

Více o Věštírně Květy Fialové se dozvíte na www.vykladzive.cz

Věštírna K. Fialové


18.10.2010   Rubrika: Horoskopy, sny, tajemno   |   Komentářů 46   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nemám chuť na sex

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-46
Lulakova
Lulakova - 23.5.2020 19:58

Používám prášky, které se prodávají pro ženy na zvýšení libida http://www.supererekce.com/6-fly-pro-zeny, můžete teď vyzkoušet nejmenší balení za 300 korun.

 
Karaskovajana
Karaskovajana - 22.5.2020 19:21

Já jsem o tom už něco také slyšela, ale moc se mi nechtělo věřit, že něco takového opravdu existuje. Jaké ty prášky myslíte?

 
Lulakova
Lulakova - 20.5.2020 11:10

Zjistit si důvod, proč už nemáte tolik chuť na sex? Já měla tento problém po porodu. Myslela jsem si, že už si nikdy neužiji žhavou noc s manželem. Pak se to ale změnilo. Svěřila jsem se kamarádce, která mi poradila prášky pro ženy, které jsou podobné jako modrá pilulka pro pány. Opravdu jsem byla překvapená, co to se mnou udělalo.

 
Karaskovajana
Karaskovajana - 15.5.2020 22:23

Co dělat, když nemám vůbec chuť na sex a moje manželství tím dost trpí?

 
Milada32
Milada32 - 25.8.2014 7:54

Po porodu jsem vůbec neměla chuť na sex, když to bylo do půl roku, tak jsem tomu nevěnovala pozornost, ale čím dýl, bylo po porodu, tím jsem začla víc stresovat, že se mi chuť nevrátila, přitom před porodem jsme se s manželem milovali skoro každý den. Když už doba bez sexu (skoro bez sexu) překročila rok, rozhodla jsem se s tím něco dělat, než se mi rozpadne manželství. Koupila jsem si Arginmax pro ženy, asi po měsíci užívání se mi chuť zase vrátila.. Teď už je to zase jak před porodem, milujem se skoro každý den, a ani s vlhnutím nemám problém..:)

 
jangrew
jangrew - 12.11.2013 18:36

Třeba ti chuť na sex dokáže vrátit nějaké kvalitní sexy prádlo, vyzkoušej http://www.erotickehracky.eu/www-erotickehracky-eu/eshop/2-1-PRO-ZENY/10-2-Sexy-pradlo

 
punh
punh - 18.10.2010 21:28

hm, migréna je děsná, tu jsem zažila jen párkrát a vždy to bylo hrozné. smajlik - 10Prostá bolest hlavy je proti tomu nic

 
Renee
Renee - 18.10.2010 16:19

Kassy: Jo, tak to znám taky smajlik - 10

 
Kassy
Kassy - 18.10.2010 15:59

Renee: Třeba by se i takový našel smajlik - 16
Ono záleží na tom, z čeho mě ta hlava bolí. Dost často to bývá nějaká zcela obyčejná banální příčina, typu nedostatek tekutin nebo špatně nastavená klimatizace v práci. Na to pak pomáhá obé dole zmíněné smajlik - 68
Když mě chytne migréna (což je bohužel s příbývajícím věkem čím dál častěji a děsím se toho, že jednou to budu mít stejně jako máma pravidelně týden v každém měsíci smajlik - 76), tak většinou neříkám, že mě bolí hlava, neb to je popis značně nedostačující. A choť moc dobře ví, že když pronáším věty typu "Zahrabte mě někam hluboko pod zem a nechte mě zemřít", tak mi fakt sex nabízet nemá, protože by zahrabaný pod zemí skončil on smajlik - 37

 
Renee
Renee - 18.10.2010 15:44

Kassy: Paralen ti pomůže na bolení hlavy? Tak to máš teda obrovskou kliku. Po mně kdyby chtěl někdo při migréně sex, pozvracím ho i po pěti paralenech, takže to by bylo jen pro velmi úzkou zájmovou skupinu smajlik - 34smajlik - 34

 
sharon
sharon - 18.10.2010 14:43

sonia: smajlik - 47smajlik - 34

 
sonia
sonia - 18.10.2010 14:26

A bez našich potomků:

 
sonia
sonia - 18.10.2010 14:26

Bez sexu a dobrého jídla by ten život stál za houby.

 
sonia
sonia - 18.10.2010 14:24

sharon:máš pravdu v tom příslovísmajlik - 47

 
Linda
Linda - 18.10.2010 14:02

Kassy: hmm hlava me pobolívá úz od rána, ale kdyz ten muj dorazí domu az kdyz já uz spím.... ach jo, to vypadá na paralen smajlik - 34.. tak s tím si teda moc neuziju smajlik - 64

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-46
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 2732.
Archiv anket.