Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Hubnutí v přímém přenosu. 2. díl. První úbytek.

Hubnutí v přímém přenosu. 2. díl. První úbytek.

Mám za sebou první týden nového života, respektive nového stravovacího způsobu.  Jak jsem psala minulý týden v úvodu tohoto hubnoucího seriálu, řadím se mezi věčné dietářky, které střídavě hubnou a následně opět přibírají. Když mi došlo, že sama asi opravdu nemám šanci to zvládnout a dotáhnout zhubnutí do konce a hlavně váhu si udržet, rozhodla jsem se pro pomoc výživového poradce, v mém případě konkrétně ze společnosti Naturhouse.

Minulý týden jsem tedy zahájila svůj proces přeměny. Obdržela jsem jídelníček, který se skládal převážně z ovoce, zeleniny, drůbežího a rybího masa, bílých jogurtů a nízkotučného tvarohu. Jako doplňky jsem užívala dvakrát denně ampulky s přírodním výtažkem, které pomáhají odbourávat přebytečnou vodu z těla, té mám opravdu hodně a musím říct, že po tom týdnu se mi viditelně zmenšily otoky kotníků. Dalším doplňkem byla vláknina, kterou jsem si přidávala do bílého jogurtu a touto pochutinou nahrazovala dezert. Jedla jsem to vždy po obědě a po večeři.

Hlad a chutě se nekonají

Když jsem si jídelníček odnášela domů, vnitřně jsem se odhodlávala k tomu, že mne asi čeká pěkná řehole. Byl to úplně jiný způsob stravování, než jaký jsem provozovala doposud a měla jsem obavu, že dodržování stanoveného programu ode mne bude vyžadovat mobilizaci vlastní pevné vůle.

Tento katastrofický scénář se však k mému údivu nekonal. Neměla jsem hlad a dokonce ani chuť na nic sladkého, vláknina v jogurtu asi splnila svůj účel. Jídelníček jsem celý týden bez problémů téměř stoprocentně dodržela (menší vybočení popíšu později). Nechyběly mi ani přílohy, které byly v tomto zahajovacím týdnu vyloučené. Maso a čtvrt kila zeleniny zakončené jogurtem s vlákninou mne opravdu parádně zasytily.

Drobné hříšky

Abych ale byla upřímná, tak ačkoli jsem vše zodpovědně dodržovala, nějaké drobné hříchy by se přece jenom našly. Na doporučení poradkyně bych měla vzhledem k vysokému podílu vody v těle a otokům výrazně omezit, nejlépe vyloučit pití kávy. Přiznávám otevřeně, že to se mi zcela nepodařilo, nicméně z dřívějších tří až čtyř káv denně jsem počet šálků snížila na jeden, párkrát v týdnu na dva šálky.

Dalším hříškem či uklouznutím byl nepečený ovocný dortík ze zakysané smetany a piškotů. Na rodinné sešlosti to byla jediná pochutina, které jsem neodolala a kousek si vychutnala.

První kila jsou dole

Na týdenní kontrole a převážení jsem zažila docela šok, když váha ukázala o dvě a půl kila méně. Z původních 110,5 jsem nyní na přesných 108 kilech. Zdálo se mi to docela dost, ale prý jsem se zbavila hlavně vody, což je v mém případě jedině dobře. Nicméně – ať voda nebi tuk, mám o dvě a půl kila méně a strašně moc mne to povzbudilo. Hlavně tím, že i když jsem netrpěla hlady a nemusela přemáhat neodolatelné chutě, tak i přesto jde váha dolů.

Nyní jsem dostala jídelníček na další týden, kdy už můžu dvakrát denně zařadit k obědu přílohu, konkrétně luštěniny a dva dny v týdnu mám „naordinovanou“ odlehčenou stravu. O průběhu dalšího týdne vás budu informovat příště

Slávka

Hubnutí v přímém přenosu:


3.6.2016   Rubrika: Hubnutí   |   Komentářů 43   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Hubnutí v přímém přenosu. 2. díl. První úbytek.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-43
Fuchsikova
Fuchsikova - 24.11.2021 17:30

Za kvalitní běhací pás jsem dala 46 tisíc, kupoval jsem tento model https://www.fitham.cz/bh-fitness-f9r-dual , který mohu opravdu doporučit.

 
Valickova
Valickova - 21.11.2021 10:35

Kolik jste dávala za běhací pás? Je to drahé, pokud je kvalitní? Hlavně by mě zajímalo, podle jakých parametrů to vybírat?

 
Fuchsikova
Fuchsikova - 18.11.2021 19:46

A chcete si domů pořídit nějaký stroj k tomu? Já bych mohla doporučit, koupila jsem si kvalitní běhací pás, který jsem si dala před televizi, takže mám jistotu, že každý den cca hodinu běhám když mi tam běží seriál

 
Valickova
Valickova - 13.11.2021 19:35

Jak doma co nejefektivněji hubnout? Dokážete mi poradit, jak nebo případně na čem cvičit?

 
surika7
surika7 - 10.6.2016 22:28

Vevera - částečně máte pravdu....ale je rozdíl jak pracuje metabolizmus v mladším věku a po tzv. menopauze...po té 50 sátce musíte ubrat. Pravda, že tělo tedy onen metabolizmus se začne bránit a přejde do onoho krizového režimu, ale ten netrvá věčně a když změníte stravování jednou provždy, tak si na to zvykne, což trvá pár měsíců jen to prostě nevzdat. Strava musí být pochopitelně vyvážená a jíst vícekráte denně, ale v malých dávkách....na ony svačiny bohatě dostačuje zelenina či ovoce. Já jsem ráda, že jsem ty začátky vydržela, dnes po pár letech je to v pohodě, rozhodně netrpím hladem a váha stále stejná 65 kg smajlik - 105

 
Verera
Verera - 10.6.2016 14:15

Já nevím, proč jsou všichni pořád přesvědčeni, že na hubnutí je potřeba míň jíst. Takže uberou, je to děs, ale vydrží, jenže nehubnou jak by chtěli, takže usoudí, že jí pořád moc, zase uberou.... a tělo si zvyká na krizový režim, takže když člověk na chvíli jí víc (i když pořád míň, než by měl), přibírá a začíná omezovat jídlo nanovo.

Přitom spoustě lidí by pomohlo, kdyby jen přehodnotili kdy a co jí. Nejdřív si zjistili, jestli vůbec mají správný poměr živin a jestli nenutí tělo malým množstvím jídla dělat tukové zásoby a upravili podle potřeby. Pořádně by se nasnídali, přidali svačiny, i když by tím zvýšili příjem potravy, jedli v klidu a občas se šli projít.

Mitrola: On se objem žaludku stáhne i pravidelným jídlem, protože přece jen člověk nemá po 3 hodinách tak hlad, tak do sebe necpe tolik, jako když nesvačí. Jen nemusí bojovat s hladem.

 
Megí
Megí - 10.6.2016 9:41

Neměl být dneska 3. díl? Byla jsem zvědavá, jak to pokračuje smajlik - 58

 
surika7
surika7 - 10.6.2016 0:13

Pokud nezměníš jednou pro vždy životní styl, tedy ono stravování navždy, tak to zase nabereš zpět...vím o tom své, já po 50 sátce též musela změnit stravování, nikoliv "dočasně" ale na stálo. Než se s tím metabolismus tzv. vyrovná trvá nejméně půl roku... tím mám na mysli kdy při poloviční dávce nepociťuje člověk hlad či různé chutě, stáhne se i objem žaludku... po pár letech jsem již zcela v pohodě ve stravování i váhou, ale ty začátky nebyly lehké...tady musí být motivace a pevná vůle změnit život.....smajlik - 105

 
Nika1
Nika1 - 9.6.2016 17:05

Jo a tyto články mi příjdou jak reklama na Natur House. Mamka tam chodila, zhubla docela striktní dietou a do roka měla vše zpět. Už mě štve, jak se každý snaží na nešťastných tlustých lidech s obezitou (nemoc) vydělat, protože nejsou obezitologové a praktičtí lékaři nemají čas a nejsou edukovaní (můj mi doporučil k večeři okurku). Na mou otázku: "A s čím?" pochopil, že jsem ztracený případ. Jezdila jsem do UK, tak tam postupem času ubývalo tlustých, protože jsou tam obchoďáky jen se zdravou výživou a člověk nemusí luštit obaly, sendviče kdekoliv seženete spíš ve zdravé formě než nezdravé, vláda a zdravotnictví podporuje sport a pohyb. Všichni (i obézní) tak běhají bez toho aniž by na ně někdo čuměl, dají se půjčovat kola a vracet na různých místech atd. Už si nepamatuji, naposledy jsem tam byla 2010.

 
Nika1
Nika1 - 9.6.2016 16:59

Tak další kilčo je dole. Dr. mi řekla, že když je tělo ve stresu, tak brzdí spalování tuků. Takže když jsme unavené a vyřízené, tak tělo tloustne. A také doporučuje sacharidy jen dopoledne.

 
rozarka74
rozarka74 - 7.6.2016 20:49

Dávám sem něco pro ty, co hubnou a stejně zase přibírají.... tohle má smysl, proto už diety nedržím a sama jsem si na sobě ověřilo, že psychická pohoda dokáže víc než 10 diet... Je to z facebookové stránky jedné koučky přes jídlo, jmenuje se Michaela Pavlíková a má i zajímavé internetové stránky www.cestaskrz.cz.

Termín "boj s obezitou" patří k těm, z kterých se mi ježí všechny chlupy...Podobně jako z boje s rakovinou. Nebo jakéhokoliv jiného boje s neduhy těla či mysli, které jsou jen posly, informacemi o tom, že jsme nějak vychýleni ze svého středu.
Boj se symptomem je asi stejně užitečný jako jít utlouct válečného zpravodaje za to, že vám přináší zprávy o válce, která někde probíhá. Nebude lepší zjistit, jaký konflikt je v jejím pozadí? Co se tam doopravdy událo? A jak tuto situaci co nejefektivněji změnit?

Přestaňte bojovat s obezitou, nebo s čímkoliv jiným, co "na vás" vaše tělo "páchá", a začněte být zvědaví: Co se děje?

 
Kadla
Kadla - 7.6.2016 12:10

orinka: Jo, to máš pravdu. Ale neřeší to jednu věc - chuť na sladké. Já nebyla schopná zhubnout jen tak hlídáním jídla, potřebovala jsem omezit sacharidy. A v začátku mi nesmírně pomohla Ketodiet, protože při ní člověk fakt zapomene na veškeré chutě. Bez toho bych ten první měsíc asi nevydržela. Tím tady nechci dělat reklamu na Ketodiet, ať si každý hubne, jak chce. Ale mně sto neskutečně pomohlo v překonávání chuti na sladké a chutí obecně. Teď už si to reguluju v pohodě sama bez Keto...

 
janulka57
janulka57 - 6.6.2016 8:16

Megí:3.6.2016 11:22 smajlik - 47děkuji za inspiraci.smajlik - 61

 
kubikm
kubikm - 6.6.2016 7:52

orinka: jo...a pohyb....smajlik - 47

 
orinka
orinka - 6.6.2016 5:40

kubikm: Myslím si, že u každé diety - i téhle - je rozhodující, že člověk, který dřív jedl bez rozmyslu, se najednou začne hlídat, vybírat si, odměřovat. Logicky pak nestláská tolik, co dřív. Kdyby předtím přemýšlel nad skladbou a množstvím normálního jídla, taky by hubnul.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-43
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55291.
Archiv anket.