Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Panelákové sousedské vztahy. Peklo na zemi.

Panelákové sousedské vztahy. Peklo na zemi.

Před dvěma lety jsme si s mužem pořídili na hypotéku panelákový třípokojový byt. Hledali jsme dlouho, pečlivě vybírali, uvědomovali jsme si, že v něm patrně strávíme celý život. Záleželo nám na tom, aby byl byt v hezké lokalitě s veškerou občanskou vybaveností a zároveň dobře dostupný do centra. Našli jsme přesně to, co jsme si přáli.

Do nového bytu jsme se stěhovali v době, kdy už jsem byla těhotná. Nadšeně jsme zařizovali, nakupovali, kombinovali, zkrátka užívali jsme si to. Dcerka se nám narodila již do hotového a následují asi rok a půl byl doslova idylický. Krásné bydlení, žádné problémy, hezké vztahy se sousedy. Bohužel, před několika měsíci se situace radikálně změnila.

V bytě u nás na patře zemřela jeho majitelka, ještě nebyla nějak moc stará, bylo jí kolem šedesáti, ale byla těžce nemocná. Měli jsme ji rádi, byla to moc hodná paní. Její byt připadl v dědictví jejímu synovi, který se do něj prakticky ihned nastěhoval. A tím pro nás všechny začalo peklo. Do té doby klidný dům se proměnil v dům hrůzy.

Novému sousedovi je něco přes třicet, je ženatý, mají dvě malé děti. Problém je v tom, že jsou všichni strašně hluční. Před domem, na chodbě, u sebe doma. Neustále nějak hulákají a pořvávají po sobě, pán se navíc rád zastaví v hospodě a pak se vrací domů pod parou a nejen, že o jeho návratu ví celý dům, ale pak se ještě většinou velmi hlasitě zhádají doma. Věřte, je to nesmírně obtížné v tomhle žít. Snažili jsme se s nimi promluvit, dokonce i trochu oficiálně přes představenstvo domu, ale nic jsme nezmohli. Nový soused to má „na háku“, domovní řád prý neporušuje, noční klid neruší a my všichni ho prý máme přestat buzerovat a hledět si svého.

Jsme s mužem už z toho strašně otrávení a vážně uvažujeme, že byt prodáme a přestěhujeme se. Jenže to taky není tak jednoduché. Když pominu komplikace ohledně hypotéky, tak tady ten byt máme čerstvě zařízený, nový, je to náš domov. Můžeme si ho sice vybudovat i jinde, ale kde máme jistotu, že tam nenarazíme na podobného (nebo ještě horšího) souseda, jako je ten náš.

Nemáte nějakou radu, jak na tu hlučnou a obtížnou rodinu zapůsobit, aby se chovali ohleduplněji? Nebo nám nezbývá nic jiného, než se s mířit s tím, že bydlení v paneláku má holt takovéhle stinné stránky?

Petra


27.4.2017   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 49   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Panelákové sousedské vztahy. Peklo na zemi.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-49
Solakova
Solakova - 12.7.2021 0:42

U nás byl největší problém hluk, sousek pořád v bytě něco kutí a to nejraději v sobotu a neděli brzo ráno. Opravdu mi to vadilo, protože to jsou dny, kdy chci mít klid. Také jsem pořád slyšela jejich televizi v ložnici, kdy jsem chtěla spát. Došlo to tak daleko, že jsem si našla firmu na odhlučnění bytu a mám klid. Takové ticho doma si opravdu užívám https://odhlucnenibytucz.cz/

 
ivanka386
ivanka386 - 15.8.2020 20:55

Tyto sousedské vztahy mohou dopadnou velice špatně. Třeba mojí kamarádce se stalo to, že se hodně pohádala se sousedy a ti se jí pak snažili, když nebyla doma, dostat do domu. Hrůza a děs! Doporučila jsem jí si nechat udělat zabezpečení od firmy http://rex.eu , protože jsme si nechávali dělat zabezpečení od nich také.

 
Hakan123
Hakan123 - 3.10.2017 23:18

Ahoj,

Zde je nabídka úvěru pro vás? Jsme legitimní a garantujeme
družstevní záložny a poskytují půjčky jednotlivcům, vládě
institucí, církví a obchodních organizací a lidí všeho druhu.
Aplikujte dnes na jakýkoli druh úvěru, jako osobní, nezabezpečený, konsolidační, křesťanské, obchodní, studentské a hypoteční úvěry apod., Které odpovídají vašemu rozpočtu za úrokovou sazbu 2%. Pro více informací kontaktujte: jakubfinance.cz@gmail.com

 
janablizkova
janablizkova - 19.6.2017 22:07

Jo holt panelák má své nevýhody.Také čsto večer slyším hrozně hlsitou hudbu od sousedů že neslyšíme ani televizi.

 
kareta
kareta - 4.5.2017 15:20

Verera: smajlik - 68 to mi připomnělo na koleji, když jeen student odjížděl do Prahy na týden, nastavil si budík n a4 ráno a nevypnul to...celej týden bylo patro od 4 vzhůru, byl to takovej ten elektrickej, poctivej budíksmajlik - 68smajlik - 68

 
Verera
Verera - 4.5.2017 14:22

V práci to dokážu neslyšet, ono to ani nejde 20 lidí v kanceláři, každou chvíli někdo telefonuje, vypínám zvuk a neruší mě to. Něco jiného je ale když člověk chce spát, to pak ruší všechno. Děti sousedů pod námi pořádávali čas od času mejdany do noci. Naštěstí z toho vyrostly.

Ten chlápek, co dělá do noci kravál patrně spí dlouho do rána. Existují takové budíky, co vytrvale zvoní každých 5 minut zhruba po dobu jedné minuty. Kdyby se sehnal nějaký dostatečně hlasitý a nastavil se při odchodu do práce do místnosti, nad kterou má ložnici, třeba by mu došlo, že je opravdu všechno slyšet a není to zas až taková zábava smajlik - 42

 
kareta
kareta - 3.5.2017 14:52

Renee: tak to nevím, sama skoro nebývám a už mi z toho občas hrabesmajlik - 20

 
Renee
Renee - 2.5.2017 22:58

kareta: Tohle celkem dokážu, když nejsem doma sama. Jak dorazí ostatní členové domácnosti nebo návštěvy, filtruju to. Jenomže většinu času jsem v bytě sama, všichni furt někde lítají a to i na dlouho. Jakmile osiřím, slyším spadnout i špendlík smajlik - 76 Nenaučila jsem se to eliminovat, nejde mi to. Když rodina dorazí, je hukot a šrumec, to je krásné. Jenže rodina už má svoje vlastní životy a já žiju v tichu. Teda vlastně nežiju. Jenom to tak vypadá. Sousedi se starají o to, abych v tichu nežila.
Je hodně lidí, co mi říká, že to dokážou vytěsnit. Nevím jak. Za každou radu budu vděčná smajlik - 58smajlik - 60

 
Petruša
Petruša - 2.5.2017 16:59

Renee: jj člověk si zvykne, mě lítají nad hlavou letadla odjakživa (Aero Vodochody), když byly předváděčky, to byl rachot smajlik - 68 Ale já to miluju, když tu L159 pořádně okouří při těch průletech) a ona řve...
A paradoxně můj starší syn - když byl mimino, vzbudilo ho cokoli. Stačilo, že o kus dál zakřičelo dítě...děs s ním. Ale řvoucí L159 při průletu s ním ani nehla smajlik - 68

 
kareta
kareta - 2.5.2017 8:29

Já tyhle zvuky v bytě filtrovala a nerušily mne. Slyšela jsme selektivně jen to, se se dělo u nás. V domě to samé- neslyším, co nechci.

 
Renee
Renee - 1.5.2017 20:43

kubikm: Jeden čas jsem na víkendy jezdila na chatu kousek od ruzyňského letiště (dalo se k němu dojít pěšky za chvilku). Letadla mě budily první víkend, od dalšího už ne a postupem času jsem je už nevnímala vůbec. Když u mě byla návštěva, furt koukala k obloze a divila se, že mi to nevadí. Opravdu nevadilo. Z druhé strany chaty zase jezdily a houkaly vlaky smajlik - 16 Je to zvláštní, ale na tyhle venkovní pravidelné zvuky si dokážu celkem snadno zvyknout. Na nepravidelné rušící zvuky přímo v domě si zvyknout bohužel nedokážu vůbec, a to ani po roce smajlik - 66

 
sharon
sharon - 1.5.2017 15:51

rozarka74: a toho smradu v létě ...z prasat....

 
sharon
sharon - 1.5.2017 15:50

kubikm: a my zase kousek od letního kina......takový odpolední sobotní relax na lehátku s kapelou KABÁTI a bez vstupenek je super....smajlik - 68smajlik - 68

 
kubikm
kubikm - 30.4.2017 22:51

rozarka74: přesně...
a my máme zahrádku v kolonii, kousek od letiště...vzdušnou čarou
pokud letadla přistávají...dá se to vydržet, ale pokud se obrátí vítr, jako dnes, a letadle přes nás vzlétají....horor
netuším, jak to mají ošetřené lidi, co tam trvale bydlí.....

 
rozarka74
rozarka74 - 30.4.2017 22:01

Upozornuji ze ani domek neni reseninod hluku... staci kdyz si sousedi poridi cerpadlo, psa, zacnou chovat vic prasat na vykrm nebo po vasi silnici zacne jezdit vic aut. A muzete se stehovat znovu.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-49
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55106.
Archiv anket.