Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Tvoření, malování, ruční práce

Obě ruce levé?! Koho jste potkali? Co vám to nalhali?

Tvoření

Venku je zima, doma je zima, všude je zima… snad bude brzo lépe. Už se těším na chvíle, kdy budu nosit trička, výstřihy a v nich tu hromadu šperků a šperčíčků, které si už dny a týdny vyrábím.


Nejsem holka nepřející, která se hodlá vychloubat originalitou toho, co jí visí na krku a co jiná nemá. Proto se s vámi podělím o pár jednoduchých nápadů, jak přitáhnout pozornost nejen ženského, ale zejména mužského okolí do vašich výstřihů. No jo, už vás slyším – to já nezvládnu, jsem na tohle levá….Tak tohle bylo naposledy, co jste na něco takového pomyslely – každá z vás svede to, co vám chci ukázat… Zkrátka každá. No schválně, dokažte mi, že to nezvládnete…


 

Ze všeho nejdřív si připravte materiál. Určitě u tatínků, dědečků, bratrů a jiného mužského pokolení najdete v dílně kleště, štípačky, v ideálním případě i kleště s kulatými špičkami.tvoření Pokud nemáte kleště s kulatými špičkami, štípačky postačí, jen je budete muset použít trochu opatrněji. Zkuste najít i drátky. Pro první pokusy vám bude stačit drát měděný, silnější i tenčí; jsou měkké a dobře se s nimi pracuje. Já mám nejradši drátky stříbrné s měděným jádrem, které kupuji ve výtvarných potřebách. Ze stříbrných drátků o tloušťce 0,6 a 0,3 mm je zhotoven i níže popsaný šperk.

Dál si připravte hromádku korálků a drobného rokajlu. Můžete použít i větší… Pokud skutečně doma nic nemáte, navštivte nejbližší prodejnu korálků, za pár korun si jich domů přinesete spoustu.


Tak. Nadechněte se a jdeme na to: vytvoříme si korálkovo-drátěný originální přívěsek! Na prvním obrázku vidíte vše, co potřebujete na tento šperk – korálky, drátky, kleště.


Ze silnějšího drátu odštípněte asi 15 cm a ohněte ho pomocí kleští alespoň přibližně do tvaru, který vidíte na druhém obrázku, tedy do čtverečku, s tím, že dráty se budou stýkat nahoře uprostřed. Kleštěmi jeden konec opatrně ohněte a obtočte jednou či dvakrát kolem druhého. Kleště používejte jemně, ať si nevytlačíte jejich otisk do drátu. Konce drátů zatím nechte volně. Tak, a máte kostru šperku. Nyní uštípněte asi 75 cm tenkého drátu, nejlépe síly 0,3 či 0,2 mm a asi 2 cm od jednoho jeho konce jej obtočte kolem kostry v místě, kde jsou již obtočeny dráty kostry. Opatrně omotejte několikrát horní polovinu kostry tak, abyste se drátem dostaly do rohu. Dvakrát kolem rohu pevněji omotejte.korálky

A teď přijde to zábavnější – navlékání korálků. Rozmyslete si, jestli chcete vytvářet vzor, nebo navlékat korálky tak, jak vám přijdou po ruku…. Já jsem zvolila svůj oblíbenější postup: chaos, takže který korálek jsem drátkem nabrala, ten tam zůstal. Navlékněte tolik korálků, aby pokryly délku k protilehlému rohu, kde zase drátek dvakrát obtočíte pro zpevnění. No a jedeme dál, zase zpátky, cik cak, navlékáme korálky, upevníme na druhé straně kostry a zase zpět. Jak práce vypadá po pár řadách, uvidíte na třetím obrázku…

Postupně dojdete až na konec, pak drátek znovu obtočte a odštípněte asi centimetr od konce upevnění. Kleštěmi opatrně stočte drátek do spirálky a přitiskněte na zadní stranu šperku. Totéž uděláte i s tenkým a se silnými kosterními dráty ze začátku práce, jen s tím rozdílem, že jednu část kosterního drátu stočíte do co nejúhlednější spirály, do které zamotáte malý kroužek z drátku. Hotovo!!!

Teď už si jen rozmyslete, na co přívěsek pověsíte. Já mám nejradši kovové obruče kolem krku, ale samozřejmě jej můžete pověsit na koženou šňůrku nebo třeba scoubidou.


No tak řekněte, že to nebylo tak těžké..? Tak honem začněte motat, ať vás jarní sluníčko nezastihne nepřipravené.
Tex a foto

Markéta Janoušková

Související články:


16.1.2006   Rubrika: Náš domov   |   Komentářů 8   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,1/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Obě ruce levé?! Koho jste potkali? Co vám to nalhali?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 463964.
Archiv anket.