Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Tvoření, malování, ruční práce

Drátkované vajíčko – zapichovátko

Drátkované vajíčko – zapichovátko

Tak, jako jsme se už naučily vyplétat rybku, uděláme si nyní velikonoční vajíčko. Nebudu vás ničit návodem na odrátkované vyfouknuté vajíčko, to je přece jen poněkud náročnější. Daleko jednodušší je vajíčko ploché, se zapletenými korálky.

 

 
 

vajíčko

Stejně jako u rybky si nejprve vytvoříme kostru ze silného měděného drátku, já jsem použila drátek o síle 1 mm. Samozřejmě můžete použít i drát železný, žíhaný nebo mosazný, ale bude se vám s ním hůře pracovat, měděný drát je nejměkčí a nejpoddajnější. Zkroutíme ho do vajíčka, můžeme použít třeba i omotání kolem kovové formičky; pokud nemáme, musíme se vystačit s prsty. Jeden konec drátku omotejte kolem druhého a pomocí kleští stočte spirálku.

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

vajíčkoTeď si připravte tenčí měděný drátek, opět nejlépe o síle 0,3-0,4 mm. Za spirálkou ze silného drátku jej omotejte kolem kostry tak, aby konec nebyl vidět, a opět stočte spirálku.

Nyní můžete začít samotný výplet. Nejjednodušší je výplet kolem dokola kostry, jak vidíte na obrázku, V každé smyčce navlékneme korálek a smyčku přichytíme ke kostře. V druhé řadě korálky nenavlékáme, drátek přichytíme provlečením korálkem předcházející řady. Ve třetí řadě opět navlékáme korálky, tentokrát ale uděláme očka větší, vždy jeden oblouček přeskočíme. Po této řadě už nám zbude volný jen malý kousek uprostřed, který vypleteme cik-cak s navlečenými růžovými a bílými korálky. Konec drátku neznatelně omotáme kolem jedné ze smyček a odštípneme.

vajíčkoNakonec můžeme zapichovátko ozdobit mašlí, já jsem použila lýko. Pokud nechcete zapichovátko, můžete konec drátku zkroutit do smyčky a vajíčko pověsit.

Markéta Janoušková


14.4.2006   Rubrika:   |   Komentářů 6   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Drátkované vajíčko – zapichovátko

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 463964.
Archiv anket.