Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Tvoření, malování, ruční práce

Outside In neboli příroda doma

Outside In neboli příroda doma

Příroda doma. To je hlavní myšlenka inspirace Outside In, v níž se stírají hranice mezi prostředím venku a naším domovem. Hlavními prvky jsou výrazné přírodniny, divoké přírodní vzory a kombinace pravých materiálů s imitacemi. Právě směsice různých přírodních materiálů umocňuje celkový přírodní, živelný dojem.

Blízkost přírody nás vždy uklidňuje a uvolňuje, a to nejen díky zelené barvě, která má schopnost odstraňovat stres. Právě na zelenou barvu v interiéru je v této inspiraci kladen velký důraz. Výrazným a velmi efektním prvkem jsou kombinace řezaných květin a hrnkových rostlin, které se v kyticích podle Outside In objevují velmi často. Minimalismus – pouze jeden květ ve váze – ustoupil extravagantním, košatým kyticím. Objemná aranžmá znázorňují sílu a nespoutanost přírody. V každém případě je ale zachována síla jednoduchosti – kombinují se dva až tři základní typy květin a rostlin. Jasné linie a tvary dávají prostor naší fantazii a vybízejí k relaxaci.

Obecně jsou v této inspiraci oblíbené neutrální barvy, oranžová, modrá a žlutá jako doplněk celé palety odstínů zelené – od temné po hráškovou. Kytice, které z inspirace Outside In vycházejí, obsahují mnoho rozličných odstínů zelené v kombinaci se žlutými, fialovými nebo bílými akcenty.

Pro Outside In jsou typické robustní materiály, jako masivní dřevo, nerezová ocel, neopracovaný kámen a beton. Z jemnějších materiálů se používají kůže a tkaniny. Vzory a motivy se inspirují přírodou, přednost mají jednoznačné, jednoduché, a přesto výrazné tvary. Styl této inspirace podtrhují nádoby geometrických tvarů a velké skleněné, plastové nebo hrubé přírodní vázy.

Z řezaných květin se nejvíce používají česnek (Allium), alstroemérie (Alstroemeria), mečík (Gladiolus), slunečnice (Helianthus), chryzantéma (Chrysanthemum) a kala (Zantedeschia). Mohou se kombinovat s lilií (Lilium), mákem (Papaver) a listy výrazných rostlin, jako jsou Zamioculcas a Sansevieria (tchýnin jazyk).

outside1outside2

outside3outside5outside5

Šárka Kupsová


25.4.2006   Rubrika:   |   Komentářů 3   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Outside In neboli příroda doma

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 463964.
Archiv anket.