Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Hrádek u Nechanic, středověké šlechtické sídlo

Hrádek u Nechanic, středověké šlechtické sídlo

Zámek Hrádek u Nechanic stojí na Lubenském vrchu, asi deset kilometrů západně od Hradce Králové. Tento zámek byl postaven v polovině 19. století šlechtickým rodem Harrachů, ve stylu anglické tudorovské gotiky, která má navodit představu středověkého šlechtického sídla. Zámek je sice relativně mladý, jeho vybavení je  mnohem staršího data.

Budova zámku je  provedena ve stylu anglické gotiky, jeho interiéry však nesou rukopis anglických sídel doby renesance. Harrachové, jako znalci a milovníci umění, přiváželi na zámek vybavení z celé Evropy. Kazetové stropy, renesanční obložení stěn, nábytek, zbraně, obrazy, keramika, porcelán a další součásti interiéru dovezené z mnoha evropských šlechtických sídel, měly Hrádku dodat starobylý vzhled.

hrádek u nechanicNa zámku je zpřístupněn velký a malý prohlídkový okruh. Návštěvníky vždycky okouzlí honosný Zlatý sál, nádherný je taky Rytířský sál s erby a brněními. Zajímavý je Mühlgburský salon, pánský a dámský salon, jídelna, společenský salon, kaple sv. Anny a další zámecké místnosti.

Zámek je obklopen velkým anglickým parkem o rozloze 30 hektarů, ve kterém je golfové hřiště. V zámeckém parku jsou louky, skupiny stromů a lesíky s cizokrajnými i domácími dřevinami.

 

Foto: www.hradek-nechanice.cz

Jiří Glet


26.9.2011   Rubrika: Krásy naší země   |   Komentářů 2   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Hrádek u Nechanic, středověké šlechtické sídlo

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
annie
annie - 26.9.2011 11:17

Souhlasím - je to tam opravdu nádherné smajlik - 47

 
Anakolut
Anakolut - 26.9.2011 9:25

Byla jsem tam a mají tím nádherné přepychové interiéry.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77175.
    Archiv anket.