Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Zlatovlásko, krásko... Zámek doslova jako z pohádky.

Zlatovlásko, krásko... Zámek doslova jako z pohádky.

Kdo by neznal půvabnou pohádku Zlatovláska. Přestože byla natočena už asi před třiceti lety, líbí se stále novým a novým generacím dětí. Dospělí se při jejím sledování zase vrátí do svých dětských let. Vynikající herecké obsazení, krásné, melodické písničky a také místo, kde se děj odehrává – to všechno dohromady diváka vždy zahřeje u srdce. A je jedno, zda pohádku vidí poprvé nebo po dvacáté.

Jestliže patříte k milovníkům nejen pohádek, ale i historie, dopřejte svým dětem – hlavně holčičkám –, aby se alespoň na chvíli cítily jako skutečné princezny. Vydejte se na zámek Červená Lhota, v němž se Zlatovláska natáčela.

Je to jeden z nejromantičtějších zámků u nás. Nachází se v jižních Čechách a stojí na skále, která tvoří malý ostrůvek uprostřed velkého červená lhotajezera. Zámek je tak celý obklopen vodou. Původně to byla zemanská tvrz, kterou v 16. století přestavěl v renesančním slohu Jan Kába z Rybňan.

Pro návštěvníky je přístupných šestnáct nádherných a velmi vkusně sladěných interiérů. Určitě vás nadchne barokní jídelna a okouzlí francouzský salónek, jenž je zařízen ve stylu druhého rokoka. Nádherný je i výhled ze zámku. Na závěr výletu si nenechte ujít ani procházku kolem rybníka, jímž je zámek obklopen.

Nakonec ještě jedna malá zajímavost: Víte, proč se zámek jmenuje právě Červená Lhota? Prý proto, že z jeho okna kdysi spadla zámecká paní a zanechala na omítce nesmazatelnou skvrnu své krve. Zámek byl natřen na červeno, aby se krev zamaskovala.

V prázdninových měsících můžete Červenou Lhotu navštívit každý den mimo pondělí. Otevřeno je vždy od 9:30 do 17:15, přičemž poslední prohlídka začíná 45 minut před zavírací dobou.

Zdroj: www.zamky-hrady.cz

Foto:  www.jh.cz

Meryl


27.7.2012   Rubrika: Krásy naší země   |   Komentářů 5   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Zlatovlásko, krásko... Zámek doslova jako z pohádky.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
cawan
cawan - 9.9.2015 11:08

Nádhera! Sluncem zalitá příroda, nebudete litovat. Vytvoříte si vitamín D, já se jedu ještě zahřát k moři http://www.zdravi-nemoc.cz/slunce-a-vitamin-d

 
Haninka
Haninka - 27.7.2012 9:22

Myslím, Meryl, že je pohádka z roku 1973...letí to, letí.... ale to jen na okraj, neber to jako štourání. Zánek jsem navštívila před třemi lety, zrovna tady probíhaly svatby (červenec, sobota okolo poledního) ačkoliv je zámek romantický, svatbu bych tu teda v sezóně rozhodně mít nechtěla, proplétat se mezi návštěvníky zámku, výpravami z dětských táborů, na fotkách mít cizí lidi... smajlik - 66

 
Jarča*
Jarča* - 27.7.2012 9:11

Almega: já myslela, že ta miniatura je tam pořád. Naživo je to taky moc krásný zámek, romantika opravdu jako v té pohádcesmajlik - 47.
Tu pověst o krvavé šmouze jsem taky četla, dokonce je prý pořád někde vidět skvrna ve tvaru kříže, ale my jsme jí nenašli.

 
Almega
Almega - 27.7.2012 9:01

Miniatura tohoto zámku byla před lety v parku miniatur v Mariánkách...Naživo to snad taky někdy uvidím....možná.

 
Světlonoska
Světlonoska - 27.7.2012 8:21

Pohádku mám ráda,hlavně hity z ní,měla jsem je i natočené na starém magnetákusmajlik - 47

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76895.
    Archiv anket.