Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Doživotně jako chudá příbuzná? Jak se s tím vyrovnat?

Doživotně jako chudá příbuzná? Jak se s tím vyrovnat?

Chtěla bych znát váš názor na mou situaci. Jedná se o bydlení. Mám přítele, chodíme spolu čtyři roky, bydlíme zatím ve dvougarsonce, která je jeho, má ji po své babičce. Teď čekáme miminko a za měsíc se budeme brát. V souvislosti s narozením dítěte jsme začali řešit i bydlení. A já jsem narazila na problém, který je pro mne velmi nepříjemný.

Když jsem otěhotněla, měli jsme oba velkou radost, dítě jsme si přáli. Padlo i téma, jak uspořádat bydlení. Byt, ve kterém jsme, je pro dva dostačující, s dítětem už poněkud stísněný. Můj návrh byl, že bychom ho mohli prodat a koupit něco většího, aspoň třípokoják, na rozdíl bychom si vzali hypotéku. Partner s tím nejdřív souhlasil, ale jen do chvíle, než o tom mluvil se svými rodiči.

Abych vás uvedla do obrazu. Jeho rodiče jsou velmi bohatí. Majetek získali částečně dědictvím a částečně díky podnikání, kterému se otec věnuje. Když jsme jim oznámili, že čekáme miminko, byli oba velmi rádi. Asi za týden k nim přítel jel a když se vrátil, sdělil mi úžasnou novinu. Rodiče mu totiž nabídli, že zafinancují komplet stavbu rodinného domečku, máme si jen vybrat, kde ho chceme mít a jaký by měl být. Všechno ostatní už bude na nich, o vše se postarají. Než to bude hotové, tak to s miminkem v té dvougarsonce vydržíme a až se přestěhujeme, můžeme ji pronajímat a mít tak nějaké peníze k dobru.

Zní to krásně. V první chvíli jsem byla nadšená a cítila k nim velkou vděčnost. Považovala jsem to za ohromné gesto z jejich strany. Jenže mě to rychle přešlo. Dům bude totiž napsaný na ně. Čili nebude náš. Prý z důvodu, že kdyby se náhodou stalo, že bychom se rozváděli, aby bylo jednodušší vypořádání majetku. Hodně mě to zarazilo, najednou jsem se cítila jako prašivá, že se mi nevěří a představa, že bych měla bydlet v domě, ve kterém jsem trpěná jako nějaká chudá příbuzná, který není můj a ještě mám být vděčná, je mi hodně proti srsti.

Měla bych sto chutí příteli říct, že v žádném domě bydlet nechci,že budu radši clý život v té dvougarsonce. Ale asi bych ho tím ranila, on to vidí jinak, nic divného mu na tom nepřijde, považuje za správné, že dům patří tomu, kdo ho zaplatil.

Mně je z toho dost hořko a nevím, jak se k tomu postavit. Co myslíte, mám to překousnout a být ráda, že budeme mít vyřešené hezké bydlení? Nebo mám být hrdá? Myslíte, že to jejich opatření s napsáním domu na sebe, ačkoli to prezentují, že dům je pro nás, pro naši rodinu, je v pořádku? Já to vnímám jako podraz na mě.

Andrea


29.8.2016   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 110   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Doživotně jako chudá příbuzná? Jak se s tím vyrovnat?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-110
kubikm
kubikm - 29.8.2016 18:33

no...já si myslím, že ten barák postaví a zafinancují hlavně v rámci podnikání, tak se to prostě dneska dělá, proto musí být psaný na ně....
dobrý je, že nechtějí, abyste prodali stávající byt, ale budete pronajímat
to je pojistka pro tebe, že bys event. měla kam jít, kdyby...může se stát cokoli
já bych s tím souhlasila a byla vděčná, snažila bych se s nimi dobře vycházet
co vysíláš, to se ti bude vracet...takže se nestav na zadní a neškleb..., nemůžeš s nimi vycházet přátelsky a s úsměvem???

 
chytrájakrádio
chytrájakrádio - 29.8.2016 18:23

V dobe dnesni rozvodovosti se jim vubec nedivim. Pokud barak kompletne zafinancuji, je v poradku, ze ho chteji mit psany na sebe. A myslim, ze je to od nich vuci vam i tak dost prkna nabidka. Kolika rodinam tohle jedni nebo druzi rodice muzou zajistit. Pokud ti vadi pocit zavislosti, asi ti nezbude, nez si poridit neco sama, respektive s pritelem ciste za vase penize. Uoriˇne vlastne nevim, co resis.

 
orinka
orinka - 29.8.2016 17:35

Ale vždyť ani ta dvougarsonka není tvojesmajlik - 58. Není doba na hrdinství. Ber, dokud dávají. Ty jim dáš vnouče, to taky není málo a určitě bude mít nárok na podíl z jejich bohatství. Když už ne ty.

 
Haninka
Haninka - 29.8.2016 17:12

Nevidím na tom nic špatného, rodiče zafinancují synovi bydlení, kdyby došlo na váš rozchod, synovi zůstane dům, když bude váš vztah fungovat jak má, není co řešit. Když budete trvat na tom, aby půlka byla Vaše, budete za zlatokopku a udělá to víc škody než užitku. Další řešení je prodej stávajícího bytu a hypotéka na větší smajlik - 26

 
Hanča
Hanča - 29.8.2016 17:08

sestře se to stalo po 10 letech manželství, kdy tchýně po smrti manžela nechala vše přepsat jen na syna, ségře řekla, že nemá na nic nárok, že má barák u našich, takže když se něco stane manželovi, bude její bydlení zavislý na jejich 4 dětech, zda budou chtít barák prodat nebo ji tam nechají dožít, bude mít nárok jen na jednu pětinu, v tomhle jsem měla štěstí, protože manžel před jako koupí baráku od jeho matky souhlasil se svatbou a převodem baráku na půl, ani rodiče s tím neměli problém

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-110
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57099.
Archiv anket.