Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Tchán alkoholik nám ničí život

Tchán alkoholik nám ničí život

Potřebuju se vypsat ze svého problému a moc ráda si přečtu vaše názory a případně i rady a nápady, jak naši situaci řešit. Bohužel, manžel, který by to měl řešit především, je příliš měkký a není schopen s tím nic udělat, protože jde o jeho otce.

Zkusím všechno popsat jasně, stručně a přehledně.

S manželem jsme se brali před osmi lety, máme šestiletou holčičku. Krátce po svatbě udělali mužovi rodiče krásné gesto, za které jsme jim oba dodnes vděční. Darovali svému synovi (manžel je jejich jediné dítě) rodinnou vilku, ve které do té doby žili a kterou tchán ještě za minulého režimu svépomocí postavil. Když mužovi dům darovali, odstěhovali se do baráčku na vsi, který zdědila tchyně po své babičce.

Všechno bylo v pořádku, vztahy dobré až na jednu věc: tchánovu zálibu v alkoholu. Má ho prostě rád, nemine den, aby se nenapil. Na tom by nebylo nic tak strašného, ale on nezná míru. A jakmile má příležitost nebo, jak říká, parťáka ke skleničce, dokáže se zbourat doslova pod obraz. Čím je starší, tím se u něj tahle jeho neřest zhoršuje. Bohužel, narůstá i jeho sklon k agresivitě, jestli je to důsledek postupujícího věku nebo už má tak vypitý mozek, těžko říct.

V každém případě tchyně ten jeho alkoholismus snášela čím dál hůř, až v ní teď na jaře bouchly saze a řekla dost. Po marných pokusech přimět svého muže k léčení, se rozhodla k radikálnímu řezu. Podala žádost o rozvod a a svého muže z baráku vyhodila. A on šel. K nám. Do domu, který kdysi sám postavil a který nám darovali. Logicky ho považuje svým způsobem stále za svůj, takže se tady prostě objevil s kuframa, zabral si horní, námi zatím neobydlené patro a na nic se nás neptal. Jen nám oznámil, co se u nich stalo a že tady bude bydlet.

Tím nám začalo peklo. Nejenom, že očekává a vyžaduje, že mu bude prát a vařit (beztak vaříš a pereš, tak to moje se v tom ztratí), ale vysloveně nám narušuje rodinnou pohodu. Každý den se opíjí, někdy opravdu hodně, pak na nás řve, kritizuje všechno, co uděláme na domě nebo na zahradě, naše malá se ho už opravdu bojí. Bez pozvání a bez zaklepání vtrhne k nám do kuchyně nebo do obýváku, zkontroluje sporák a poručí si večeři. Špinavé prádlo mi hází do naší koupelny na zem.

Je toho hodně, ale nejhorší jsou opravdu ty jeho alkoholové excesy, každodenní, šílené. V podstatě klid máme jen když odejde do hospody, a to jen do chvíle, než přitáhne totálně namol po půlnoci a začne dělat bordel. Budí nás, budí malou. Je to hrůza.

Už ani nevím, kolikrát jsem s manželem mluvila, ať to s ním vyřeší, že v tomhle nemůžeme žít. On to uzná, taky mu to samozřejmě vadí, zkusil s ním promluvit, ale to k ničemu nevedlo, on ho akorát vyřval. A že se prý nenechá vyhodit z baráku, na kterém se nadřel a který vlastníma rukama postavil.

Je to šílená situace. Barák je papírově sice náš, ale on ho postavil, darovali ho, nic jsme za něj naplatili, má tedy pocit a můj muž tvrdí, že oprávněný, že mu to tady pořád patří.

Já vůbec nevím, co s tím, když vidím toho mého chlapa, jak není schopen svého alkoholického otce zpacifikovat, napadlo mě, že se snad odstěhuju někam do pronájmu sama s dcerkou a ty dva tady nechám, ať se to nějak porovnají.  Ale mám dceři bourat rodinu? Přece musí být nějaké jiné řešení.  Jsem hnusná, ale přistihla jsem se i při myšlence, že by snad bylo nejlepší, kdyby se tchán co nejrychleji upil k smrti. Ale on má podle všeho tuhý kořínek a není to žádný ctihodný stařec, je mu dvaašedesát.

Co s ním? Co s touhle šílenou situací? Někdy mám pocit, že se zblázním. Tchyně ho zpátky samozřejmě nechce, ta už jen čeká, až proběhne rozvod a nebude s ním mít už nic společného.

Sabina


17.8.2017   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 115   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Tchán alkoholik nám ničí život

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-115
kubikm
kubikm - 3.9.2017 0:27

sharon: podívej, co jsem napsala...čti pomalu a slabikuj si
kubikm - 31.8.2017 22:20 (odpovědět, poslat vzkaz)

YXH: hlavně, že mají prachy z reklam...tak ať se tím udáví - peníze ještě nikomu štěstí nepřinesly....
na vztazích s lidmi, na tom záleží


kde jsi viděla něco o dluhu?

 
sharon
sharon - 2.9.2017 21:54

tady už někomu hrabe z těch "stáží".......smajlik - 68

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 2.9.2017 20:23

obrázek - signature_2(77).gif

 
sharon
sharon - 2.9.2017 15:46

evropka: i já si to myslím.....smajlik - 93

 
evropka
evropka - 2.9.2017 15:24

sharon: smajlik - 56smajlik - 56alou domůsmajlik - 100

 
sharon
sharon - 1.9.2017 16:27

krasaka: už jednou jsem vám madam ze španěl psala aby jste šla ....vite kam ?.....přesně , do prdele !!!!!....a starejte se o sebe , věčně tu jen do magazínu rejete , není to poprve at jde o články nebo o recepty......založte si svůj magazín když se vám tu nelíbí , mě by peníze nechyběly mám dost a mmj.....NEPŮJČUJU.....na to jsou banky ,a také nemám dluhy .....ale to vám cizí nebude že , tak mě laskavě neberte do huby a raději zakládejte ten nový magazín.....smajlik - 63

 
YXH
YXH - 1.9.2017 15:04

Takze ty lidi, co by zajem meli, s tim nic udelat nemuzou a ti co zajem nemaji, maji moznost s tim neco delat.
smajlik - 26smajlik - 26

 
krasaka
krasaka - 1.9.2017 14:21

Lizbet: smajlik - 61 bacha - ta kytka z Olomóca musí být všude a vždy v opozici smajlik - 76 - Meryl bude hájit do krve i když ta s tím snad už nemá nic společného smajlik - 26
kubikm: M. se nezachovala hnusně jen k Tobě, i když ku Tebe to byla velká sviňárnasmajlik - 48 Nechápu, proč ta kytka zase ryje - když Tvůj příspěvek o tom nehovoří ? Kdyby jí - jak je šetrná - někdo "ukradl" větší částku, tak se vzteky pos....smajlik - 76smajlik - 76

 
sharon
sharon - 1.9.2017 12:51

Lizbet: a co se tím získá když se to bude omílat stále dokola....???????......co se změní k lepšímu , tady ????..........

 
Lizbet
Lizbet - 1.9.2017 12:36

sharon: takže: Držet ústa/hubu/ a krok, To snad nesmajlik - 66

 
catcat
catcat - 1.9.2017 11:36

Linda: až tak?smajlik - 55

 
sharon
sharon - 1.9.2017 11:35

Linda: hlavně všichni nefrflejte , zruší to tu a je nás dost koho by to mrzelo.......smajlik - 36
jinak Kubik si myslím že co máte mezi sebou s penězma je vaše osobní věc tak to tu pořád netahej, myslím že se to nehodí......bohužel se stalo tak si to vyřiď v soukromí......nic ve zlém , je to jen můj názor......

 
Linda
Linda - 1.9.2017 7:26

krasaka: YXH: taky jsou urciti jedinci, kterym den ze dne byl zrusen pristup na admin a opravdu si nebudu instalovat na pocitac 2 generace stary explore (a rozhodim tim pc) abych mohla po nocich psat smajlik - 42

 
kubikm
kubikm - 31.8.2017 22:20

YXH: hlavně, že mají prachy z reklam...tak ať se tím udáví - peníze ještě nikomu štěstí nepřinesly....
na vztazích s lidmi, na tom záleží

obrázek - gere_gratulant.jpg

 
YXH
YXH - 31.8.2017 20:16

Bud nemaji cas nebo zajem, ale asi spis oboji. Je to skoda je tu plno bezva holek. smajlik - 26

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-115
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55285.
Archiv anket.