Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Maminka se strašně ponižuje. Nemůžu se na to dívat.

Maminka se strašně ponižuje. Nemůžu se na to dívat.

Je mi dvaatřicet, mám už svou rodinu. Moc mne trápí situace mých rodičů, kterým se tak nějak podivně rozpadl vztah. Na srdci mi leží hlavně moje maminka, která je v tom celém nevinně, strašně se trápí a vyloženě se ponižuje.

Tátovi je 56 a mamce 52 let. Jsou ještě mladí, do důchodu mají dost daleko. Když jsme byli s bráchou malí, myslela jsem si, že mám ty nejbáječnější rodiče. Hodně se nám věnovali, podnikali s námi různé akce, vždycky jsme jako rodina bylo velmi soudržní. Poté, co jsme s bratrem oba vylétli z rodného hnízda, si začali užívat hlavně spolu. Každý rok si vyjeli někam na dovolenou, oba jsou hodně aktivní, takže jezdí na kolech, chodí za kulturou. Moc jsem jim to přála a bylo mi dobře na duši, že se mají rádi a je jim spolu dobře.

Jenže před rokem nastala změna. Táta se zamiloval do ženy, která je stejně stará jako já. Nejdřív svůj vztah před námi všemi z pochopitelných důvodů tajil, ale to se mu na dlouho nepodařilo. Když se jeho avantýra proflákla, byl to doslova blesk z čistého nebe. Maminka se zhroutila. Sesypala se jako domeček z karet a přestala mít zájem o cokoli. Dokonce i o vnoučata, která jinak nade vše miluje.

Otec byl jako smyslů zbavený. Žádný náznak výčitky či něco podobného. Vztah přiznal a jako obhajobu uvedl, že se zamiloval a nemůže s tím nic udělat.

Problém je v tom, že dotyčná žena je vdaná a vztah s mým otcem bere jako nějakou povrchní avantýru. Už to trvá rok a o tom, že by se plánovala rozvést, nepadlo ani slovo. Udržují svůj vztah občasnými schůzkami ve vypůjčeném bytě, když má manžel tátovy milenky víkendovou službu, vyrazí si spolu na oba dva dny někam ven. Chodí spolu na večeře, do kina.

Pak se otec vždycky vrátí domů ke své ženě. Zahýbá jí tedy už zcela otevřeně. Jistě, chová se k ní v rámci smutná ženamožností slušně, ale co mu taky jiného zbývá, když nemá kam jít.

Nemusím vám říkat, jak maminka trpí a jak se cítí ponížená. Mockrát jsem s ní o tom mluvila, ptala se jí, jak to může snášet, že i když je to můj otec, považovala bych za správné dát mu vybrat, nebo trvat na jeho odstěhování. Jenže o tom máma nechce ani slyšet. Prý tomu nemůžu rozumět, on se za čas vybouří a zase budou spolu žít tak, jako dřív. Přiznala mi taky, že se strašně bojí zůstat sama. Proto to všechno snáší a doufá.

A tak zatímco si tatínek užívá hezké chvilky se svou milenkou, maminka se trápí a chřadne. Přes to všechno mu však poskytuje stejný servis, jako by se nic nedělo. Vaří, pere, uklízí.

Jsem z toho nešťastná. S tátou řeč vůbec není, připadá mi jako pomatený puberťák. Vůbec mu nedochází, jak mamince ubližuje, že zbořil všechno, co si spolu celý život budovali. A to kvůli nějaké povrchní ženě, která ho má jen jako pejska na hraní a kterou zahrnuje poměrně drahými dárky. To se domýšlím podle toho, že se mi maminka svěřila, jak se jim za dobu tátova mimomanželského vztahu ztenčily společné úspory. Nicméně ani to ji nedonutilo zaujmout k celé věci nějaké rázné stanovisko.

Chtěla bych udělat něco, co by jí pomohlo otevřít oči. Ale nevím, co by to mělo být. Vím, že asi není vhodné zasahovat do jejich vztahu a života, ale podle mne maminka není schopná cokoli udělat. Ona žije v neustálém strachu, že táta odejde. Proto to vše tiše snáší a bojí se udělat jakýkoli krok.  

Julie


11.5.2011   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 117   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Maminka se strašně ponižuje. Nemůžu se na to dívat.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-118
marukralova
marukralova - 11.5.2011 11:24

smajlik - 68 nemáš chybu mam-ča: smajlik - 68smajlik - 68

 
Riki
Riki - 11.5.2011 11:22

A pak mě taky zarazila věta "problém je v tom, že dotyčná žena je vdaná" smajlik - 42 to kdyby nebyla, tak je všechno OK? smajlik - 55

 
Riki
Riki - 11.5.2011 11:19

Bellana: v článku se píše, že oba rodičové byli dost aktivní, jezdili na kole, na výlety, za kulturou. To mi nepřijde, že paní byla vždycky jen kuchyňka a hospodyňka... navíc teda nevím, jak souvisí napečené buchty s osamělostí. I žena, jejímž koníčkem je pečení buchet, přece může mít zázemí širší a nebýt vázaná jenom na jednoho člověka.

 
mam-ča
mam-ča - 11.5.2011 11:19

Stanik: smajlik - 68
...a ještě by ty inkontinentní pomůcky apod. mohla přinést v době, kdy by se vracel milenčin manžel, ne ? smajlik - 42
S vysvětlením, že : "Když nejste doma, tak se vaše žena stará o mého starého manžela. To je hodná, že jo ? "smajlik - 16

 
Stanik
Stanik - 11.5.2011 11:10

mam-ča: no ja envim.. ja jsem prvotne zamilovana uz trinact let.. ato porad do toho stejneho chlapasmajlik - 68

no bohuzel u te maminky.. pan je proste klasicky pohodlnej.. ma doma fullservice a s milenkou si uziva jen to hezky, bez provoznich starosti... nedivim se, ze mu to vyhovuje... nakopat do zadku.. teda.. nevarit, neprat nezehlit.. nebo.. a to bych udelala ja.. odnesla bych to spianve pradlo k milence.. at si ho uzije se vsim vsudy.. jo a jeste bych prikoupila cistidlo na zubni protezu a balik panskych inkontinecnih pomucek.. ze to pan tak ypotrebuje... by se videlo.. kdyby nic.. tak bysi ho aspon dotycna nechala a ja mela doma pokoj svatejsmajlik - 42

 
Bellana
Bellana - 11.5.2011 11:09

Riki: Víš, že jsou ženy, které svoji hodnotu odvozují od napečených buchet, teplých večeří a nablýskaných zrcadel. S tím ani širší rodina nic neudělá. Zvlášť když se celý život chovají, jako by to byl jejich koníček a smysl existence. (Teta šla do kolen, když jí její syn řekl, že si myslel, že práce v domácnosti jsou její koníček. Po tomhle jsem svým dětem zdůrazňovala, že můj koníček to tedy rozhodně není.)

 
Markýza
Markýza - 11.5.2011 10:59

Riki: 10:50 smajlik - 47

 
Riki
Riki - 11.5.2011 10:50

a....: v tom pádě by se mohla dcera zamyslet, proč se její matka tak strašně bojí, že zůstane sama. Proč si myslí, že nemá žádnou jinou oporu, než manžela, a to dokonce i v této situaci. Má přece dvě děti, a patrně existuje i nějaká širší rodina, příbuzní, popřípadě přátelé. Pokud je skutečně tak zoufale osamělá, tak je něco špatně nejen s tím otcem záletníkem. smajlik - 26

 
a....
a.... - 11.5.2011 10:45

Linda - 11.5.2011 10:09: Je to tak. Ta paní nehledá radu, co dělat, radu hledá dcera, jak mamince otevřít oči, aby se už před otcem neponižovala a sebe neničila. Maminka má jasnou vizi, jak chce věci dát zpět do pořádku a toho se drží, že jí to není nijak ku prospěchu si nepřipouští.

 
Kočkomilka
Kočkomilka - 11.5.2011 10:38

Ještě bych dodala: paní je teprve 52 let,je o 2 roky starší než já a já se tedy cítím mladě.V tomto věku nejsme přece žádné babky,které mají nárok jen chovat vnoučata a čekat na smrt. Jsme mladé baby! Takže se musí spřáhnout matka s dcerou,i za cenu toho,že na část víkendu obětuje svou rodinu,a vytáhnout maminku ven.Do kina,na víno,ke kadeřníkovi,na masáž. Vytáhnout ji z ulity.Maminka nechodí na kafe s kolegyněmi nebo s kamarádkou? Asi se "obětovala rodině" a teď má pocit,že její život skončil.Chyba,patří nám svět.smajlik - 16

 
cmelda
cmelda - 11.5.2011 10:31

pokud maminka nechce, nedonutis ji nijak. spis bych ji nabidla, at si ty spolecne uspory ulije treba k tobe, aby o ne taky nestihla prijit, nez se tatinek vybouri.

 
dadka
dadka - 11.5.2011 10:27

V první řadě bych mu přestala poskytovat servis a společné úspory bych zablokovala. Šetřit celý život pro nějakou zlatokopku bych tedy nechtěla. Manželovi se potom dobře zahýbá, když doma má všechno pohodlí, k milence odchází s plnou peněženkou, sytý a v čistém oblečení! Určitě bych mu dala nůž na krk....buď a nebo.......

 
Majolka
Majolka - 11.5.2011 10:22

Řekla bych mamince, zda nemá svou hrdost. To bych nesnesla. Musí na to dojít sama. Otes s přítelkyní se může rozejít a za čas se najde zase jiná žena, která mu bude víc vyhovovat a maminka bude za služku. Já osobně bych to netpěla tak dlouho. Člověk může uklouznout, ale tohle vypadá, že se její manžel tím jen baví a možná mu to dělá dobře, když je nešťastná. Mužská ješitnost je nevypočítatelná.

 
Verera
Verera - 11.5.2011 10:20

Linda: No tak by možná pomohlo promluvit si s maminkou na téma, co dělat, až táta odejde.
Čeho se vlastně bojí a jestli ten strach je opodstatněný. Jestli třeba nebude mít kde bydlet, bojí se jak to finančně zvládne (ale stát se může cokoli, kdyby ho třeba srazilo auto, tak se s tím taky bude muset vyrovnat a zvládnout to).

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 11.5.2011 10:18

tak to já bych neprala, nevařila a nic pro něj nedělala to si jsem jistá. Byla bych však také nějaký čas úplně mimo. Hlavně by mě mrzelo jak našetřené peníze utrácí za to co jsme sami oba spolu považovali za zbytečné a z úspor chtěli pořídít něco užitečného.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-118
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57208.
Archiv anket.