Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Maminka se strašně ponižuje. Nemůžu se na to dívat.

Maminka se strašně ponižuje. Nemůžu se na to dívat.

Je mi dvaatřicet, mám už svou rodinu. Moc mne trápí situace mých rodičů, kterým se tak nějak podivně rozpadl vztah. Na srdci mi leží hlavně moje maminka, která je v tom celém nevinně, strašně se trápí a vyloženě se ponižuje.

Tátovi je 56 a mamce 52 let. Jsou ještě mladí, do důchodu mají dost daleko. Když jsme byli s bráchou malí, myslela jsem si, že mám ty nejbáječnější rodiče. Hodně se nám věnovali, podnikali s námi různé akce, vždycky jsme jako rodina bylo velmi soudržní. Poté, co jsme s bratrem oba vylétli z rodného hnízda, si začali užívat hlavně spolu. Každý rok si vyjeli někam na dovolenou, oba jsou hodně aktivní, takže jezdí na kolech, chodí za kulturou. Moc jsem jim to přála a bylo mi dobře na duši, že se mají rádi a je jim spolu dobře.

Jenže před rokem nastala změna. Táta se zamiloval do ženy, která je stejně stará jako já. Nejdřív svůj vztah před námi všemi z pochopitelných důvodů tajil, ale to se mu na dlouho nepodařilo. Když se jeho avantýra proflákla, byl to doslova blesk z čistého nebe. Maminka se zhroutila. Sesypala se jako domeček z karet a přestala mít zájem o cokoli. Dokonce i o vnoučata, která jinak nade vše miluje.

Otec byl jako smyslů zbavený. Žádný náznak výčitky či něco podobného. Vztah přiznal a jako obhajobu uvedl, že se zamiloval a nemůže s tím nic udělat.

Problém je v tom, že dotyčná žena je vdaná a vztah s mým otcem bere jako nějakou povrchní avantýru. Už to trvá rok a o tom, že by se plánovala rozvést, nepadlo ani slovo. Udržují svůj vztah občasnými schůzkami ve vypůjčeném bytě, když má manžel tátovy milenky víkendovou službu, vyrazí si spolu na oba dva dny někam ven. Chodí spolu na večeře, do kina.

Pak se otec vždycky vrátí domů ke své ženě. Zahýbá jí tedy už zcela otevřeně. Jistě, chová se k ní v rámci smutná ženamožností slušně, ale co mu taky jiného zbývá, když nemá kam jít.

Nemusím vám říkat, jak maminka trpí a jak se cítí ponížená. Mockrát jsem s ní o tom mluvila, ptala se jí, jak to může snášet, že i když je to můj otec, považovala bych za správné dát mu vybrat, nebo trvat na jeho odstěhování. Jenže o tom máma nechce ani slyšet. Prý tomu nemůžu rozumět, on se za čas vybouří a zase budou spolu žít tak, jako dřív. Přiznala mi taky, že se strašně bojí zůstat sama. Proto to všechno snáší a doufá.

A tak zatímco si tatínek užívá hezké chvilky se svou milenkou, maminka se trápí a chřadne. Přes to všechno mu však poskytuje stejný servis, jako by se nic nedělo. Vaří, pere, uklízí.

Jsem z toho nešťastná. S tátou řeč vůbec není, připadá mi jako pomatený puberťák. Vůbec mu nedochází, jak mamince ubližuje, že zbořil všechno, co si spolu celý život budovali. A to kvůli nějaké povrchní ženě, která ho má jen jako pejska na hraní a kterou zahrnuje poměrně drahými dárky. To se domýšlím podle toho, že se mi maminka svěřila, jak se jim za dobu tátova mimomanželského vztahu ztenčily společné úspory. Nicméně ani to ji nedonutilo zaujmout k celé věci nějaké rázné stanovisko.

Chtěla bych udělat něco, co by jí pomohlo otevřít oči. Ale nevím, co by to mělo být. Vím, že asi není vhodné zasahovat do jejich vztahu a života, ale podle mne maminka není schopná cokoli udělat. Ona žije v neustálém strachu, že táta odejde. Proto to vše tiše snáší a bojí se udělat jakýkoli krok.  

Julie


11.5.2011   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 117   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Maminka se strašně ponižuje. Nemůžu se na to dívat.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-118
Kadla
Kadla - 11.5.2011 9:37

alexandras: Tak mi připadá, že si tímhle "trpením" zavíráš dveře před nějakým pěkným vztahem s někým úplně jiným...

 
Jarča*
Jarča* - 11.5.2011 9:36

Mitrola: taky mě to napadlo...
alexandras: musí to být těžkésmajlik - 56

 
alexandras
alexandras - 11.5.2011 9:32

jo holky ono se dost těžko odchází od muže, který se k vám čas od času chová hezky a vy si říkáte :,,třeba se to už konečně změní..on mě má přece taky rád..'¨a pak on pak opět jde za milenkou, zase padnete na hubu a zase vztanete ,rozhodnete se, že si nenecháte kálet na hlavu, a on se v tu chvíli zase začně chovat mile, vy mu všechno odpustíte a jedeme dál močálem černým kolem bílých skal..mám tohle doma, na sebevědomí to moc nepřidá a přiznejme si , někteří chlapi to s náma prostě umí..Měsíce se mi daří žít si po svém, dělat co mě baví a neřešit ho a pak najednou přijde týden, kdy je mi smutno a cítím se osamělá..Nevím jestli je to závislost nebo láska

 
Riki
Riki - 11.5.2011 9:29

Bellana: no, dělat pomyšlení se může, když je vzornej manžel. Tím větší kontrast to potom je, když se s tím přestane. smajlik - 42

 
surika7
surika7 - 11.5.2011 9:29

No to mi připomíná seriál Cesty domů, který teď běží na Primě..... kdy docent Bernát žije u major Jírové, ale rány si chodí lízat ke své manželce a ona to vše ochotně snáší. Vidíte tu podobnost....????

 
Riki
Riki - 11.5.2011 9:27

Podle mě je třeba, aby si dotyčný uvědomil, že má o co přijít, a že to, oč by přišel, mělo takovou cenu, že nic, co by s mladou milenkou mohl případně získat, to nevyváží. Oni k tomu někdy dojdou časem i sami, ale to už může být pozdě. V normálních vztazích by to mělo zafungovat. Pokud je ale manželství už roky v podstatě jen formální a "kvůli dětem", tak tam to je asi zbytečná snaha. Což ovšem dle popisu není výše uvedený případ...

 
sharon
sharon - 11.5.2011 9:17

PEGG: ani bych mu nevyprala, jen podstrčila manuál k pračce....ať si hoch poradí...

 
Bellana
Bellana - 11.5.2011 9:16

Riki: smajlik - 47Tak se na obra musí! A ne jak v těch pitomých ženských časopisech, kde radí: "Dělejte mu pomyšlení, on si uvědomí, o co může přijít." Kdybych zjistila, že má můj manžel milenku, tak mu okamžitě zredukuji jeho konto, skončím s žehlením a vařením. No, asi bych si i našla jiný byt a odstěhovala se. Tím si ale už nejsem tak úplně stoprocentně jistá.

 
loupák
loupák - 11.5.2011 9:13

Riki:smajlik - 47...ano,je to všechno o sebevědomí....

 
PEGG
PEGG - 11.5.2011 9:13

Riki - 11.5.2011 8:57 smajlik - 47smajlik - 61

 
PEGG
PEGG - 11.5.2011 9:11

Ta milenka asi nemá děti,když může na líbánkový víkend, já bych za ní zašla. Asi bych tím nic nevyřešila,ale aspoň bych ji trochu otrávila. Maminka je v mém věku, já bych to asi pojala jako impuls ke svobodě. Asi bych s nerozváděla,ale rozdělila bych finance, rozpůlila náklady na domácnost, zavedla oddělené ložnice a zrušila domácí servis. Maximálně bych mu vyprala,aby mi doma nezapáchal. smajlik - 68A první co bych udělala,že bych odjela na 14 dní na dovolenou k moři. Sama, bez nutnosti se o někoho starat.
Ale to je jen můj pohled, maminka asi nebyla zvyklá něco podnikat sama, všechno dělali spolu s tatínkem,možná nemá ani žádné kamarádky, se kterými by občas zašla na "pivko" a o to to má horší. Je se svým žalem a potupou sama.
loupák - 11.5.2011 8:34 smajlik - 47
smajlik - 61smajlik - 45

 
sharon
sharon - 11.5.2011 9:10

Riki: říkáme to s kamarádkou, že manželství je výhodná instituce na stáří...smajlik - 68

 
Stanik
Stanik - 11.5.2011 9:03

Riki: smajlik - 47

 
sharon
sharon - 11.5.2011 9:00

Riki: smajlik - 47smajlik - 45

 
Riki
Riki - 11.5.2011 8:57

Něco podobného řešila moje tchyně, ale to bylo zhruba před 20 lety. Tchán se tenkrát zakoukal do paní, která doučovala jejich dceru, tedy mou švagrovou, aby prolezla střední školu. Taky se tím moc netajil a činil tak dost okatě a veřejně. To už byl děd a měl vnuka, mého syna, kterému bylo stejně let jako synkovi té jeho přítelkyně. smajlik - 42 Jako hodný dědeček bral vnouče s sebou na zálety, chlapečci si hráli, a dospělí měli čas na smajlik - 73 Ovšem zároveň malí chlapečci brzy vykecali, v čem ty společné "výlety" spočívají, takže se to dozvěděly rodiny obou zúčastněných. smajlik - 34 Tchyně tenkrát pravila, že teda dobře, máš milenku, tak si ji měj, ale tím jsi porušil slib manželský, takže - nevařím, neperu, žádnej sex, můžeš doma přespat, ale v jiné místnosti, jinak mi nelez na oči, ale na společné peníze nešahat, protože já jsem ti stále věrnou ženou a jestli mě budeš jakkoli omezovat v mých právech manželky a matky tvých dětí, můžeš si rovnou sbalit kufr. A mně zakázala půjčovat vnuka dědečkovi, že aby se nenaučil samou špatnost. smajlik - 42 Zabralo to. Ona tchyně je moc hodná osoba, ale sebevědomí měla vždycky dost, ačkoli je o 5 let starší než tchán, nikdy si asi nepřipustila, že by ji to nějak znevýhodnilo oproti nějakým mladým milenkám. Dnes je jim oběma dost přes 70, tchyně je na tom zdravotně nedobře, a tchán kmitá, stará se, a běda, kdo by něco neuctivého o babičce poznamenal. O epizodě nerad hovoří, takže všechno se v dobré obrátilo.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-118