Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Sestra chodí s mým "ex" a já o ni mám strach

Sestra chodí s mým

Před pár lety jsem krátce chodila s klukem, či spíše mladým mužem, bylo mu tehdy 23 let, mně 21. Vztah to byl velice krátký, trval asi tři měsíce. Rozešla jsem se s ním z důvodu jeho násilnické povahy. Byl to rváč, takový ten namachrovaný svalovec, navíc neměl daleko k alkoholu.

Jakmile mi došlo, s kým mám tu čest, rozešla jsem se s ním. Stalo se totiž, že mi kvůli nějaké prkotině dal facku. Na další jsem čekat nemínila a vztah okamžitě ukončila. Pak jsem několik měsíců prožívala peklo, vyhrožoval mi, pronásledoval mne, bylo to příšerné. Když to konečně přestalo, hodně jsem si oddechla.

Už je to čtyři roky zpátky, pomalu bych na něj i zapomněla, kdyby se mi sestra nesvěřila, že má nového přítele a je strašně moc zamilovaná. Tady musím podotknout, že v době, kdy jsem s tím týpkem chodila, byla sestra na internátě, celkově jsme spolu tehdy neměly zrovna dobré vztahy a vzájemně se nesvěřovaly. O mém tehdejším vztahu tedy nic nevěděla a ani toho kluka neviděla.

Teď už je mezi mnou a sestrou vše v pořádku, asi jak odezněly obě naše puberty, jsme k sobě našly cestu a jsme skoro jak nejlepší kamarádky. A tak se mi sestra svěřila, jak moc je zamilovaná. V první chvíli jsem jí to samozřejmě přála, ovšem jen do chvíle, kdy mi ukázala jeho fotku. Poznala jsem ho okamžitě! Úplně se mi sevřel žaludek a v barvách jsem si vzpomněla na náš krátký vztah.

Hned jsem sestře všechno řekla, vylíčila jí, s kým má tu čest a prosila ji, aby to s ním skončila dřív, než bude pozdě. Popsala jsem, jak mě po našem rozchodu doslova terorizoval a kolik nervů mne to tehdy stálo.

Jenže jsem narazila. Sestra mi nevěří, dokonce mne obvinila, že jí ho závidím, protože já jsem momentálně bez partnera. Prý vůbec není takový, jak říkám, je pozorný, vtipný, zábavný.

Hučela jsem do ní horem dolem, ať se nenechá oklamat, že přesně na tohle jsem mu nalítla tehdy i já a jak hořce jsem pak litovala a těžce se ho zbavovala.

On patrně netuší, že chodí se sestrou své bývalé, máme každá jiného otce a tím i příjmení. Protože jinak by z toho asi vycouval, po tom všem.

A já přemýšlím, co mám udělat, abych sestru před ním ochránila. Ona je jak hluchá, nedá si říct. Napadlo mne, vyhledat ho a na rovinu mu říct, ať od ní dá ruce pryč. Ale jen ta představa mi nedělá dobře, že bych se s ním měla vůbec vidět.
Co myslíte že mám udělat? A mám vůbec něco dělat? Je mi z toho všeho nějak hodně úzko.

Bára


22.3.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 23   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Sestra chodí s mým "ex" a já o ni mám strach

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-23
loupák
loupák - 22.3.2013 7:21

Víc pro to udělat nemůžeš Bárosmajlik - 26,asi to byl pro sestru šok,tak jí nech chvilku vychladnout,už s ní na to téma nemluv,pokud ona sama nebude chtít,hlavně se s ní pořád bav,jako dřív,aby neztratila pocit tvojí opory,to by ti taky pozdější problémy s partnerem(pokud přijdou) nemusela říkatsmajlik - 65...držím palce,ať všechno dobře dopadne,dovedu si to představit,jaký to je,když vidíš milovanýho člověka jak se řítí do zkázy,něco podobného si zažívám s mojí sestrou,ta bohužel neprozřela a teď trpí vedle psychopatickýho despotysmajlik - 37smajlik - 85 a já s tím nemůžu nic dělat,achjosmajlik - 26

 
sqwela
sqwela - 22.3.2013 7:17

Báro, chtěla bys, aby sestra okamžitě po tvém upozornění odpověděla: ano, tak já se s ním rozejdu, když myslíš, že bych měla...to by byla spíš loutka a ne samostatně myslící člověk, tohle po ní nemůžeš chtít. Ona dostala cenou radu a teď s ní musí naložit sama. A kdyby si tu pusu hodně natloukla, tak to udělá po svém. Chápu, že je ti to líto, moje moc dobrá kamarádka chodí s hajzlem, který mě chtěl dostat do postele, měla jsem důkazy smsky, emaily, jeho odhalené fotky, stejně se s ním nerozešla, ba co víc, začala s ním žít...a já pochopila, že ji nemůžu nutit k rozchodu s ním. až uzraje čas, sama pochopí. přeji sestře, aby s ním např. neotěhotněla, nebo si ho nevzala a aby brzy pochopila o jakého týpka jde smajlik - 31

 
PEGG
PEGG - 22.3.2013 7:15

Báro, ptáš se co máš dělat. NIC! Sestře jsi všechno řekla, což je v pořádku, ale ona ti stejně nevěří. Nezbývá než počkat, až na to přijde sama. Jí to možná taky dojde, protože až se projeví jeho násilnická povaha, tak ona už bude mít náskok, bude od tebe vědět, že takový prostě je, že to nejí jen nějaké nedopatření a začne jí ta červená kontrolka blikat dřív. Rozhodně nezasahuj, protože i kdybys ho dokázala pohnout k jejich rozchodu, byla bys pro sestru nepřítel, který ji zkazil život. Jen doufám, že se nechce hned vdávat a mít s ním dítě. smajlik - 45smajlik - 61

 
tornado-lou
tornado-lou - 22.3.2013 7:00

Nemyslim, ze z tohohle jde "vyrust" takze myslim, ze se nezmeni. Asi se neda nic moc delat zvlast jestli jim to zatim funguje. Ale sestru jsi varovala, tak snad bude mit otevreny oci a az se neco stane tak nebude dlouho vahat.

 
Jagea
Jagea - 22.3.2013 6:50

Vyhledávat ho, to není dobrý nápad, vše, co se dalo, jsi už udělala. Sestra se musí přesvědčit sama a ty jí jen dej najevo, že za každých okolností má v tobě oporu.

 
orinka
orinka - 22.3.2013 5:57

Pokud je sestra aspoň trochu slyšící na nějaké rady, pak bych jí dala jedinou: neber si ho! Však on se jednou projeví, a pak ti dá sestra za pravdu.

 
Alice.
Alice. - 22.3.2013 5:03

Tak já nejsem optimista v tom že bych si myslela že se ten chlapík změnil, násilnická povaha většinou člověku zůstane, jen se jí naučí líp maskovat a do určité míry ovládat.
Ale toho co ty dělat můžeš je opravdu minimum. Sestru jsi varovala, ona určitě bude přítele mnohem víc pozorovat i když ti to neodkývala. Netlačila bych na ní, ale nechla vždycky dveře otevřené když bude v nouzi.
Dovedu si přestavit jak je ti asi úzko, moje blízká kamarádka se také jeden čas zapletla s člověkem který měl velký potenciál na to jí strhnout hodně hluboko. Nekomunikovala s nikým, nakonec jen se mnou, protože já jsem se zuřivě bránila jakýmkoliv radám a kritice z mé strany (i když mě to stálo fakt hodně přemáhání) . Ani jsem teda nechválila, jen tak nějak konstatovala. A byla jsem v té době jediná kdo se jí nesnažil udat směr a to bylo pro ní celkem osvobozující.

 
sallie
sallie - 22.3.2013 2:14

Nemůžeš dělat nic. Sestru jsi varovala, život si musí žít sama. Ty můžeš jen sestře říct, že jsi k dispozici, kdyby cokoliv potřebovala.

A třeba se za čtyři roky změnil, někdy lidi dospějí později.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-23
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 953.
Archiv anket.