Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Velikonoce jsem považovala za pořádný vopruz

Velikonoce jsem považovala za pořádný vopruz

Když jsem byla malá, Velikonoce jsem samozřejmě slavila se vší parádou. Domácí vajíčka se chystala do barvy a my s maminkou jsme běhaly po trávníku a sháněly neobvyklé rostlinky, které by se daly přes punčošku na vajíčko obtisknout. Našly jsme samozřejmě maximálně nějaké ty lístečky, popřípadě první sněženky či fialky. Pak rychle vajíčka do ošatky a brzy zrána už očekávání prvních koledníků a jejich zajíkavých básniček.

Natěšená byla nejvíc maminka. Celá se čepýřila a těšila se z toho, jak vajíčka rychle ubývají. Já byla nadšená podstatně méně. Na švihání pomlázek jsem teda vážně nic romantického neshledávala. A na koktavých říkačkách, do kterých maminka koledníky nutila, už vůbec ne.

Popravdě řečeno jsem Velikonoce považovala za pořádný "vopruz", a kdyby nebylo volno ve škole, nebylo by se bývalo podle mého názoru na co těšit.

 

A tak vlastně nejradši vzpomínám na ten rok, kdy mě právě na Velikonoce pokousal pes a já všemu tomu cirkusu nejenomže utekla, ale dokonce jsem byla i litovaná a zahrnovaná vší pozorností.

Maminka totiž dospěla k rozhodnutí, že tyhle Velikonoce budou ty nejlepší, protože ze mě už vyrostla pubescentní slečna a tak na mě jistě přijdou potencionální nápadníci, před kterými bychom se měli blýsknout. velikonoce

A tak prý že ještě těsně před svátky vymalujeme. Vystěhovali jsme nábytek, oškrábali zdi a pak si tatínek vzpomněl, že potřebuje sádru. Sádra doma nebyla.

No co teď tak narychlo? Tenkrát ještě nestál supermarket na každém rohu i nerohu. V sobotu a v neděli bylo všude zavřeno. Vítat koledníky v rozstěhovaném domě, to by tedy moje maminka vážně nepřežila, a tak hybaj, poslala mě k sousedům. Však oni jistě pytlík sádry mají.

Radostně jsem odcupitala a za chvíli už zvonila u sousedů. Za plotem pobíhal a vesele štěkal pes a ve dveřích se objevila sousedka s děckem v náručí. Jasně že sádru mají, smála se a za chvilku už stála u vrat i s pytlíkem v ruce. Vztáhla jsem po něm ruku a vtom se to stalo. Vlčák se v nestřežené chvíli vymrštil a zavěsil se plnou vahou na mou ruku. Ječela jsem jako siréna, sousedka taky a pes držel a držel. Odtrhnout z mé pravačky ho musela až mužská síla, ale i tak mi na ruce zůstal zřetelný otisk psích zubů a ruka podivně zmodrala. Rodiče mě tedy radši odvezli na pohotovost, kde mi ránu ošetřili a převázali. Na převaz jsem potom jezdila každý den, tedy i na slavné velikonoční pondělí.

Neslyšela jsem onoho roku jedinou básničku, nepřivítala jediného koledníka a pomlázkou dostala decentně jenom od taťky. A víte, že mě to vůbec nemrzelo?

Vlastně to byly super Velikonoce.


Chystáte se na Velikonoce? Napište nám, jak je prožíváte, jak vzpomínáte na ty, které jste prožili v dobách svého dětství. Tři z vás vyhrají pěkný dárek

Čtenářská velikonoční soutěž


v.poho


14.3.2012   Rubrika: Tradice a lidové obyčeje   |   Komentářů 25   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Velikonoce jsem považovala za pořádný vopruz

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-25
Rita5
Rita5 - 6.10.2021 15:17

Jestli máte rády pralinky, tak doporučuju vyzkoušet i ty, co má čokoládovna Janek :)

 
SoniaCer
SoniaCer - 4.4.2021 16:14

Od DonCoco dostávám pralinky od manžela na narozeniny tak škoda, že jsem to nevěděla dřív že dělají i tématické čokolády :)

 
Niccol
Niccol - 30.3.2021 22:22

SoniaCer: Hele tak to by se ti mohly líbit tady ty postavičky www.doncoco.cz/velikonoce

 
SoniaCer
SoniaCer - 25.3.2021 15:18

Niccol: Jaké čokolády dětem kupuješ jestli se můžu zeptat ? Děti už mám větší a myslím si, že konkrétně třeba na kinder vajíčka jsou už velcí.

 
Niccol
Niccol - 17.3.2021 16:14

Dřív jsem je taky nemusela, ale co mám děti, tak je to jeden z našich oblíbených svátků :). Baví mě to chystání, pečení, schovávání čokoládových figurek a čokoládek, které děti pak hledají :) rozhodně to má něco do sebe :)

 
jangrew
jangrew - 21.11.2013 14:14

Já taky, den před velikonocemi jsem se dala do velkého generálního úklidu, abych vyklidila sklep a mohla tam pak uskladnit vejce, atd. Ale služba http://www.bocek-odpady.cz/ mně ujistila, že to stihnu. Tak nakonec to bylo docela fajn.

 
Petruša
Petruša - 14.3.2012 22:52

Velikonoce mě opruzujou pořád a asi pořád budou. Manžel s klukama jdou "oběhat" babičky a já doma spim a je klid. Synovo kamarádi bydlí v baráku co mamina, takže chodí k ní, ona jim vždycky něco koupí a já ikdyž někdo zvoní dělam že nikdo neni doma. Už aby to Velikonoční pondělní dopoledne bylo za mnou smajlik - 65

 
v.poho
v.poho - 14.3.2012 21:06

loupák: Dokonce ani psů se nebojím. Jen před těmi velkými mám trochu víc respekt.smajlik - 105

 
v.poho
v.poho - 14.3.2012 21:04

PEGG: Však já už je bojkotuju taky. Ale mamča to prožívá dodnes.smajlik - 16 Pokaždé mi hlásí, kolik dětí na ni přišlo.smajlik - 58 A to už je jí přes 70.

 
orinka
orinka - 14.3.2012 18:27

sharon: máš radost, že mají radost - to znám!!smajlik - 35

 
Milda3
Milda3 - 14.3.2012 16:01

smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47

 
sharon
sharon - 14.3.2012 15:48

u nás se slaví všechno co se slavit dá....smajlik - 68 ale nemyslím tím třeba pít až do rána...to ne.....já jen mám radost z toho když můžu nachystat a ostatní jsou spokojeni.....a z těch šmigrustantů mám legraci...smajlik - 68

 
jelítko
jelítko - 14.3.2012 15:14

jéé vypadlo mi KONO

 
jelítko
jelítko - 14.3.2012 15:12

Jinak Velice s radostí ignoruju. Baví mě jenom malovat vajíčka voskem.

 
jelítko
jelítko - 14.3.2012 15:11

Hodnej pejsek smajlik - 68

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-25
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 2969.
Archiv anket.