Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Manžel chytil druhou mízu. Nevím, co mám dělat.

Manžel chytil druhou mízu. Nevím, co mám dělat.

Je mi dvaapadesát let, manžel je o tři roky starší. Až dosud jsem žila v přesvědčení, že máme spokojené manželství. Jsme spolu letos přesně třicet let, vychovali jsme dva syny, kteří jsou již samostatní. Poslední čtyři roky jsme už s mužem jen sami dva a hezky jsme si náš společný život užívali.

Vždycky jsme měli s mužem hodně společných zájmů. Chodili jsme do divadla, jezdili na kole, oba dva milujeme horské túry. Když odešel z domu i mladší syn, měla jsem zpočátku takový divný pocit, jak se tomu říká syndrom prázdného hnízda. Ale netrvalo to dlouho. S oběma syny i jejich partnerkami máme hezký vztah, nedávno se nám narodilo první vnouče a já měla pocit, že je všechno, jak má být. S manželem jsme provozovali naše zájmy a musím říct, že jsme si to opravdu užívali. Myslela jsem si, že nám nic nechybí, že je nám spolu dobře.

Změna nastala letos v lednu. Muž se najednou začal chovat jinak. Byl zamlklejší, neměl zájem jít do kina ani do divadla, pořád jen visel na mobilu. Z práce začal chodit čím dál později, vysvětloval to novými projekty a časovou náročností. Nejdřív jsem si myslela, že je jen unavený a přetažený, ale když jsem zaznamenala jeho zvýšený zájem o sebe samotného, došlo mi, že se děje něco, co nemá s pracovní vytížeností nic společného.

Nikdy nebyl na nějaké fintění a nakupování. Do každého nového svetru nebo bundy jsem ho musela doslova natlačit, co šlo, jsem mu radši kupovala sama, protože on při nákupech a zkoušení trpěl jako zvíře. Hygienu dodržoval vždycky, ale nikdy nepoužíval pánské parfémy ani nic takového. Najednou změna. Začal se sám oblékat, kupuje si nové, hezké a drahé kousky včetně spodního prádla, dokonce se začal lehce vonět. U holiče na sestřihu je pravidelně minimálně jednou za měsíc.

Je to hezké, že o sebe začal takhle dbát, kdyby za tím nebylo jeho zamilování. Nejsem na sebe pyšná, že jsem to udělala, ale vlezla jsem mu tajně do mobilu a zjistila to. Píše si s nějakou Klárou, vůbec netuší, co je ona zač, odkud se znají ani kolik jí je let. Ale ty jejich textovky jsou velice výmluvné a doslova nabité oboustrannou vášní. Domlouvají si schůzky u ní v bytě, časově to odpovídá těm přesčasům.

Pěkně to se mnou zamávalo. Vůbec nevím, jak se teď zachovat. Muž neví, že já už vím, zatím jsem ho nijak nekonfrontovala. Vnitřně bych ho sice nejraději hned teď vypakovala k ní, ale připravená na takový krok nejsem. Zhroutil by se mi celý dosavadní život. Navíc ho mám pořád ráda, život bez něj si nedokážu představit. Je to pro mne strašně složitá a taky ponižující situace. Připadám si hrozně, jako odkopnutá nepotřebná věc. Ale říkám si, že třeba je to z jeho strany jen takové to pozdní mužské poblouznění, vyřádí se a ukončí to. Jenže co když ne? Mám mu poskytovat servis a prát mu prádlo, ve kterém se on pak natřásá před jinou?

Chtěla bych se zeptat, jestli některá z vás nezažila se svým manželem podobné období a jak to dopadlo. Myslíte, že má smysl dělat, jakoby nic a čekat, jak se to vyvrbí, nebo bych měla udeřit napřímo? Já mám totiž strach udělat to i to.

Jiřina


12.5.2019   Rubrika:   |   Komentářů 71   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Manžel chytil druhou mízu. Nevím, co mám dělat.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-33
thePlacheck
thePlacheck - 24.5.2019 18:05

Pampeliška - a k čemu je dobrý čaj z otrušíku??

 
kobližka
kobližka - 21.5.2019 20:33

YXH: 16.13
obrázek - 7c9f651ca0_95709349_o2_1_.gif

 
YXH
YXH - 21.5.2019 16:13

kobližka: Kdovi, tam mozna taky smajlik - 42smajlik - 42smajlik - 42

 
dalimilaH
dalimilaH - 21.5.2019 13:02

Nedávno jsem četla tento článek - https://www.rexter.cz/rubriky/zajimavosti/jak-poznat-ze-vztah-nema-cenu-a-ukoncit-ho_384.html
Je to dost obecné a úplně to neodpovídá tvé situaci, ale třeba tam něco najdeš i pro sebe a pomůže ti to vyřešit situaci. Můj problém to tedy vyřešilo, ale nebyla jsme s partnerem tak dlouho, jako ty.

 
krasaka
krasaka - 20.5.2019 16:54

smajlik - 61 ANO - osudy jsou různé a ani jeden nikdy neví, jak bude v té či oné situaci reagovat - proto platí "NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY" !!!
Hlavně se nesmí nechat žena ponižovat, šikanovat, týrat fyzicky ani psychicky, jenže většinu ani nenapadne si postěžovat třeba příbuzným, natož partnera udat a to opravdu nechápusmajlik - 66 Je už přece spousta možností, jak se odrazit ode dna a i příp. s dětmi najít jiné bydlení a pomoc do začátku. I když se stále držím toho názoru, že je lepší být vdovou, nežli rozvedenou /otrušík,vývar z listů "andělské trumpety" aj. či pánev - jen se nenechat chytit a usvědčitsmajlik - 68/
Já se v 52 létech podruhé vdávala / předtím 24 r.vdovou/ - paní Jiřinka má ještě život před sebou - nevím, nevím zda dokáže předstírat, že nic neví a že se nic neděje??? Ta zrada musí bolet velice, ale kolik asi párů ze sta přežije všechna úskalí bez ztráty květinky ??? Vždyť dnes je módou mít děti a nevdávat se, aby chlap měl otevřená zadní vrátka a nemusel se rozvádět, naše sny o "věrném princi na bílém koni" opravdu už patří do pohádek!!
Tím, že jsou chlapi především lovci /a rozsévači/ a mohou stále dělat děti, je jasné /i když nefér a nemravné/, že rádi vymění stejně starou partnerku třeba za dvacítku a ty zase hledají chlapy movité a zajištěné - obávám se, že to nezmění nikdo z nás smajlik - 48
Chce to jen neztratit svou hrdost a v nejhorším případě s hlavou vztyčenou ODEJÍT STŘEDEM smajlik - 56smajlik - 47smajlik - 45

 
denkas
denkas - 20.5.2019 14:44

Když clově bydlí na vesnici, tak slyší zajímavý osudy.
Třeba manželé, on rád zašel do hospody, ona jen děti, domácnost a nuda. Děti povyrostly, tak i ona zašla na zabávu. To se jemu nelíbilo, hadky, někdy i divoký. Nakonec se ona zamilovala, otěhotněla, odstěhovala se k milenci. Ale když malému byly asi 3 roky, tak se rozešli. Ona i s děckem se vratila k manželovi /byt byl i její/. No a jak to dopadlo? Vratili se k sobě, znova se vzali a toho jejího syna měl snad raději, než svý vlastní. /ty už byly dospělý/. A spokojeně žili. I takové jsou osudy. Jak řikám, ať udělame,co udělame,tak nikdy nevíme, jak to dopadne.

 
denkas
denkas - 20.5.2019 14:24

kobližka: tak i když je to vymyšlený, tak si tady rady může přečíst někdo jiný, kdo má stejný problém. I když každá radíme jinak smajlik - 16. Každej má jinou povahu, jinak to prožívá, .... Prostě si to musí každý prožít sám. A jak to nakonec dopadne,to neví nikdo.

 
kobližka
kobližka - 20.5.2019 11:37

denkas: 4.00 a proč jednoho? Klidně by se do toho mohla vrhnout po hlavě smajlik - 42
Samozřejmě žertuju,protože pochybuju,že články píšou skutečné čtenářky.

 
Pampeliška
Pampeliška - 20.5.2019 8:35

denně trochu čaje z otrušíku...

 
denkas
denkas - 20.5.2019 4:00

Paní Jiřina by si měla taky najít milence. A kdyby se to mělo urovnat, tak aspon by na tom byli stejně. A ještě by si i ona užila. smajlik - 26

 
rychlonožka
rychlonožka - 18.5.2019 18:50

Řekla bych, že paní Jiřina by se měla prostě nové realitě přizpůsobit. Není první ani poslední, koho manžel podvádí. Kdyby ji chtěl opustit, pak by už to udělal. A pokud ji opustit chtít bude, udělá to. To jsou věci, s nimiž ona nehne. Paní Jiřina má dvě možnosti. Buďto mlčet a doma se užírat, nebo mlčet a hledět si svých věcí. To znamená zpříjemnit si život, jak se dá. Malé děti jí doma nebrečí, jistě má svoji práci a svůj plat, takže si s klidem může dovolit nechat doma lístek, jsem v divadle, kině, na výletě, na nákupech, zapni pračku, ohřej si něco k jídlu, a nebo dopředu oznámit, jo, já taky zejtra nebudu doma a naprosto se nestarat, zda doma něco k jídlu bude a zda je vypráno. A jestli si taky někoho najde na zpříjemnění svého života /52 není žádný věk/, je to jen v její režii. Varuji ji před možností třetí - VŠECHNO VÍM, SBAL SI VĚCI A TÁHNI SI ZA NÍ - protože by se toho mohl chytit a udělat to. Časem se uvidí. Já celkem moc nedám na ty řeči, žili jsme si krásně, ničeho jsem si nevšimla, je to těžkej podraz, já bych toho schopná nebyla atd. Jsou daleko horší věci v životě.

 
kobližka
kobližka - 18.5.2019 18:19

YXH: 16.15 tak to by bylo v pérdeli obrázek - smileys_cz_237.gif

 
YXH
YXH - 18.5.2019 16:15

kobližka: smajlik - 68smajlik - 68 Jenom aby s tou trojkou nesouhlasil smajlik - 68smajlik - 68
Kozoroh18: Holka neni divu, on je vazne na zabyti smajlik - 68smajlik - 68 jenom by se mi nechtelo kopat diru na zahrade smajlik - 68

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 18.5.2019 11:29

jak to tu jede,
tak se z nás asi stanou spolupachatelky trestného činusmajlik - 76
můžeme takto přijít o radostnou platbu za bydlení a potěšení z vaření smajlik - 68

 
krasaka
krasaka - 18.5.2019 1:13

denkas: smajlik - 61 v tom případě se doporučuje velká pánev wok - je dosti těžká a dá se ta boule na spánku svést na nevinné upadnutí na roh konferáku smajlik - 47smajlik - 36

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-33
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 386607.
Archiv anket.