Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Babičky, děláte rozdíly mezi vnoučaty?

Babičky, děláte rozdíly mezi vnoučaty?

Řešíme v rodině docela citlivý problém. Citlivý proto, že se týká dětí. Jde o to, že mám dceru z předchozího vztahu a s manželem máme druhou dceru. Můj muž mezi dětmi rozdíly nedělá, obě je bere jako své. Tím spíš, že otec té první o ni nejeví zájem. Opustil nás ještě v době, kdy byla miminko a můj současný manžel jí v podstatě plně nahradil tatínka, vychovává ji se mnou od jejího roku a půl.

Nejdřív bylo všechno v pořádku i s jeho rodiči. Malou si hned zamilovali a já měla pocit, že to jsou ti nejbáječnější babička s dědečkem na světě. Idyla trvala tři roky, dokud se nenarodila druhá holčička. U muže se nic nezměnilo, ale prarodiče to asi neustáli. V podstatě hned v okamžiku narození malé, napřeli všechny své city a pozornost k ní a starší dcerku začali přehlížet. Nejdřív jsem si říkala, že je to z radosti nad novým miminkem, že se to srovná. Jenže už to trvá dva roky a nesrovnalo se nic.

Dcerkám je teď cca 2 a 6 let a ty rozdíly, jak je přijímají prarodiče, tam jsou tak markantní, že se nad tím nedá mávnout rukou. Nejvíc tím samozřejmě trpí starší dcerka, babičku a dědu miluje a jejich ochladnutím dost trpí. Když k nim přijedeme nebo oni k nám, okamžitě se vrhají jen k té mladší, ta starší jako by nebyla. Rozdíly dělají i v dárcích a pozornostech. Té starší dají vždycky něco jen aby se neřeklo, takovou nějakou cenu útěchy. Malá od nich ale má pomalu modré z nebe.

Několikrát jsme o tom s nimi mluvili, i manžel, snažili jsme se jim říct, že jejich chování není fér, že to vypadá, jako by jim starší dcera byla dobrá jen jako náhradní vnouče, dokud jim nebylo dopřáno vlastní. Ale že by měli respektovat, že jsme rodina a mezi dcerami žádné rozdíly neděláme. Že tu starší hodně zraňují na duši, protože ona je má ráda a chtěla by, aby bylo všechno jako dřív. Oni na to řekli, že je mají rádi obě dvě, ale ať se nezlobíme, geny jsou geny a vlastní krev je vlastní krev.

Připadá vám tohle jejich chování normální a máte pro něj pochopení? Je mezi vámi nějaká babička, která má kromě vlastních, i nevlastní vnoučata? Jak se k nim chováte? Děláte rozdíly? Nemám na mysli jak to cítíte, tam je asi jasné, že ten cit k vlastnímu je asi hlubší. Jde mi o to, jakým způsobem jsem schopné to ustát navenek, aby to děti nepoznaly.   

Bára


30.1.2015   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 34   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Babičky, děláte rozdíly mezi vnoučaty?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-34
Nika1
Nika1 - 30.1.2015 7:58

Krev je krev,hm. Takze rodice,co si adoptuji a pak maji vlastni,delaji rozdily taky? Urcite ne. Bud budou spravedlivi nebo deti neuvidi.

 
Mari
Mari - 30.1.2015 7:00

Souhlasím s Orinkou a Sallie. Nechápu, jak se z nich mohli stát takoví "sobíci". Nenech je ubližovat stařší holčičce.

 
orinka
orinka - 30.1.2015 6:05

Když už vám to tak řekli, tak si to i sami uvědomují a nechtějí nic měnit. Takže přesně, jak píše pode mnou: vlastní krev je vlastní krev, tvé dcerky jsou jedné krve a ty jejich máma. Protežování jen jednoho dítěte je tak závažná výchovná chyba, že by bylo škodlivé s dětmi na návštěvu k prarodičům chodit.smajlik - 42

 
sallie
sallie - 30.1.2015 5:00

řekla bych jim, ať se nezlobí, že vlastní krev je vlastní krev - a že pokud budou kterémukoliv tvému dítěti ubližovat, tak je neuvidí (ani jedno - protože z dlouhodobého hlediska mi tohle jejich chování přijde mnohem škodlivější pro tu preferovanou holčičku než pro tu odmítanou).

Pokud to chceš řešit "po dobrém", tak bych pro starší místo návštěvy babičky vždycky našla nějaký jiný program - jít bruslit, do biografu, na zmrzku... ovšem to znamená dělení rodiny = omezení návštěv prarodičů, protože kvůli nim nebudete rodinu trhat kdykoliv se jim zamane - dokážu si představit třeba jedno odpoledne měsíčně smajlik - 42

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-34
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77232.
    Archiv anket.