Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Jak vyjít s náladovým a nevyzpytatelným člověkem?

Jak vyjít s náladovým a nevyzpytatelným člověkem?

Potřebovala bych radu ohledně mezilidských vztahů. Nastoupila jsem do práce, kde jsem velmi spokojená. Mám prima kolegyni, rozumné peníze, zajímavou pracovní náplň a jako bonus v blízkosti domova, seběhnu kopeček a jsem tam. Pracuji tam krátce, teprve pár měsíců a jediný problém, na který jsem narazila, je chování naší šéfové.

Je to žena ve věku 60 +, vlastně je už v důchodu, ale stále pracuje. To chápu, je sama a jen z důchodu by asi špatně vyžila. Trápí mne, jakým způsobem se chová, jak je nevyzpytatelná. Ona je jak dva v jednom, nebo jak bych to popsala. Chvíli je milá a vstřícná a za pár minut pravý opak. Dokáže vystartovat kvůli naprosté bezvýznamnosti a vygradovat konflikt do neskutečných rozměrů. Když se člověk chce bránit nebo něco vysvětlit, doslova ho uřve, nenechá domluvit ani holou větu.

Kolegyně, která je se mnou v kanceláři to řeší tím, že s ní vůbec nepolemizuje, nezapřádá hovory, na jakékoli její výtky reaguje pouhým pokýváním hlavou a mlčením. Chtěla bych se to naučit, ale zatím mi to nejde. Vždycky jsem byla zvyklá jednat na rovinu a s lidmi diskutovat, postavit se do pozice mlčící kejvačky mi nějak nejde.

Nepříjemné na tom je, že nikdy nevíme, jak bude šéfová na cokoli reagovat, co jí přelítne přes nos, s čím na nás vyrukuje. Všechno dokáže otočit tak, jak se jí zrovna hodí. Dám příklad.

Předminulý týden ve středu měla takovou tu svou „lidumilnou“ náladu a sama od sebe mi nabídla, ať jdu z práce o dvě hodiny dřív. Moc se mi nechtělo, vzhledem k tomu, že ji znám a řekla jsem, že děkuju, že je hodná, ale není to potřeba. Ona mi, opět velice mile řekla, ať jdu, že příště půjde zase moje kolegyně, práce je hotová, a co je potřeba, zvládne ten den jen ta jedna. Tak jsem tedy šla. V pátek měla svou blbou náladu a z ničeho nic mi vmetla, jaká je skvělá, že za nás nasazuje vlastní krk, pouští nás domů dřív, jakej by z toho měla průšvih a ten luxus jít dřív ona sama si nemůže dovolit. Zůstala jsem jak opařená a řekla jí, že to přece nabídla sama, že jsem o to nežádala. Seřvala mě jak malou holku, prý to má za to, jak se snaží a takovej nevděk.

Minulý týden proběhl normálně, tedy v rámci jejích výstřelků. Až dneska řekla mé kolegyni, ať jde domů dřív. Ta, vzhledem k té scéně, která ohledně toho posledně byla, řekla, že ne, že nechce. Šéfová dostala úplnej amok, že na co si to hrajeme, že když ona řekne, tak ví, co si může dovolit a co by za to na jiném oddělení daly a my že se ještě takhle ofrňujeme. Já jsem jí připomněla, že se posledně zmínila, že by z toho mohla mít nepříjemnosti a to my bychom nerady a ona po mě začala štěkat, že snad ví, co dělá a ať si tyhle řeči nechám od cesty.

Nevím, jestli je ten příklad úplně správný a srozumitelný, jestli je z něj patrné, jak složitá je povaha. Nikdy nevíme, co a jak se jí vylíhne v hlavě, jak zareaguje, co a kdy použije proti nám. Je to strašně nepříjemné. I když se ta moje kolegyně snaží s ní komunikovat co nejméně, konfliktům se stejně nevyhne.   A o sobě ani nemluvím, já ještě nejsem tak trénovaná, takže máme s šéfovou slovní přestřelky kvůli blbostem dost často.

Strašně mě to štve a ráda bych vás požádala o nějaké nápady a rady, jak s takovým člověkem vyjít. Nebo ne přímo vyjít, to s ní asi možné není, ale naučit se to nějak snášet. Mám pocit, že mi její nesnesitelná povaha naprosto zbytečně otravuje život.

Hana


5.2.2019   Rubrika:   |   Komentářů 37   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak vyjít s náladovým a nevyzpytatelným člověkem?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-37
Haninka
Haninka - 5.2.2019 13:58

V první chvíli jsem si myslela, že mluvíš o mé bývalé kolegyni, taky baba důchodkyně, ale protože byla sama, tak do důchodu nešla (rozhodně ne z existenčních důvodů), ale protože by byla doma sama a neměla koho prudit. Jeden den byla jako sluníčko, druhý den na zabití. Takže jsem s ní víceméně mluvila jen o pracovních věcech, když už hodně prudila, tak jsem se jí postavila, ona dala dva tři dny pokoj, skoro nemluvila, někdy vydržela i týden...smajlik - 68 šikovná a schopná byla, to zase jo, ale povaha na smajlik - 36 Takže moje rada, bavit se jen pracovně, nevyužívat výhody, které nabízí a vzápětí Ti je vyčte, chovat se tak, aby na Tebe nemohla. Neboj, ona jednou odejde. Hodně trpělivosti smajlik - 45. Ono je téměř všude něco a kdyby si odešla, kde je psáno, že si jinde polepšíš?

 
kubikm
kubikm - 5.2.2019 12:38

jedině pasivní rezistence...a třeba babu klepnesmajlik - 42

 
dadka
dadka - 5.2.2019 11:40

Naučte se to pouštět jedním uchem tam a druhým ven. Nepolemizujte s ní, babě asi dělá dobře, že vám může znepříjenovat život a dohadováníé se s ní je voda na její mlýn. A vydržte....baba půjde do důchodu a budete mít klid.
A snad má taky nad sebou nějakého šéfa? Možná by nebylo od věci s ním o tom promluvit a poslat ji do důchodu.

 
krasaka
krasaka - 5.2.2019 10:16

anitech: smajlik - 61smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34
Zřejmě BABA nejde do důchodu proto, že by neměla na kom projevovat ty svoje nálady a ty ona potřebuje k životu-zde je každá rada drahásmajlik - 76
Nebylo by k věci si občas ty její řvací výlevy nahrát na mobil a pak ji přesvědčit o jejich nesmyslnosti ???
kdysi by se člověk obrátil na ROH a babizna by letěla jako F1 !!!

 
anitech
anitech - 5.2.2019 8:47

Uvař ji kafe Maryšo smajlik - 26

 
Linda
Linda - 5.2.2019 7:27

A ta vase sefova nema sefa?
A vam nezbyva bud se naucit byt splachovaci a nebo se nedat a jecet na ni vzajemne. Oboje stoji za prd a je dlouhodobe neupotrebitelne, zalezi na vas osobne ceho jste spiz shopna smajlik - 26

 
Nofar
Nofar - 5.2.2019 6:43

Mila Hano, vzhledem k povaze vasi sefove bude ve vasem zajmu naucit se reagovat stejne jako vase kolegyne. Polemizovat s podobnym clovekem je opravdu zbytecna ztrata casu a energie. Je mozne, ze az zjisti, ze vam jdou jeji reci jednim uchem tam a druhym ven, da pokoj.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-37
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 385949.
Archiv anket.