Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Kdo je vaším favoritem na prezidenta?

Kdo je vaším favoritem na prezidenta?

Blíží se druhé kolo prezidentských voleb z něhož vzejde budou prezident naší republiky. Do finále se dostal Jiří Drahoš, který stojí proti dosavadnímu prezidentovi Miloši Zemanovi. Podle průzkumů mají oba dva kandidáti své jasné voliče, asi devět procent je však ještě stále nerozhodnutých. Patřím mezi ně.

Oba dva kandidáti mají své klady i zápory, ideální není dle mého vlastního úsudku ani jeden. U Miloše Zemana mi vadí je povýšenost a arogance, kterých jsme během jeho pětiletého prezidentování byli svědky, vadí mi i okruh nejbližších spolupracovníků, hlavně pánové Mynář a Nejedlý. Starosti mi dělá i Zemanův zdravotní stav, který je na první pohled patrný a nepotřebujeme k tomu ani žádné zveřejněné lékařské zprávy.

Navzdory tomu s některými jeho názory souhlasím, považuji ho za velmi chytrého člověka, který umí správně vyhodnotit různé situace, a to nejen ohledně migrace ale celkově, co se naší společnosti týká. Umí dobře mluvit, je zdatný rétor a argumentačně je velmi silný.

U pana Drahoše se mi nelíbí, že nevím, kdo konkrétně za ním stojí, připadá mi jako nastrčená figurka, jejímž hlavním úkolem je převálcovat Zemana a poté, když uspěje, vykonávat svou funkci hlavně podle rad různých poradců. Pan Drahoš mi nepřipadá názorově pevný, spíš na mě působí dojmem, že není moc schopen své názory prezentovat a taky se ve spoustě oblastí příliš době neorientuje.

Líbí se mi na něm, že je to na první pohled slušný člověk s dobrým vystupováním, seriózní. V tomto ohledu je Zemanovým pravým opakem.

Po včerejší debatě jsem ještě víc na vážkách. Debata samotná byla televizí Prima, alespoň podle mého názoru, velmi nešťastně pojatá. Těšila jsem se na důstojnou atmosféru, kterou by taková debata mít měla. Místo toho jsem sledovala rozbouřené publikum, které hvízdalo, vykřikovalo, oba dva kandidáty přerušovalo, takže ani jeden z nich neměl v podstatě možnost nějak rozvést svůj postoj k daným tématům. I samotná témata byla vybrána dost nešťastně, osobně by mě víc zajímalo, jak by se oba dva kandidáti vyjádřili k financování svých kampaní a k osobám svých nejbližších spolupracovníků. Ráda bych od Miloše Zemana slyšela jeho důvody, proč má ve svém týmu pány Mynáře a Nejedlého. A od pana Drahoše bych zase chtěla slyšet, kdo konkrétně ho oslovil, aby kandidoval na prezidenta, kdo mu pomáhá a ideálně, co si od toho ten dotyčný (či dotyční) slibují.

Zajímaly by mne jejich názory na školství, sociální politiku, inkluzi ve školách, důchody... Kuřácký zákon a církevní restituce mi jako nosná témata do prezidentské diskuse nepřipadaly.

Pan Drahoš by velmi nejistý, evidentně nervózní. Není divu, nemá a ani nemůže mít tolik zkušeností jako M. Zeman, který se v politice pohybuje už několik desítek let. K tomu ti diváci a neschopný moderátor, který je nebyl sto usměrnit. Doufala jsem, že mi debata pomůže v mém rozhodování, kterého kandidáta mám volit, ale nestalo se tak. Uvidím, zda čtvrteční duel nepřinese lepší výsledek a moc si přeju, aby byl čistě za přítomnosti kandidátů a moderátora. Bez diváků. I když toto je spíš asi jen zbožné přání.

Co vy a volba prezidenta? Máte jasno?        

Simona


24.1.2018   Rubrika:   |   Komentářů 383   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kdo je vaším favoritem na prezidenta?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
krasaka
krasaka - 28.1.2018 14:31

krasaka: má být ''hlavou státu je KRÁL FELIPE VI.'' /jako dítě jsem si přála, aby místo socialistické republiky raději existovalo i nadále '' KRÁLOVSTVÍ KORUNY ČESKÉ'' /smajlik - 68

 
pitipitipa
pitipitipa - 28.1.2018 14:30

krasaka: Neuvedomila jsem si, ze ve Spanelsku je kral, moje chyba. Takhle jak to pises, uz to nezni tak desive. Integrovali se atd. Souhlasim ale s tim, ze nelze do Evropy poutet kohokoliv, kdo si zamane. To snad nikdo nirmslni nemuze schvalovat.

 
Arna
Arna - 28.1.2018 14:26

pitipitipa: Ty bys ho klidně nechala ležet a fotit, ó, jak lidské. Ostatně, Zeman nemůže za to že se někdo opije. A pokud by byl jen opilý, odvezli by ho na záchytku a ne do nemocnice.

 
krasaka
krasaka - 28.1.2018 14:25

pitipitipa: smajlik - 61 ve španělském království je hlavou státu Felipe VI. a pak zde je předseda vlády, posl.prezident skončil v r.1939 !!
S těmi migranty to tu není zase tak otřesné,jako v Itálii a ve Francii a protože až k nám se stejně nedostanou a nemohou ohrozit budoucnost mých dětí a vnoučat, jako je tomu v ČR-kde by se určitě soustředili do větších měst,tak to nevypadá tak hrozněsmajlik - 66
Je zajímavé, že zde žije už spoustu let hodně migrantu,kteří ale - kupodivu - makají a jsou rádi, když mají práci - oni i jejich děti hovoří dobře španělsky a rozhodně nevysávají státní kasu! To jen ti noví ''inženýři a doktoři'' si myslí, že v Evropě lítají ''pečení holubi přímo až do huby'' smajlik - 55

 
pitipitipa
pitipitipa - 28.1.2018 14:15

orinka: No minimálně by to tam trochu rozčeřil. Teď hrozí vláda Ano podporovaná KSČM a Okamurou, z čehož se může radovat asi jen někdo hodně slabý duchem.

 
pitipitipa
pitipitipa - 28.1.2018 14:14

Arna: Ten zkolabovaný byl bývalý redaktor Haló novin a nyní Parlamentních listů Milan Rokytka. Ožralý jak doga, nešlo o infarkt nebo kolaps v tomto smyslu. Ožral se v sekci pro podporovatele, kam novináři nesměli. Čili zaprvé se tam jako novinář neměl co pohybovat a měl být stejně jako ostatní v sekci pro novináře.

 
orinka
orinka - 28.1.2018 14:11

Tak co, Simono, existuješ?smajlik - 42 Jestli jo, napiš, jak jsi volila.smajlik - 64

 
Arna
Arna - 28.1.2018 14:10

pitipitipa: smajlik - 68A už vidím ty fotky v novinách: Matka mlátí svého opilého syna v bezvědomí!!!smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34

 
orinka
orinka - 28.1.2018 14:10

pitipitipa: obdivuju tvou jasnozřivost v tom, že pan Drahoš by byl nějaká výhra. Vždyť by s ním každý zametl, každou chvilku se pletl, měnil názory...prostě kam vítr, tam plášť. U Zemana víme, jaký je a bude. Za 5 let jeho funkce jsme si určitě nepohoršili, naopak. Kdežto s Drahošem - a kdo by ho pak odvolal, až by to tady všecko zvrtal z neznalosti a zbabělosti? Co si teď Němci např. počnou s tou hordou vyžírků, které k nim nazvala velkorysá a nemyslící Merkelová? Teď aby jim vyplatili bohaté výpalné na cestu domů, kde jim nehrozí nic jiného, než práce. Lepší Zeman na Hradě, nežli migrant v zahradě!smajlik - 68

 
Arna
Arna - 28.1.2018 14:07

pitipitipa: I když budou v bezvědomí? Jsi super matka.

 
pitipitipa
pitipitipa - 28.1.2018 14:06

Arna: Kdyby se moje děti ožraly ve volebním štábu Miloše Zemana, tak fláknu především jim :)

 
Arna
Arna - 28.1.2018 14:01

pitipitipa: Kdyby si někdo fotil tvou matku, otce či děti jak ho zachraňují záchranáři, taky bys mu jednu flákla. Mně by rozhodně bylo jedno zda je to novinář muž nebo žena.

 
pitipitipa
pitipitipa - 28.1.2018 13:50

krasaka: Koho a proc si tedy voli lidi ve tvem domovskem Spanelsku, ze tam pak proudi imigranti a znasilnuje se na bezicim pasu? To tem volicum nevadi, ze si dobrovolne takovou vladu/prezidenta voli?

 
krasaka
krasaka - 28.1.2018 13:44

smajlik - 61 jenže ten Západ už dávno není tím Západem, který jsme kdysi obdivovali zpoza ''železné opony'' smajlik - 66
Moje generace se toho již nedožije, ale nepřála bych našim potomkum, aby byli převálcováni tou hruzou, která se sem valí z Arabského poloostrova a hlavně z Afriky smajlik - 76 Aby se báli večer vycházet z domu, ženy a dívky aby byly znásilnovány jako na běžícím pásu a při kvalitě našeho soudnictví to muže být opravdu hruza a děs smajlik - 48
Už i v ČR se pomalu, ale jistě zakládají podobné no-go zony, jako kupř. v Teplicích a okolí smajlik - 48
Prezident sice nemá mnoho pravomocí, ale s tou nastrčenou loutkou, kterou si pro český národ připravili všelijací tajtrlíci, by se vše negativní začalo rozjíždět ve velkém již v letošním roce.
Tak aspon díky Zemanovi nemají ti afričtí ''doktoři a inženýři'' žádný zájem o ČR - tudíž je jistá šance, že se tak hned nezmění v ČMR /Českou muslimskou republiku/ a změna celého národa v poloprimitivní lidi s IQ kolem 60, jak si to plánují západní ''elity'' je prozatím ještě zažehnánasmajlik - 47
Pustte si video, na němž p.Drahoš nejméně 30krát říká ve svých proslovech: NEVÍM, NEJSEM ROZHODNUT, TO OPRAVDU NEVÍM .....
Kde ho vubec objevili? je velký rozdíl, vést AV, nebo bez jakýchkoliv zkušeností začít si hrát na prezidenta-nejméně polovina z těch zbývajících osmi kandidátu by se za prezidenta hodila mnohem více a měl by Zeman namále!
Rádcové mu zřejmě špatně radili, protože svými útoky na Zemana, vysmíváním se jeho nemoci a svým vychloubáním se - si to pokazil ten ''slušný'' člověk sám smajlik - 48

 
pitipitipa
pitipitipa - 28.1.2018 13:43

Arna: A to je argument pro nasili? I proti zenam?

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 385718.
Archiv anket.