Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Kdo je vaším favoritem na prezidenta?

Kdo je vaším favoritem na prezidenta?

Blíží se druhé kolo prezidentských voleb z něhož vzejde budou prezident naší republiky. Do finále se dostal Jiří Drahoš, který stojí proti dosavadnímu prezidentovi Miloši Zemanovi. Podle průzkumů mají oba dva kandidáti své jasné voliče, asi devět procent je však ještě stále nerozhodnutých. Patřím mezi ně.

Oba dva kandidáti mají své klady i zápory, ideální není dle mého vlastního úsudku ani jeden. U Miloše Zemana mi vadí je povýšenost a arogance, kterých jsme během jeho pětiletého prezidentování byli svědky, vadí mi i okruh nejbližších spolupracovníků, hlavně pánové Mynář a Nejedlý. Starosti mi dělá i Zemanův zdravotní stav, který je na první pohled patrný a nepotřebujeme k tomu ani žádné zveřejněné lékařské zprávy.

Navzdory tomu s některými jeho názory souhlasím, považuji ho za velmi chytrého člověka, který umí správně vyhodnotit různé situace, a to nejen ohledně migrace ale celkově, co se naší společnosti týká. Umí dobře mluvit, je zdatný rétor a argumentačně je velmi silný.

U pana Drahoše se mi nelíbí, že nevím, kdo konkrétně za ním stojí, připadá mi jako nastrčená figurka, jejímž hlavním úkolem je převálcovat Zemana a poté, když uspěje, vykonávat svou funkci hlavně podle rad různých poradců. Pan Drahoš mi nepřipadá názorově pevný, spíš na mě působí dojmem, že není moc schopen své názory prezentovat a taky se ve spoustě oblastí příliš době neorientuje.

Líbí se mi na něm, že je to na první pohled slušný člověk s dobrým vystupováním, seriózní. V tomto ohledu je Zemanovým pravým opakem.

Po včerejší debatě jsem ještě víc na vážkách. Debata samotná byla televizí Prima, alespoň podle mého názoru, velmi nešťastně pojatá. Těšila jsem se na důstojnou atmosféru, kterou by taková debata mít měla. Místo toho jsem sledovala rozbouřené publikum, které hvízdalo, vykřikovalo, oba dva kandidáty přerušovalo, takže ani jeden z nich neměl v podstatě možnost nějak rozvést svůj postoj k daným tématům. I samotná témata byla vybrána dost nešťastně, osobně by mě víc zajímalo, jak by se oba dva kandidáti vyjádřili k financování svých kampaní a k osobám svých nejbližších spolupracovníků. Ráda bych od Miloše Zemana slyšela jeho důvody, proč má ve svém týmu pány Mynáře a Nejedlého. A od pana Drahoše bych zase chtěla slyšet, kdo konkrétně ho oslovil, aby kandidoval na prezidenta, kdo mu pomáhá a ideálně, co si od toho ten dotyčný (či dotyční) slibují.

Zajímaly by mne jejich názory na školství, sociální politiku, inkluzi ve školách, důchody... Kuřácký zákon a církevní restituce mi jako nosná témata do prezidentské diskuse nepřipadaly.

Pan Drahoš by velmi nejistý, evidentně nervózní. Není divu, nemá a ani nemůže mít tolik zkušeností jako M. Zeman, který se v politice pohybuje už několik desítek let. K tomu ti diváci a neschopný moderátor, který je nebyl sto usměrnit. Doufala jsem, že mi debata pomůže v mém rozhodování, kterého kandidáta mám volit, ale nestalo se tak. Uvidím, zda čtvrteční duel nepřinese lepší výsledek a moc si přeju, aby byl čistě za přítomnosti kandidátů a moderátora. Bez diváků. I když toto je spíš asi jen zbožné přání.

Co vy a volba prezidenta? Máte jasno?        

Simona


24.1.2018   Rubrika:   |   Komentářů 383   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kdo je vaším favoritem na prezidenta?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Arna
Arna - 28.1.2018 13:38

pitipitipa: A jak si to ti novináři zasloužili se ukázalo o něco později, chtěli se pást na tom že někdo zkolaboval. A ať to bylo alkoholem či něčím jiným, je to jedno. Je to hyenismus první třídy.

 
pitipitipa
pitipitipa - 28.1.2018 13:15

orinka: Jenze v tehle volbe vubec neslo o to, zda je nekdo "pouze" akademik nebo nekdo, kdo pred 15 lety delal premiera (s cetnymi korupcnimi skandaly, vzpomenme si). Slo o to, zda si jako zeme vybereme smerovani na Vychod nebo na Zapad. Zda chceme tolerovat lhani, hulvatstvi, aroganci. Zda nam pripada v poradku mit trestne stihaneho premiera. Zda se nechame pohltit chapadly extremismu. Videla jsi vcerejsi tiskovku Zemana? Hned urazel novinare (a to tvrdil, jak chce mit mene kontroverzni a arogantni). Za sebou mel sklebiciho se Okamuru a Mynare. Opravdu dustojny a demokraticky prezident smajlik - 36 Neplati ale argument, ze lidi nevedeli, netusili. Moc dobre vedeli, koho voli a asi takove smerovani zeme tedy chteji. K tomu ale nejsem schopna "vitezum" gratulovat.

 
sharon
sharon - 28.1.2018 11:51

máša h.: určitě ,klídek a pohodu ,dnes už je stejně všechno zbytečný....třeba mu to vyjde ( nedej bůh) příště......

mmj já myslela podporu nějakého kolegy akademika při kampani , na pódiech kde se jen vysmíval protivníkovi.....
a s těma sluchátkama , jak víš....možné je vše a nikdo jsme u toho nebyl....smajlik - 26

 
Milda3
Milda3 - 28.1.2018 11:18

tak jsem si dnes v 11 hod.pustil prvně tv Seznam a ta moderátorka pokládáním otázek p.Ševčíkovi a notováním si protizemanovsky s p.Pithartem je velice zklamaná Drahošovská slušně řečeno nána

 
máša h.
máša h. - 28.1.2018 10:26

už fakt nic číst nebudu, dopřeju si klidnou neděli...

 
krasaka
krasaka - 28.1.2018 10:10

máša h.: smajlik - 61 njn. on s politiky hovořil, když žádal o granty - to je skvělá politická pruprava pro příštího prezidentasmajlik - 68
Doporučuji přečíst si skvělý a vtipný článek p. Kláry Samkové - jsem jím nadšená a to nejen slovním spojením ''starý ještěr'', ale i tímto popisem české národní povahy :
Německo-francouzské spojenectví se dočkalo vzniku důstojné protiváhy, přičemž české „smějící se bestie“ s úsměvem vzkazují do Bruselu: „No tak nás vylučte... No tak nás odsuďte... No tak nám dejte pokuty... A čeho tím dosáhnete? Určitě ne toho, že změníme názor.“ Odvěká česká taktika totiž je, že Češi „nesouhlasí se vstupem“. A to kohokoliv.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prazska-honorace-stale-nepochopila-V-mediich-jela-silena-propaganda-horsi-nez-Rude-pravo-a-stejne-to-nefungovalo-Klara-Samkova-pro-PL-shrnuje-viteze-a-porazene-voleb-nepotesi-Andreje-Babise-522033/diskuse

Dle mne svěží počteníčko k nedělní snídani smajlik - 47
HEZKÝ DEN smajlik - 61smajlik - 45

 
máša h.
máša h. - 28.1.2018 8:26

orinka: to byla jen reakce na to, že by neměl mít žádnou podporu od kolegů akademiků... osmileté vedení ČAV musí být taky pěkný boj, jak s kolegy akademiky, tak s politiky...

 
orinka
orinka - 28.1.2018 8:13

máša h.: Jenže akademické a politické prostředí, to je nebe a dudy. V politice si soupeři neberou servítky, ostré lokty a zaobalené jízlivosti jsou denní chléb politika. Byla by naivní představa, že celoživotní akademik, zvyklý na uhlazené jednání stejně vzdělaných kolegů, bude mít v politice stejné podmínky. Proti Drahošovi mluví naprostá nezkušenost, v jeho věku už má být politik vyprofilovaný z jeho předchozí práce, třeba i na komunální úrovni. Ale ne bez jakýchkoliv znalostí v politice. A mít jedinou přednost - že zatím chodí bez hole a sluší mu brýle.

 
máša h.
máša h. - 28.1.2018 7:19

to sluchátko s nápovědou při debatě je taky pěkná blbostsmajlik - 63

 
máša h.
máša h. - 28.1.2018 7:12

Když Televize Seznam natáčela před přímou volbou prezidenta jeho profil, bývalí kolegové z Ústavu chemických procesů připomínali, že byl pro ně slušný, ale také rozhodný a přísný šéf.

„Několik let jsme spolupracovali, pak se Jiří Drahoš přesunul do vedení. Vycházeli jsme velmi dobře, ale umí být přísný, když o něco jde,” vzpomíná exkolega Marek Růžička.

Spisovatel a ředitel nakladatelství Academia Jiří Padevět pak zná Jiřího Drahoše z působení v Akademii věd, kde Drahoš pracoval osm let.

„On začne bojovat, když o něco jde. Volí slova a nejdříve přemýšlí, než něco řekne. Proto může na někoho působit váhavě, nudně,” říká Jiří Padevět, který s Drahošem udělal například knihu rozhovorů o vědě.

„Při práci nad knihou jsem zjistil, že jeho životopis je takovým ideálním životopisem amerického prezidenta, nejsou v něm žádné stíny,” říká ještě Padevět, který je zároveň členem poradního týmu Jiřího Drahoše.

Na reportáž z prostředí, kde se Jiří Drahoš těší maximálnímu respektu, se podívejte v úvodu tohoto článku.

 
Barča Z
Barča Z - 27.1.2018 23:02

No jen k usklebku pana Drahose,on se nesklebi ma pusu zvednutou na jednu stranu.Nas deda tohle ma na obou stranach a tak to vypada ze se neustale usmiva,k tomu patri i ta ryha od nosu pod rty.Pokud vim tak stejnou znamku ve tvari ma i nase nejznamejsi Popelka.

 
sharon
sharon - 27.1.2018 22:39

Hanča: ano ...poslední minuta byla jen já...já...já... + jeho škleb.....myslím že každý jiný z těch zbývajících kandidátů by měl větší šanci na výhru......
a nikde jsem neslyšela že by se za profesora postavil nějaký kolega akademik.....že by nebyl oblíbený ???.....nevím, ptám se....

 
sharon
sharon - 27.1.2018 22:36

Hanča: Megí: moje řeč.....
už náš desetiletý vnuk donese pochvalu třídního učitele za to že pomáhá slabším k čemuž jej vedou od mala ....kluk se věnuje holčině co koktá....a jelikož má ve třídě prim tak se holčině nikdo neposmívá......smajlik - 68
nepíšu to proto že je náš ale že by to tak mělo být.......
už i Jofrey byl milý i když kulhal......smajlik - 68

 
YXH
YXH - 27.1.2018 22:35

smajlik - 47 Hura, Zeman vyral smajlik - 47smajlik - 47

 
sharon
sharon - 27.1.2018 22:32

Megí: dnes jsem tu měla návštěvu a všichni jsme se v tom shodli....ty jeho narážky na Zemanovo zdraví a pošklebky .... prostě má smůlu a možná je to i dobře , o politice nic neví.......

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 385720.
Archiv anket.